2 nėštumo savaitė

2 nėštumo savaitė

Dar nesate nėščia, bet jei pastosite šią savaitę, būsite dviejų savaičių nėščia. Tai yra todėl, kad sveikatos priežiūros specialistai jūsų gimdymo datą skaičiuoja nuo paskutinio menstruacinio ciklo, taigi techniškai pirmoji jūsų menstruacijų diena yra ir pirmoji nėštumo diena. Kadangi ovuliacija vyksta maždaug po dviejų savaičių nuo ciklo pradžios, koncepcija įvyksta apie tą laiką, kai būsite dviejų savaičių nėščia.

Geriausias metas pastoti

Jūs esate labiausiai vaisinga per tris dienas iki ovuliacijos. Ovuliacijos požymiai gali būti bazinės kūno temperatūros pokyčiai, krūtų jautrumas, lengvi spazmai ir padidėjęs makšties išskyrų kiekis.

Ovuliacijos nustatymas

Norėdama greičiau pastoti, naudokite mūsų Ovuliacijos skaičiuoklę, kuri gali padėti nustatyti jūsų vaisingiausias dienas. Taip pat galite naudoti ovuliacijos testų juosteles, kad nustatytumėte dienas, kuriomis lytiniai santykiai (ar apvaisinimas) greičiausiai virstų nėštumu.

Kūdikio vystymasis 2 savaitę

Pasiruošimas kūdikio augimui

Pastarosiomis dienomis padidėjęs estrogeno ir progesterono kiekis sukėlė gimdos gleivinės sustorėjimą, kad ji galėtų paremti apvaisintą kiaušinėlį. Tuo pačiu metu jūsų kiaušidėse kiaušinėliai „subrendo” skysčio pripildytuose folikuluose.

Kiaušinėlis paleidžiamas

Kai ovuliuojate, kiaušinėlis išsivaduoja iš folikulo ir keliauja iš kiaušidės į kiaušintakį. Ovuliacija nebūtinai vyksta ciklo viduryje. Pavyzdžiui, moterims su 28 dienų ciklu ji gali įvykti bet kuriuo metu tarp 9 ir 21 dienos.

  • Tik vienas spermatozoidas prasiskverbia pro kiaušinėlio išorinę membraną
  • Spermatozoidai pagamina chemines medžiagas, tirpdančias kiaušinėlio išorinį sluoksnį

Apvaisinimas

Spermatozoidas susitinka su kiaušinėliu

Per 24 valandas po ovuliacijos jūsų kiaušinėlis bus apvaisintas, jei vienas sveikas spermatozoidas sugebės nuplaukti iš makšties per gimdos kaklelį, toliau per gimdą į kiaušintakį ir prasiskverbti į kiaušinėlį. Apytiksliai 250 milijonų spermatozoidų yra ejakuliacijoje, o apie 400 spermatozoidų išgyvena 10 valandų kelionę iki kiaušinėlio. Bet paprastai tik vienas sėkmingai prasiskverbia pro išorinę membraną.

Genų susijungimas

Per ateinančias 10–30 valandų sėkmingo spermatozoido branduolys susilieja su kiaušinėlio branduoliu ir jų genetinė medžiaga sujungiama. Jei spermatozoidas neša Y chromosomą, jūsų kūdikis bus berniukas. Jei jis turi X chromosomą, jūsų kūdikis bus mergaitė. Apvaisintas kiaušinėlis vadinamas zigota.

Implantacija

Kiaušinėlis per tris ar keturias dienas keliauja nuo kiaušintakio iki jūsų gimdos, kelyje dalijantis į 100 ar daugiau identiškų ląstelių. Kai jis patenka į gimdą, jis tampa blastocistu. Po dienos ar dviejų jis pradės įsiskverbti į švelnią gimdos gleivinę, kur toliau augs ir dalinsis.

Nėštumo simptomai antrą savaitę

Slidžios gimdos kaklelio gleivės

Gimdos kaklelio gleivės yra makšties išskyros, kurias kartais galite rasti savo apatinėse. Ovuliacijos dienomis jos bus skaidrios, slidžios ir tempiamomis – panašios į žalius kiaušinio baltymus.

Nedideli spazmai

Kai kurios moterys ovuliacijos metu jaučia silpnus pilvo spazmus ar šono skausmus, arba vienpusį nugaros skausmą. Tai vadinama mittelschmerz – vokiečių kalboje reikšti „vidurio skausmas”.

Padidėjęs seksualinis potraukis

Jūsų seksualinis potraukis gali padidėti, o kūno kvapas gali būti patrauklesnis vyrams, kai esate vaisingos.

Padidėjęs uoslės pojūtis

Kai kurie tyrimai parodė, kad moters uoslės pojūtis tampa stipresnis ovuliacijos metu – ypač jautrus vyrų feromonams.

Jautrios krūtys

Hormonų pokyčiai aplink ovuliaciją gali padaryti jūsų krūtis šiek tiek pilnas ar skausmo. Norėdama sužinoti daugiau apie tai, ko tikėtis ateinančias savaites, sužinokite, kaip krūtys keičiasi nėštumo metu.

Gimdos kaklelio pokyčiai

Ovuliacijos metu jūsų gimdos kaklelis yra minkštesnis, aukščiau, drėgnesnis ir atviresnis. Galite pajusti šiuos pokyčius, jei įkišate pirštą į makštį tikrindama gimdos kaklelį, tačiau gali tekti tikrinti kiekvieną dieną, kad atpažintumėte skirtumus.

Bazinės kūno temperatūros (BKT) pakilimas

Galite naudoti specialų termometrą, kad kiekvieną rytą matuotumėte savo BKT. Dieną po ovuliacijos ji šiek tiek pakyla ir išlieka padidėjusi iki kito menstruacijų ciklo. Per dviejų savaičių laukimą galite jausti daug šių simptomų arba visiškai jų neturėti.

  • Gimdos gleivinė sustorėja pasiruošus apvaisinto kiaušinėlio implantacijai
  • Spermatozoidai plaukia per gimdos kaklelį ir gimdą į kiaušintakį

Nėštumo kontrolinis sąrašas 2 savaitė

Vartokite vitaminus

Jei dar nepradėjote, pradėkite vartoti prenatalinius vitaminus, kuriuose yra bent 400 mikrogramų (mcg) folio rūgšties kasdien. Prenataliniai vitaminai suteikia svarbių maistinių medžiagų jums ir jūsų kūdikiui, įskaitant geležį, vitaminą D ir kalcį. Folio rūgštis mažina kūdikio apsigimimų riziką, ir labai svarbu gauti pakankamai, ypač ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, kai formuojasi kūdikio neuralinis vamzdelis.

Aplankykite savo sveikatos priežiūros teikėją

Gerai būtų turėti prieškoncepcinį patikrinimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų kūnas yra pasiruošęs vaikų gamybai. Sužinokite, ar turėtumėte nustoti vartoti bet kokius receptinius arba nereceptinius vaistus ar papildus. Taip pat pasinaudokite šiuo laiku, kad aptartumėte bet kokias problemas ar rūpesčius dėl nėštumo ar tėvystės.

Apsvarstykite kraujo tyrimą

Jūs ir jūsų partneris galite norėti atlikti genetinio nešėjos patikrą, kad pamatytumėte, ar nešate genus, kurie galėtų kelti kūdikiui pavojų dėl paveldimų ligų. Nors daugelis šių sąlygų yra retos, didelės apimties tyrimas parodė, kad 24 procentai tirtųjų buvo bent vienos genetinės mutacijos nešėjos. Konsultacija su genetiniu konsultantu padės jums likti informuotiems apie savo reprodukcijos galimybes.

Turi dažnas lytinis santykiavimas

Norite žinoti, kaip dažnai turėti lytinių santykių, kad pastotumėte? Tyrimai rodo, kad didžiausias nėštumo procentas yra tarp porų, kurios turi lytinių santykių kasdien arba kas antrą dieną. Bet jums nereikia tiek dažnai užsiimti seksu: gera taisyklė yra bandyti kas dvi tris dienas iš karto po menstruacijų pabaigos. Spermatozoidai jūsų organizme gali gyventi apie 72 valandas, todėl jei turite lytinių santykių per trijų dienų laikotarpį iki ovuliacijos, spermatozoidai lauks sutikti ką tik išleistą kiaušinėlį.

Paskirkite laiko savigydai

Kai rūpinatės savo psichine sveikata ir fizine gerove, jūs geriau įstengiate rūpintis kitais. Pradėkite pildyti savo savijautos puodelį jau dabar valgydami maistą, palaikantį nėštumą, gerai miegančia, mankštinantis ir valdant stresą. Išbandykite masažą, jogą ar gilų kvėpavimą: streso lygio sumažinimas gali padidinti galimybes pastoti ir turėti sveiką nėštumą.

Paruoškite savo kūną nėštumui

Skirkite laiko stiprinti pilvo ir nugaros raumenis prieš (ar) jūsų kūnui pasikeičiant – tai jums padės viso nėštumo metu ir po jo. Stipresnis kūnas apsaugo nuo nugaros problemų, kai jūsų pilvas auga, ir netgi sutrumpina atsigavimo laiką po gimdymo. Svorių treniruotės ir joga yra dvi tinkamos veiklos, padedančios stiprėti.

Žinokite, ko vengti

Kai siekiate pastoti ir esate ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, turėtumėte vengti tabako, marihuanos, nelegalių narkotikų, alkoholio ir per didelio kofeino kiekio.