Daugumai būsimųjų mamų sportas ne tik yra saugus, bet ir rekomenduojamas norint sveikai praleisti nėštumą. Pasirinkite tinkamus nėštumo metu sporto pratimus.
Pagrindiniai nėštumo mitybos produktai
Lašiša padeda vystytis vaisiaus smegenims. Kiaušiniai apsaugo nuo kai kurių gimimo defektų. Avokadai gali apsaugoti nuo kojų mėšlungio. Ir tai tik pradžia! Štai keletas geriausių maisto produktų nėštumo metu.
Įkvėpimas kūdikio vardui
Jei trūksta idėjų kūdikio vardui, išbandykite mūsų kūdikių vardų paieškos įrankį.
Kūdikio vystymasis 23 savaitę
Girdėdamas jus
Jūsų kūdikis dabar gali girdėti garsus iš išorės, kaip jūsų ar partnerio balsą. Tyrimai rodo, kad kūdikiai išmoksta atpažinti motinos balsą dar būdami įsčiose ir rodo aiškų jos balso prioritetą prieš kitus.
Kūdikio virškinimo sistema
Bangos judesiai, kurie stumia maistą per jūsų kūdikio virškinimo traktą, prasideda dabar. Kaip ir rijimas, tai tik jūsų kūdikio sistemos treniruotė, nes šiuo metu nėra tikro maisto, kurį judinti.
Kūdikio judėjimas
Jūs jau pastebėjote subtilius prasivarčiavimus, kurie gali tapti stipresni. Vietoje drugelio sparnų, kūdikio judesiai taps lengvais smūgiais ir spyriais. 23 savaitę galite pradėti pastebėti jūsų kūdikio judesio modelius. Ar jie tampa aktyvesni po valgio? Ar tampa energingesni prieš einant miegoti?
- Jūsų kūdikio akys pradeda judėti po dar uždarytais vokais
- Jūsų kūdikio kaukolė sudaryta iš penkių pagrindinių kaulų
- Kraujagyslės plaučiuose auga ir plečiasi
- Jūsų kūdikis gali išgirsti garsius garsus, pavyzdžiui, šuns lojimą
Jūsų kūdikis yra beveik kaip greipfrutas
Ilgis: 30,6 cm nuo galvos iki pėdų, svoris: 0,57 kg
Nėštumo simptomai 23 savaitę
Linea nigra
Taip pat vadinama nėštumo linija, linea nigra yra tamsi vertikali linija, kuri atsiranda ant augančio pilvo antrojo nėštumo trimestrą. Padidintas hormonų lygis veikia melaniną turinčias ląsteles, kurie suteikia odai spalvą. Nors daugumai moterų linea nigra bus matoma nėštumo metu, ji labiausiai pastebima tamsios odos ir plaukų turinčioms moterims. Po nėštumo linea nigra turėtų išnykti per kelias savaites iki mėnesių, nors kai kurioms moterims ji gali visiškai neišnykti.
Krūtų pokyčiai
Akivaizdžiausi pokyčiai, susiję su nėštumu, yra tas, kurį tikriausiai labai pastebite: jūsų krūtys auga! Jums patekimo į antrąją nėštumo pusę metu, galbūt pastebėsite, kad krūtų venos tampa ryškesnės, o areolės tamsėja. Artėjant gimdymo terminui, krūtys gali pradėti skystėti priešpieniu. Tai aukštai baltymų ir antikūnų turinčios pirmosios pieno porcijos. Visiškai normalu, jei nėštumo metu krūtys skystina šį tirštą gelsvą skystį, bet nepergyvenkite, jei jų visai neatsiras.
Nėštumo potraukiai
Dabar, kai jūsų apetitas tikriausiai grįžo (ir gal net sustiprėjo), galite jausti stiprius potraukius. Dauguma moterų nėštumo metu trokšta bent vieno specifinio maisto ir daugelis trokšta įvairių skirtingų maisto produktų.
Nors nėra aišku, kas sukelia nėštumo potraukius, kai kurie ekspertai įtaria, kad hormoniniai pokyčiai gali turėti įtakos. Mes klausėme motinų, ko jos labiausiai trokšta nėštumo metu: beveik pusė (49%) sakė, kad saldumynų, 42% – sūraus maisto, 38% – aštraus maisto ir 21% – rūgštaus, pavyzdžiui, citrusinių vaisių, žalių obuolių ir rūgščių saldainių. (Respondentai galėjo pasirinkti kelias kategorijas.)
Regėjimo pokyčiai
Daugelis moterų patiria lengvų ir laikinų regėjimo pokyčių nėštumo metu, tokius kaip trumparegystė ar miglotas matymas. Hormonų, metabolizmo, skysčių sulaikymo ir cirkuliacijos pokyčiai gali paveikti akis. Stebėkite regėjimo pokyčius, nes kai kurie gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas nėštumo metu, pavyzdžiui, preeklampsiją, eklampsiją ir hipertirozę. Jei patiriate laikiną regos netekimą, labai miglotą ar dvigubą regėjimą arba matote žybsinčias šviesas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Užmaršumas
Ar „nėštumo smegenys” yra tikras dalykas? Tai neaišku, tačiau kai kurie mano, kad užmaršumas nėštumo metu gali būti sukeltas miego sutrikimų, hormonų pokyčių, streso ir smegenų pokyčių. Jei užmirštate vardus ar trūksta dėmesio, nesate viena – daug būsimų mamų sako, kad jaučiasi šiek tiek apsvaigusios. Tačiau turėkite omenyje: nėra aiškiai įrodyta, kad nėštumo smegenys egzistuoja arba kad jos veikia visas būsimas mamas. Nėščios moterys, kurios pastebi šią būklę, paprastai patiria nedidelį ir valdomą užmarštumą. Ir tai, jog patiriate „nėštumo smegenis”, nereiškia, kad nesate tokia protinga ir pajėgi kaip visada.
- Labiausiai tikėtina, jog dabar jaučiate didesnius judesius, kaip spyriai ir smūgiai
Nėštumo kontrolinis punktas 23 savaitę
Apsispręskite dėl doula samdos
Doula yra apmokyta gimdymo trenerė, kuri gali jums padėti gimdymo ir gimdymo metu. Jei domitės jos paslaugomis, verta pradėti paieškas antro nėštumo trimestro metu. Galite paklausti savo gydytojo, gimimo klasės instruktorių ar draugų dėl rekomendacijų arba patikrinti Doula asociacijos svetainę. Svarbu rasti jums tinkamą doula. Jums gali reikėti paklausti potencialių doulų apie jų mokymus, patirtį, tvarkaraštį, gimdymo valdymo technikas, partnerio įtraukimą, mokestį, atsarginę doula ir rekomendacijas.
Parašykite laišką savo kūdikiui
Tai gali būti įsimintinas prisiminimas, kurį galėsite pasidalinti su savo vaiku vėliau. Užrašykite savo nėštumo patirtis ir viltis bei svajones apie vaiko ateitį. Jei rašymas ne jums, sukurkite koliažą ar atminties dėžę su nėštumo momentais, pavyzdžiui, teigiamu nėštumo testu ir ultragarso nuotraukomis. Galiausiai galite pridėti kortales, kurias gausite per kūdikių šventę, kūdikio ligoninės kepuraitę ir jūsų kūdikio parvežimo namo aprangą.
Miegokite ant šono
Norėdamos gerai miegoti nėštumo metu, ekspertai rekomenduoja miegoti ant šono. Kai kurie sveikatos priežiūros specialistai patars miegoti būtent ant kairės pusės, nes tai sumažina spaudimą venainėje, kuri grąžina kraują iš jūsų kojų į širdį, tokiu būdu skatinant geresnę cirkuliaciją jums ir jūsų kūdikiui. Vis dėlto nėra aiškių įrodymų, kad miegoti ant kairės pusės yra geriau, todėl miegokite taip, kaip jums patogu. Daugumai moterų tai reiškia judėjimą nuo vienos pusės į kitą. Jei jums sunku patogiai įsikurti ant šono, investuokite į nėštumo pagalvę, kad geriau paremtumėte klubus ir nugarą.
Pradėkite ruoštis kūnui gimdymui
Dabar yra geras metas pradėti daryti pratimus, kurie gali jums padėti gimdymo ir gimdymo metu. Moterys, kurios treniravosi nėštumo metu, gali patirti mažiau skausmo ir diskomforto gimdymo metu, turėti mažesnę Cezario pjūvio gimimo tikimybę ir greitesnį po gimdymo atsigavimą. Štai žingsniai po žingsnio instrukcijos pratimams ir tempimams, kurie padeda gimdymo metu, įskaitant klubų atidarymo pratimus, nugaros tempimus, dubens dugno pratimus ir kvėpavimo technikas.
23 nėštumo savaitės pilvai
Jūsų kūdikis per artimiausius mėnesį maždaug dvigubai padidės svoris! Pasiruoškite padidėjusiam apetitui ir sparčiai augančiam pilvui, kuris gali pakeisti jūsų pusiausvyrą. Būtinai eikite lėtai, venkite nesaugių veiklų, kurios padidina pavojų pargriūti, būkite atsargios kilnodamos ką nors sunkesnio ir išbandykite prenatalinę jogą, kad pagerintumėte pusiausvyrą. Per antrąjį trimestrą galite augti maždaug svaru per savaitę – naudokitės mūsų svorio augimo skaičiuokle, kad stebėtumėte savo skirtumus.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.