29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė

Jaučiami žagsėjimai

Pastebite mažus, ritmiškus judesius? Jūsų kūdikio žagsulys įsčiose yra visai normalus ir gali padėti vystytis plautims.

Trečio trimestro darbai

Jūsų kūdikis bus čia greičiau, nei galite pagalvoti! Artėjant numatytam gimdymo terminui, išspręskite keletą trečiojo trimestro darbų.

Svorio augimas

Trečiąjį trimestrą galite tikėtis priaugti vidutiniškai apie 0,5 kg per savaitę. Nepergyvenkite dėl svarstyklių rodmenų, bet sutelkite dėmesį į aktyvumą ir sveiko nėštumo maisto įvairovę.

Kūdikio vystymasis 29 savaitę

Kaulų stiprumo ugdymas

Jūsų kūdikio kaulai sugeria daug kalcio, kad stiprėtų, todėl būtinai gerkite pieną (arba raskite kitą gerą kalcio šaltinį, pvz., sūrį, jogurtą ar praturtintas apelsinų sultis). Kiekvieną dieną jūsų kūdikio skelete nusėda apie 250 miligramų kalcio.

Nervų apsauga

Čiurkštės raumenyse susiformuoja apsauginis mielino sluoksnis, kuris tęsis ir kūdikiui gimus.

Pasiruošimas kvėpavimui

Jūsų kūdikio kvėpavimo sistema dar besivystanti. Plaučiuose formuojasi paviršinė veikli dalelė, kuri padeda išlaikyti alveolių atsidarymą. Iki 35 savaitės jūsų kūdikis pagamins pakankamai paviršinės aktyviosios medžiagos, kad galėtų kvėpuoti oras po gimimo.

  • Kaulai toliau tvirtėja
  • Galva plečiasi, kad tilptų jūsų kūdikio smegenims augti
  • Skonio pumpurai dabar gali siųsti signalus į smegenis

Jūsų kūdikis maždaug tokio dydžio kaip moliūginis moliūgas

Ilgis: 39,3 cm nuo galvos iki kojų, Svoris: 1,38 kg

Nėštumo simptomai 29 savaitę

Anemija

Gauti pakankamai geležies nėštumo metu yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Jums reikia geležies dėl augančio kūdikio ir placentos, taip pat ji būtina hemoglobino, raudonųjų kraujo ląstelių, nešančių deguonį į kitas ląsteles, gamybai. Nėštumo metu kraujo kiekis padidėja beveik 50 proc.! Nepakankamas geležies kiekis nėštumo metu gali sukelti anemiją.

Jei turite mažai geležies, galite pastebėti tokius simptomus kaip nuovargis ar silpnumas. Gydytojas gali rekomenduoti geležies papildus arba, jei esate stipriai anemiška, gali būti skiriamos geležies infuzijos į veną. Sunki anemija gali būti pavojinga tiek jums, tiek augančiam kūdikiui, todėl nėštumo metu gydytojas užsakys kraujo tyrimus, kad patikrintų jūsų geležies lygį.

Pilvo skausmai

Trečiąjį trimestrą galite patirti reguliarius pilvo skausmus dėl apvalaus raiščio skausmo ir Braxton Hicks susitraukimų. (Šie skausmai gali priminti menstruacinius skausmus.) Jei susiduriate su vidurių užkietėjimu, tai taip pat gali sukelti šiek tiek skausmo.

Dažniausiai nėštumo metu patiriami pilvo skausmai yra nestiprūs ir nereikalauja susirūpinimo. Išgėrus stiklinę vandens, paėmus šiltą vonią arba atlikus lengvą judėjimą, gali padėti sumažinti diskomfortą. Tačiau stiprus pilvo skausmas trečiąjį nėštumo trimestrą gali rodyti rimtesnį problemą, pvz., priešlaikinį gimdymą ar placentos atšokimą. Kreipkitės į savo gydytoją, jei pilvo skausmas nepraeina po kelių minučių poilsio, jis yra sunkus, turite kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas ar galvos svaigimas, jaučiate skausmą viršutinėje pilvo dalyje arba jūsų pilvas itin jautrus liečiant, ypač spaudžiant.

Rėmuo

Nėštumo hormonas progesteronas atpalaiduoja lygiuosius raumenų audinius visame kūne, taip pat ir virškinimo trakte. Šis atsipalaidavimas sulėtina virškinimą, taip pat jūsų augančios gimdos spaudimas pilvo ertmei. Lėtas virškinimas gali sukelti dujų ir rėmens ir prisidėti prie vidurių užkietėjimo.

Trečiame trimestre jūsų rėmuo gali pablogėti kaip niekad. Tačiau valgant mažesnes porcijas ir laukus dvi ar tris valandas po valgymo iki gulėjimo galite palengvinti simptomus. Išgerkite vandens tarp valgymų, o ne valgant. Jei jaučiate deginimą, gulėkite ant pagalvių prieš užmigdami. Ir nedvejokite paklausti savo gydytojo apie nėštumui saugius rėmens vaistus.

Galvos svaigimas

Nėštumo metu kartais galite pajusti galvos svaigimą arba apsvaigimą dėl dramatiškų pokyčių jūsų širdies ir kraujagyslių sistemoje. Širdies ritmas padidėja, širdis pumpuoja daugiau kraujo per minutę, o kraujo kiekis kūne didėja. Antrajame ir trečiajame trimestre auganti gimda taip pat daro spaudimą venoms ir lėtina kraujotaką į apatinę kūno pusę.

Jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos paprastai sugeba prisitaikyti prie šių pokyčių ir užtikrina pakankamą kraujo tekėjimą į smegenis. Tačiau kartais jie neadaptuojasi pakankamai greitai, todėl galite jausti galvos svaigimą arba apsvaigimą, ar net prarasti sąmonę.

Norint išvengti galvos svaigimo, būkite hidratuoti ir reguliariai valgykite bei gerkite. Venkite karščio, nestovėkite pernelyg greitai, nesigulkite tiesiai ant nugaros ir nepersistenkite su fiziniu aktyvumu. Kreipkitės į savo gydytoją, jei turite ilgalaikį galvos svaigimą, dažnai juntate apsvaigimą ar turite kitų rūpesčių.

  • Jūsų kūdikis spaudžia jūsų diafragmą, dėl to galite jausti kvėpavimo trūkumą
  • Hemoroidai dažni, nes gimda spaudžia analines kraujagysles

Nėštumo kontrolinis sąrašas 29 savaitę

Susipažinkite su trečiojo trimestro patikromis

Trečiojo trimestro prenatalinių apsilankymų metu gydytojas toliau tikrins jūsų svorį, šlapimo tyrimus ir kraujospūdį, ir patikrins preeklampsijos, gestacinio diabeto ir infekcijos požymius. Didžiausias pasikeitimas trečiame trimestre yra tas, kad pas gydytoją ar akušerį lankysitės dažniau: du kartus per mėnesį, o nuo 36 savaičių – kas savaitę.

Priklausomai nuo nėštumo eigos, galite vėl turėti ultragarso tyrimą ir nestreso testą, kad patikrintumėte kūdikį. Gydytojas matuos jūsų gimdos aukštį arba naudos ultragarso tyrimą, kad įsitikintų, kaip sekasi jūsų kūdikiui (ypač jei turite aukštos rizikos nėštumą). Taip pat naudos Doplerio prietaisą kūdikio širdies ritmu matuoti.

Dabar yra geras metas užduoti visus klausimus apie gimdymą bei jo eigą. Taip pat, jei jaučiate nuotaikos pokyčius, pvz., didesnį nerimą ar depresiją, pasitarkite su gydytoju.

Surinkite kūdikio reikmenis

Ar dalyvavote kūdikių vakarėlyje arba pirkote kūdikių reikmenis? Jei taip, išpakuokite daiktus ir paprašykite draugo ar partnerio padėti juos surinkti. Lovelės, lopšiai, keitimo stalai ir vežimėliai gali būti sudėtinga surinkti, ir jums jų prireiks, kai kūdikis atvyks. Dar vienas patarimas: sūpynės, mobilieji įrenginiai ir monitoriai dažnai reikalauja baterijų, todėl įsitikinkite, kad jų turite pakankamai.

Apžiūrėkite savo ligoninę ar gimdymo centrą

Dabar yra puikus laikas apsilankyti ir susipažinti su vieta, kurioje gims jūsų kūdikis. Daugelis ligoninių ir gimdymo centrų prašys iš anksto užsiregistruoti gimdymui ir gimdymui. Iš anksto atlikus formalumus, lengviau vyks priėmimo procesas, kai ateis laikas. Prieš vizitą sudarykite klausimų sąrašą, kad gautumėte atsakymus jų metu.

Surinkite savo paramos komandą

Nesvarbu, ar tai pirmas, ar ketvirtas gimdymas, draugų ir artimųjų parama yra neįkainojama pirmosiomis savaitėmis namuose su naujagimiu. Pradėjus trečią trimestrą, formuokite savo paramos komandą. Galbūt jūsų geriausias draugas galėtų organizuoti maisto pristatymus, kad turėtumėte daug skanaus ir maistingo maisto po kūdikio gimimo? Ar jūsų įstatymai galėtų keletą dienų per savaitę aplankyti ir paglamonėti jūsų naujagimį, kol jūs pasimėgausite dušu ir miegosite?

Dažniausiai mylimi žmonės nori padėti per šį perėjimą, bet laukia, kad jų paprašytumėte. Nebijokite išsakyti konkrečių poreikių artimiems žmonėms ir leiskite jiems padėti.

29 savaitės nėštumo pilvai

Jūsų pilvas yra tikrai nuostabus – kodėl jo neįamžinus? Pilvo danga, dar vadinama pilvo kauke, yra jūsų nėštumo pilvo gipsinis atspaudas, kuris tampa ypatingu prisiminimu. Galite pasamdyti profesionalų menininką sukurti atspaudą arba užsisakyti pilvo liejimo rinkinį ir pasidaryti patys. Po to, kai atspaudas išdžiūsta, daugelis tėvų jį paišo arba puošia mozaikinėmis plytelėmis, karoliukais arba brangakmeniais. Kaip elgsitės su savo pilvo atspaudu, yra visiškai jūsų pasirinkimas! Kai kurios mamos naudoja jį kaip dekorą savo mažylio kambaryje, kitos saugo jį kaip asmeninį prisiminimą apie šį ypatingą laikotarpį, kai augino savo kūdikį.