12 nėštumo savaitė

12 nėštumo savaitė

Jūsų gimda išaugo iki greipfruto dydžio! Jūsų sveikatos priežiūros specialistas jau gali jausti jos viršų (fondus) žemai pilve, virš gaktikaulio.

Persileidimo rizika sumažėja

Jei nerimavote dėl persileidimo (kaip ir daugelis būsimų tėvų), turime gerų naujienų: kaip vystosi jūsų nėštumas, rizika žymiai sumažėja. Kai tik atliksite pirmąją prenatalinę apžiūrą ir pamatysite ar išgirsite kūdikio širdies plakimą, persileidimo tikimybė yra labai maža.

Jūsų kūdikis yra pilnai susiformavęs

Visi jūsų kūdikio gyvybiniai organai ir kūno dalys yra jau vietoje. Jie toliau vystysis viso nėštumo metu.

Kūdikio vystymasis 12 savaitę

Maži judesiai

Šią savaitę jūsų kūdikis gali atidaryti ir uždaryti delnus (suformuoti kumštį) bei susukti pirštus.

Mažučiai nagai

Jūsų kūdikio pirštų ir pėdų nagučiai jau pradeda augti.

Jūsų kūdikio žarnos

Skrandis ir stemplė pradėjo formuotis maždaug 7 nėštumo savaitę, o jūsų kūdikio žarnos augo taip greitai, kad išsikišo į bambos virvelę. Greitai pilvo sienelė užsivers ir žarnos pateks į pilvo ertmę.

Turite dvynukus?

Sužinokite daugiau apie dviejų kūdikių nešiojimą 12 savaitę.

Jūsų kūdikis yra panašaus dydžio kaip laimas

Ilgis: 5,4 cm (nuo galvos iki sėdynės), svoris: 58 gramai.

Nėštumo simptomai 12 savaitę

Nėštumo stresas

Nėštumo metu jaustis šiek tiek įsitempus yra normalu. Daugelis būsimų mamų (ir tėvų) nerimauja dėl kūdikio sveikatos, finansų ir būsimų pokyčių. Tačiau jei stresas tampa pastovus ar per didelis, kreipkitės į gydytoją ar akušerę. Lėtinė įtampa nėra gerai jums ir gali sukelti nėštumo depresiją ar nerimą.

Galvos skausmai

Galvos skausmai yra dažni nėštumo metu 12 savaitę. Jų galite išvengti valgydami mažas porcijas dažnai, geriamos pakankamai vandens, pakankamai ilsintis, mankštinantis, praktikuojant atsipalaidavimo technikas kaip meditacija ir joga, ir gaunant prenatalinį masažą. Jei kenčiate nuo galvos skausmo, uždėkite šilumos arba šalčio ant kaktos arba kaukolės pagrindo, paimkite dušo, ir apsvarstykite akupunktūrą. Sveikatos priežiūros specialistai laiko acetaminofeną (paracetamolį) saugiausiu nereceptiniu skausmo nuskausminamuoju nėštumo metu, tačiau prieš vartodamos bet kokius vaistus nėštumo metu pasitarkite su savo gydytoju ar akušere.

Maisto bjaurėjimai

Nėštumo hormonai ir padidėjęs uoslės pojūtis greičiausiai yra atsakingi už bet kokius maisto bjaurėjimus, kuriuos jaučiate. Apie 60 procentų nėščios moterys jaučia bjaurėjimą, dažniausiai mėsai, kiaušiniams, pieno produktams, aštriems maistams, stipraus kvapo maistams ir kavai. Tikimybė yra didelė, kad maisto bjaurėjimai sumažės antrame trimestre. Kol kas bandykite valgyti švelnius ar šaltus maistus, kurie gali būti lengviau tirpstami. Jei maisto kvapai sukelia pykinimą, galite paprašyti, kad ruoštų maistą partneris ar artimieji.

Nuovargis

Dar jaučiate išsekimą? Tyrimai rodo, kad 95 procentai nėščių moterų jaučia nuovargį nėštumo metu, ypač pirmame trimestre. Labiausiai tikėtina, kad antrame trimestre turėsite daugiau energijos. Daugelis būsimų mamų pradeda vėl jaustis pavargusios trečiame trimestre, kai vienu metu neša daugiau svorio ir patiria daugiau miego sutrikimų. Nors tai gali atrodyti prieštaraujant, švelni mankšta yra vienas iš geriausių būdų išlaikyti energiją nėštumo metu. Nors tai normalu, nėštumo nuovargis gali būti geležies stokos anemijos ar depresijos simptomas, taigi, jei jis nesitraukia, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Galvos svaigimas

Galvos svaigimas nėštumo metu įvyksta dėl to, kad jūsų širdies ir kraujagyslių sistema patiria dramatiškus pokyčius: jūsų širdies ritmas padidėja, jūsų širdis pumpuoja daugiau kraujo per minutę, ir jūsų kūno kraujo kiekis padidėja 30–50 procentų. Jei jaučiatės apsvaigęs ar silpnas, pagulėkite ant šono, kad maksimaliai padidintumėte kraujo tekėjimą į jūsų kūną ir smegenis. Jei negalite pagulėti, atsisėskite ir padėkite galvą tarp kelių.

Dusulys

Jei jaučiatės tarsi negalite pilnai įkvėpti, jūs nesvajojate. Dusulys nėštumo metu nėra reta. Būnant nėščiai jums reikia daugiau deguonies, o progesteronas išplečia jūsų plaučius, kad galėtumėte giliau kvėpuoti. Tačiau, jei turite kvėpavimo sutrikimų kaip astma, jie gali pablogėti nėštumo metu. Nors tam tikras dusulys yra normalus, jei atsiranda simptomų kaip krūtinės skausmas, greitas ar nereguliarus širdies ritmas, ar sunkus ar staigus dusulys, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą.

Nėštumo kontrolinis sąrašas 12 savaitei

Sudarykite kūdikio biudžetą

Apsvarstykite su partneriu, kaip tvarkysite kūdikio išlaidas – drabužiai, sauskelnės, žaislai, maitinimo priemonės ir kita kūdikio įranga greitai susikaupia. Jei mokėsite už vaikų priežiūrą, tai gali stipriai papildyti jūsų mėnesio išlaidas. Apmąstykite, kur galėtumėte sumažinti išlaidų, kad sutaupytumėte pinigų kūdikiui. Nors tai gali atrodyti kaip našta, ramybė, kurią gausite, gali būti verta.

Pradėkite nėštumo treniruotę

Mankšta padeda vystyti jėgą ir ištvermę, reikalingą nešti papildomą svorį; pasiruošti gimdymui; ir sumažinti tam tikrus nėštumo metu pasireiškiančius skausmus ir skausmus. Tai taip pat puikus būdas sumažinti stresą ir pagerinti nuotaiką. Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas rekomenduoja bent 20–30 minučių vidutinio intensyvumo mankštos daugumoje arba kiekvieną savaitės dieną (viso 2,5 valandų per savaitę). Jei nesate mankštinęsi nėštumo metu, pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami ir būkite atsargūs, klausykite savo kūno ir laikykitės šių instrukcijų, kaip saugiai mankštintis nėštumo metu.

Išlaikykite hidraciją

Gėrimų gausa gali padėti išvengti dažno nėštumo metu pasitaikančių problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, hemorojus, šlapimo takų ir šlapimo pūslės infekcijos. Rekomenduojama nėščiosioms gerti apie dešimt 230 ml puodelių vandens ar kitų gėrimų per dieną, nors tai tiksliai nenustatyta. Jūsų poreikiai gali skirtis priklausomai nuo jūsų veiklos lygio, jūsų dydžio ir oro sąlygų. Pavyzdžiui, daugiau skysčių poreikio atsiranda, kai yra šilta ar jei mankštinatės. Geriausias būdas patikrinti, ar gaunate pakankamai vandens: jūsų šlapimas turėtų būti šviesiai geltonas arba bespalvis, ir jums turėtų retai kilti troškulys.

Laikykite dienoraštį

Nėštumo dienoraščio užrašymas yra puikus būdas užfiksuoti ir permąstyti visus pokyčius, kuriuos patiriate. Iš tiesų, dienoraščio rašymas (taip pat vadinamas išraiškiniu rašymu) gali pagerinti jūsų emocinę gerovę, intelektualų aiškumą ir net fizinę sveikatą. Jūsų nėštumo dienoraštis taip pat bus brangus atminimas, kurį galbūt norėsite dalintis su savo vaiku.

Atlikite kegelio pratimus

Kegelio pratimai stiprina jūsų dubens dugno raumenis. Jei juos darysite reguliariai, galite lengviau sveikti po gimdymo. Kegeliai taip pat padeda išvengti šlapimo nelaikymo ir gali pagerinti lytinį gyvenimą po gimdymo. Galite atlikti kegelio pratimus bet kada – kai valote dantis, stovite prie raudonos šviesos ar laukiate eilėje kavinėje. Suspauskite ir laikykite dubens dugno raumenis, pradėkite nuo greito suspaudimo 10–20 kartų.

12 savaičių nėščiosios pilvukai

Ar jau laikas pradėti pirkti nėščiųjų drabužius? Viskas priklauso nuo jūsų. Dabar jums gali būti patogiau dėvėti erdvesnius daiktus iš savo turimos garderobo, kaip antai leginsus, maksi sukneles ir ryškius megztinius. Yra taip pat patikrintų nėščiųjų drabužių gudrybių, kurias galite naudoti, pavyzdžiui, suverždama plaukų gumytę aplink savo kelnių sagą, kad suteiktumėte daugiau vietos besiplečiančiam pilvui arba pasidarydama savo pilvo juostą, kad nešiodama ant nesėdimų kelnių.

Tačiau kai pradėsite augti ir pilvas taps labiau matomas, nėštumo drabužiai dažnai būna patogiausi. Perkant žinokite, kad nėščiųjų dydžiai veikia taip pat, kaip įprasti drabužių dydžiai, todėl galite rinktis savo iki nėštumo dydį. Šis dydis galioja ir didesnio dydžio nėščiųjų drabužiams.