Trečiasis trimestras jau ant slenksčio, o jūsų nėštumo pilvas gali atrodyti ypatingai fotogeniškai. Užfiksuokite šį ypatingą nėštumo momentą su šiomis nuotraukų idėjomis.
3D ultragarsas
„Atsiminimų ultragarsas“ privačioje klinikoje gali suteikti jums magišką žvilgsnį į jūsų kūdikį, tačiau daugelis specialistų rekomenduoja nuo jų susilaikyti. Štai keletas dalykų, į kuriuos verta atsižvelgti prieš rezervuojant 3D ultragarso tyrimą.
Nėštumo mityba
Labai svarbu gauti pakankamai pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, geležis, jodas, cholinas, vitaminai A, C, D, B6, B12, folio rūgštis ir omega-3 riebalų rūgštys. Sužinokite daugiau apie būtinas nėštumo maistines medžiagas.
Kūdikio vystymasis 26 savaitę
Kūdikio plaučiai
Jūsų kūdikis pradėjo įkvėpti ir iškvėpti nedidelius kiekius amniono skysčio, kas yra būtina plaučių vystymuisi.
Reakcionavimas į garsus
Kūdikis gali girdėti jūsų balsą ir gali net reaguoti į jį, keisdamas širdies plakimo, kvėpavimo ir judėjimo ritmą. Jei garsas yra ypač garsus, jūsų kūdikis gali išsigąsti – ir jūs galite pajusti judesį. Ultragarso tyrimai taip pat užfiksavo pokyčius kūdikių veido išraiškose girdint muziką.
Sėklidžių nusileidimas
Jei jūs laukiatės berniuko, jo sėklidės pradėjo leistis į kapšelį – procesas, kuris truks apie du ar tris mėnesius.
- Kūdikis kvėpuoja nedidelius kiekius amniono į ir iš
- Dabar turite klausantįjį – jūsų kūdikis gali girdėti jūsų kalbą
- Tie maži, ritmiški trūkčiojimai? Tai jūsų kūdikis žagsi
Nėštumo simptomai 26 savaitę
Apatinės nugaros skausmas
Jei pastaruoju metu jaučiate apatinės nugaros skausmą, tai galite kaltinti tiek išaugusią gimdą, tiek hormoninius pokyčius, kurie atpalaiduoja jūsų sąnarius ir raiščius. Apie 60% nėščių moterų patiria apatinės nugaros skausmą, kuris gali apsunkinti miegą ar kasdienes veiklas.
Aktyvumas su mažo intensyvumo kardiotreniruotėmis gali palengvinti simptomus. Pabandykite vaikščiojimą ar plaukimą, taip pat tempimo pratimus ir jėgos treniruotes. Savirūpos praktikos, kurios skatina atsipalaidavimą (pvz., prenatalinis masažas, meditacija ir prenatalinė joga), taip pat gali padėti sumažinti įtampą ir diskomfortą. Svarbiausia klausykitės savo kūno. Jeigu sėdėjimas, stovėjimas ar miegas skaudina, darykite pokyčius.
Braxton Hicks
Dažnai vadinami „praktikos“ susitraukimais, Braxton Hicks yra nereguliarūs gimdos susitraukimai, kurie atsiranda dar nesate gimdymo stovyje. Jie dažnai apibūdinami kaip menstruaciniai spazmai arba pilvo veržimas. Jie gali tapti progresyviai intensyvesni, kai artėjate nėštumo pabaigai.
Apskritai, tai, kas skiria Braxton Hicks nuo tikrųjų susitraukimų, yra tai, kad jie yra nereguliarūs ir praeina, o ne stiprėja. Jie gali būti nepatogūs, bet dažniausiai nėra skausmingi. Dehidratacija, nuovargis ir netgi sėdėjimas ar gulėjimas tam tikroje pozicijoje gali aktyvuoti Braxton Hicks. Jie dažnai praeina, kai išgeriate vandens, pailsite arba pakeičiate poziciją.
Tačiau kartais Braxton Hicks susitraukimus sunku atskirti nuo ankstyvo gimdymo. Jei pastebite bet kokius priešlaikinio gimdymo požymius, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.
Galvos skausmai
Be kintančių hormonų, yra įvairių priežasčių, dėl kurių nėštumo metu gali skaudėti galvą. Nuovargis, alkis ir dehidratacija yra dažniausios priežastys, tačiau regėjimo pokyčiai ir alergijos taip pat gali prisidėti.
Pakankamai miego, reguliarus valgymas ir skysčių vartojimas gali palengvinti nėštumo galvos skausmus. Jei tai nepadeda, pasitarkite su savo gydytoju arba akušere, kurie greičiausiai leis jums vartoti acetaminofeną, kad sumažintumėte galvos skausmą.
Stiprūs galvos skausmai nėštumo metu gali būti preeklampsijos, rimto kraujo spaudimo sutrikimo, požymis. Jei ši būklė nebus laiku gydoma, ji gali kelti pavojų tiek mamai, tiek kūdikiui, todėl nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei jaučiate stiprų ar nuolatinį galvos skausmą.
Vidurių užkietėjimas
Padidėję progesterono kiekiai lėtina jūsų virškinimo sistemą nėštumo metu, todėl dauguma laukiančių mamų tam tikru metu patiria vidurių užkietėjimą. Sumažėjęs aktyvumas ir didėjanti gimda taip pat gali prisidėti prie retų ar kietų tuštinimosi.
Vidurių užkietėjimas gali būti labai nemalonus nėštumo metu ir gali sukelti hemorojų, arba aplink tiesiąją žarną išsiplėtusius kraujagysles. Įprastinis hemorojaus gydymas dažniausiai yra saugus nėščioms moterims, bet prieš pradėdami vartoti naujus vaistus, pasitarkite su savo gydytoju.
Prevencija yra geriausia priemonė valdant vidurių užkietėjimą ir išvengiant hemorojaus. Palaikykite hidraciją, stebėdami skysčių vartojimą arba nustatydami kitų priminimą telefone. Valgant daug skaidulų turinčią dietą (su daugybe vaisių, daržovių ir viso grūdo produktų) bei reguliariai sportuojant galima malšinti vidurių užkietėjimą. Taip pat galima pasitelkti magnį arba nestimuliuojančius minkštiklius.
Strijos
Augant jūsų kūdikiui, augs ir jūsų pilvas. Jūsų oda tempiasi sparčiau, kad tilptų, ir galbūt jau pradėjote pastebėti strijas ant pilvo, krūtų arba šlaunų.
Strijos gali skirtis kiekvienam žmogui ir gali priklausyti nuo genetikos. Nėra daug, ką galite padaryti norėdami išvengti strijų, todėl venkite brangių kremų, kurie žada jų panaikinti. Vienas dalykas, kuris gali padėti, yra vengti greito arba per didelio svorio priaugimo. (Priaugdami daugiau nei rekomenduojamas nėštumo svoris arba priaugdami svorį greitai, padidinate tikimybę gauti strijų.)
- Kojų mėšlungis gali būti dažnesnis dabar, ypač naktį
- Jūsų nugara gali dabar skaudėti dėl centro gravitacijos pokyčių
Nėštumo užduočių sąrašas 26 savaitę
Planuokite mažąją kelionę prieš gimdymą
Dabar yra puikus laikas suplanuoti trumpą kelionę prieš gimdymą. Tai puikus būdas stiprinti ryšį su partneriu ir kurti prisiminimus, į kuriuos su šypsena žvelgsite, kai abu būsite pervargę ir įtempti nuo naujagimio priežiūros.
Kalbant apie vietos pasirinkimą, atsižvelkite, kad sudėtingas nėštumas gali reikšti, kad turėsite likti arčiau namų. Jūsų gydytojas arba akušerė galbūt rekomenduos stovyklą ar dienos išvyką, vietoj to, kad keliautumėte toli nuo namų.
Valdykite gestacinį diabetą
Jei esate diagnozuota gestacinį diabetą, diagnozė gali atrodyti pribloškianti, reikalaujanti ženklių mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių. Apie 85% nėščių moterų, turinčių gestacinį diabetą, gali kontroliuoti savo cukraus lygį mityba ir fizine veikla. Subalansuota dieta yra svarbi – specialistai rekomenduoja 40% angliavandenių, 20% baltymų ir 40% sveikų riebalų. (Pasirinkite kompleksinius angliavandenius, tokius kaip viso grūdo kruopas, ankštinius ir krakmolingas daržoves; venkite paprastųjų cukrų, esančių limonaduose, sultyse ir desertuose.)
Be to, ką valgote, svarbu, kada valgote. Siekite trijų subalansuotų maisto patiekalų ir dviejų užkandžių per dieną. Jei sunku, kreipkitės į savo gydytoją arba akušerę dėl pagalbos. Jie gali nukreipti jus pas dietologą.
Sukontroliuokite lūkesčių dėl kūdikio lyties nuogąstavimus
Ką daryti, jei svajojote apie mergaitę, bet laukiatės berniuko? Arba atvirkščiai? Galbūt jums gėda pripažinti, kad jautėtės liūdna, sužinoję kūdikio lytį – tačiau lūkesčių dėl kūdikio lyties nuogąstavimai yra realus dalykas, kurio nereikėtų gėdytis.
Susitaikymas su lūkesčių dėl kūdikio lyties nuogąstavimais prasideda nuo emocijų priėmimo, vietoj kaltės ar gėdos jausmo. Tada raskite būdų sutelkti dėmesį į meilę kūdikiui kaip žmogui, o ne kaip tam tikros lyties asmeniui. Atminkite, kad lytis yra jų biologija, tačiau lyties identitetas yra lankstesnė sąvoka. Tai reiškia, kad jūsų kūdikis unikaliai išreišks, kas jie yra!
Jei jaučiate didelį nusivylimą, kuris nėra išspręstas su laiku, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu ar terapeutu. Galbūt patiriate depresijos simptomus nėštumo metu arba nėštumo nerimą.
26 savaitės nėštumo pilvai
Šiuo nėštumo etapu galite jausti naujų ir nepageidaujamų skausmų. Norėdami sumažinti raumenų ir kūno skausmus nėštumo metu, atsigulkite, atsipalaiduokite ir uždėkite šilumą arba šaltį ant skaudamų vietų. Šalto paketo naudojimas gali sumažinti uždegimą ir padėti nuraminti raumenų ir nugaros skausmą.
Kaupiant šilumą, galite naudoti elektrinį šilumos kilimėlį, karšto vandens butelį arba mikrobangų krosnelėje šildomą padu, pripildytą linų arba grikių. Negalima šildyti pilvo ilgiau nei dešimt minučių, nes nenorite per daug pakelti vidinės kūno temperatūros.
Kitas būdas gauti palengvėjimą yra prenatalinis masažas – masažas, kuris specifikaipritaikytas laukiančioms mamoms. Jūsų masažo terapeutas turėtų padėti jums jaustis patogiai bet kurioje nėštumo fazėje. Galite atsigulti ant šono su pagalvėmis, pleištais ar visa kūno pagalve dėl atramos. Kai kurie prenataliniai masažo terapeutai naudoja specialią lentelę ar kilimėlį su įdubimais ir pagalvėmis, kad būtų galima patogiai atsigulti ant pilvo.
Be to, kad sumažina diskomfortą, masažas gali sumažinti patinimą, pagerinti jūsų nuotaiką ir padėti atsipalaiduoti. Prieš atliekant nėštumo masažą, įsitikinkite, kad gaunate savo sveikatinimo specialisto pritarimą ir susiraskite masažo terapeutą, turintį prenatalinio masažo mokymą. Jie žinos, kurios technikos naudoti ir kurios vietos vengti.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.