Jei laukia ultragarsas, galite sužinoti kūdikio lytį, jei dar nežinote. Tiesiog iš smalsumo galite išmėginti kūdikio lyties pranašystės testus. Jie nėra moksliškai pagrįsti, bet tikimybė, kad atspėsite, vis tiek yra 50/50.
Seksas nėštumo metu
Daugeliu atvejų galite tęsti seksualinius santykius nėštumo metu iki pat vandens nutekėjimo arba gimdymo pradžios. Antrajame trimestre lytinis potraukis gali sustiprėti. Dėl padidėjusio kraujo srauto ir lubrikacijos seksas gali tapti dar malonesnis.
Amniocentezė
Amniocentezė gali parodyti, ar kūdikis turi genetinių ar chromosominių sutrikimų. Paprastai ji atliekama nuo 15 iki 20 nėštumo savaitės, tad jei norite šio tyrimo, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu ir suplanuokite laiką.
Kūdikio vystymasis 15 savaitę
Skonio pojūtis
Kūdikio skonio pumpurai formuojasi, o nervai pradeda jungtis su smegenimis. Maždaug iki 20 savaitės kūdikio skonio pumpurai bus visiškai susiformavę. Nėštumo metu molekulės, esančios jūsų racione, patenka į amniono skystį, tačiau kūdikis iš tikrųjų to nejaučia, todėl nesirūpinkite, kad vaikui nepatiks jūsų vakarienė.
Kūdikio judėjimas
Kūdikio kojos dabar ilgesnės nei rankos, ir jis gali judinti visus sąnarius bei galūnes. Jūsų aktyvus kūdikis nuolat juda, nors kol kas to nepajusite.
Kūdikio veidas
Kūdikio išvaizda tampa labiau žmogiška: formuojasi vokai, antakiai, blakstienos, nagai, plaukai, ryškėja pirštai ir kojos. Jei galėtumėte pamatyti viduje, pagautumėte momentą, kai kūdikis čiulpia nykštį, žiovauja, tįsta ir linksi.
- Kūdikio kojos ilgesnės nei rankos
- Kūdikio lytiniai organai jau atpažįstami kaip moteriški ar vyriški
- Dygsta mažyčiai antakių plaukeliai
- Kūdikis gali jausti šviesą per jūsų pilvą
Kūdikio dydis: maždaug obuolio dydžio
Ilgis: 16.69 cm nuo galvos iki kulno, Svoris: 117 g
Nėštumo simptomai 15 savaitę
Nosis užsikimšusi
Jei nosis užgulta, greičiausiai tai hormoninių pokyčių ir padidėjusio kraujo tėkmės į gleivinę rezultatas. Šis reiškinys taip paplitęs, kad net turi pavadinimą: nėščiosios rinitas. Norėdami palengvinti, galite naktį naudoti drėkintuvą ar garintuvą. Pakelkite galvą papildomomis pagalvėmis miegodami ir gerkite daug skysčių. Taip pat galite išmėginti fiziologiniu tirpalu skalauti nosį, bet nenaudokite dekongestantų ar kitų vaistų nėštumo metu, nepasitarę su sveikatos priežiūros specialistu.
Kraujavimas iš nosies
Pasiruoškite servetėles: apie 20 % nėščių moterų patiria kraujavimą iš nosies dėl padidėjusio kraujo kiekio ir išsiplėtusių nosies kraujagyslių. Tai dažniausiai nekenksminga, bet praneškite apie dažną kraujavimą savo gydytojui. Jei kraujavimas yra labai gausus arba nesustoja po 30 minučių spaudimo, skambinkite pagalbos numeriu arba vykite į ligoninę.
Rėmuo nėštumo metu
Rėmuo arba rūgštinis refliuksas yra deginimo pojūtis krūtinėje, kuris dažniausiai pasireiškia po valgymo arba naktį. Pirmą kartą galite patirti rėmenį nėštumo metu dėl fizinių ir hormoninių pokyčių (dėl progesterono!). Nors rėmuo dažnas ir dažniausiai nekenksmingas, jis gali būti labai nemalonus. Norėdami palengvinti, ieškokite būdų, kaip susidoroti su rėmeniu nėštumo metu.
Paburkę dantenos
Jei dantenos kraujuoja valant ar dantų siūlu, jūs ne viena. Apie pusė nėščių moterų patiria paburkusios, raudonos, jautrios dantenos dėl nėštumo gingivito, lengvos dantenų ligos formos. Tai iš dalies dėl hormoninių pokyčių, kurie daro jūsų dantenas jautresnėmis bakterijoms apnašuose. Tad nesijauskite kaltos, bet stenkite rūpintis savo dantimis ir dantenomis nėštumo metu. Valykite švelniai dantis du kartus per dieną, naudokite dantų siūlą kasdien ir apsilankykite pas odontologą apžiūrai ir valymui. Lankytis pas odontologą nėščiosios gali, tik informuokite personalą apie savo būklę.
Svorio prieaugis nėštumo metu
Tikėtina, kad jau atsisveikinote su pirmojo trimestro pykinimu ir maisto vengimu ir vėl galite mėgautis maistu. Jei pradėjote nėštumą sveiku svoriu, turėtumėte siekti priaugti apie 0,45 kg per savaitę likusiam nėštumo laikotarpiui. Antrajame trimestre reikia apie 340 papildomų kalorijų per dieną, o geras būdas jas panaudoti – sveiki, maistingi nėštumo užkandžiai.
- Jūsų gimda tempiasi, kad tilptų augantis kūdikis
Nėštumo kontrolinis sąrašas 15 savaitę
Veskite nėštumo dienoraštį
Dienoraštis naudingas! Nesvarbu, ar rašote tikrą dienoraštį, ar tiesiog keletą pastabų telefone, kažkada džiaugsitės dalindamiesi šiais pasakojimais su savo vaiku.
Pradėkite nėštumo pratimų rutiną
Jei jaučiatės gerai, dabar puikus laikas pradėti reguliariai sportuoti nėštumo metu. Prisijungimas prie klasės gali padėti išlaikyti motyvaciją. Daugelis moterų mano, kad prenatalinės treniruotės yra puikus būdas surasti bendraminčių ir gauti palaikymą iš kitų besilaukiančių mamų. Geros pasirinkimo galimybės yra vandens gimnastika, prenatalinė joga ar pilatesas, pėsčiųjų grupės ar prenatalinių šokių pamokos.
Gaukite antrojo trimestro užduočių sąrašą
Jei esate žmogus, kuriam patinka sudaryti sąrašus ir tikrinti atliktus darbus, mes turime jums pilną antrojo trimestro užduočių sąrašą, kuris apima viską nuo finansų planavimo iki registracijos gimdymo klasėse ir vaikų priežiūros galimybių svarstymo.
Praktikuokite afirmacijas
Afirmacija yra teiginys, kurį kartojate savyje, norėdami paneigti neigiamas mintis. Jei bijote gimdymo, galite sakyti sau: „Pasitikiu savo kūnu ir jo gebėjimu suprasti, ką daryti”, „Esu atspari, stipri ir drąsi” arba „Aš galiu tai padaryti”. Afirmacijos gali įkvėpti, motyvuoti ir suteikti ramybę. Pasirodo, kad afirmacijos gali turėti teigiamą įtaką jūsų psichinei ir emocinei sveikatai ilguoju laikotarpiu.
15 savaičių nėščiosios pilvai
15 savaitę galite pastebėti, kad pilvas aiškiai atrodo nėščias. Kiekviena moteris skiriasi. Jei tai jūsų pirmas nėštumas, greičiausiai pradėsite rodytis vėliau, nes pilvo ir gimdos raumenys dar nebuvo ištempiami ankstesnio nėštumo metu.
Gali būti, kad jūsų įprasti drabužiai tampa nepatogūs, bet dar nesate pasiruošę nėščiosioms skirtos aprangos. Jei jogos kelnės, elastiniai sijonai ir pilvo diržai jau nebepadeda, metas dairytis nėščiųjų drabužių, kuriuos galima įsigyti internetu arba perkeisti su draugėmis.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.