Jei esate pasiruošusi būti nėščia, šios artimiausios savaitės gali pasirodyti vienos ilgiausių jūsų gyvenime. Šiuo metu esate taip vadinamame dviejų savaičių laukime, tai yra laikotarpis tarp galimos koncepcijos ir galimybės atlikti teigiamą nėštumo testą. Namų nėštumo testai tampa tikslūs tik pirmąją neatėjusios menstruacijos dieną, todėl dar neskubėkite jų atlikti.
Implantacija
Jūsų besivystantis blastocistas nukeliavo iš kiaušintakio į gimdą – iki savaitės pabaigos arba kito pradžioje jis gali implantavosi gimdos gleivinėje. (Prieš implantavimą blastocistas atsikrato savo išorinės apsauginės plėvelės, šis procesas vadinamas „išsiritimu”!) Jūs greičiausiai nepastebėsite, kad visa tai vyksta, nors kai kurios moterys patiria lengvą implantacinį kraujavimą ar skausmą.
Ankstyvi nėštumo simptomai
Didžioji dalis moterų nejaučia nieko, kol neišnyksta menstruacijos, tačiau šią savaitę galite pastebėti pilvo pūtimą, spazmus ar tepimą. Jūsų krūtys taip pat gali būti jautresnės nei įprastai, ir galite pastebėti padidėjusią uoslę, kas gali būti vienas iš pirmųjų nėštumo simptomų. Taigi, jei jums staiga atrodo, kad jūsų partneris, namai ar šuo skleidžia kitokį kvapą, padėkokite savo hormonams.
Kūdikio vystymasis 3 savaitę
Ląstelės dauginasi
Besivystantis jūsų kūdikis yra nedidelis kelių šimtų ląstelių kamuolys, kuris dauginasi ir įsiskverbia į jūsų gimdos gleivinę. Centrinės ląstelės taps embrionu, išorinės ląstelės taps placenta – organu, kuris aprūpins deguonimi ir maistinėmis medžiagomis jūsų kūdikį ir pašalins atliekas.
Ryšys su jumis
Jūsų būsimasis kūdikis gauna deguonį ir maistingas medžiagas (ir pašalina atliekas) per pradinę kraujotakos sistemą, kurią sudaro mikroskopiniai tuneliai, jungiantys su kraujagyslėmis jūsų gimdos sienelėje. Placentą šią funkciją perims apie pirmo trimestro pabaigą.
- Apvaisinta kiaušialąstė juda žemyn kiaušintakiu link gimdos.
- Vadintas blastocistu, jūsų būsimas kūdikis dabar yra greitai besidalinantis ląstelių kamuolys.
Jūs 3 savaitę nėščia
Ankstyvieji nėštumo hormonai
Ląstelės, kurios taps placenta, pradeda gaminti nėštumo hormoną hCG. Jis signalizuoja jūsų kiaušidėms liautis išleidus kiaušialąstes ir toliau gaminti progesteroną, kuris neleidžia gimdai atsikratyti gleivinės – ir savo mažojo keleivio. Kai hCG lygis jūsų šlapime pakankamas, gausite teigiamą nėštumo testo rezultatą.
Amniono skystis
Amniono skystis pradeda kauptis amniono maišelyje. Šis skystis saugos jūsų kūdikį artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais, ir tai yra tai, kas gali tekėti iš jūsų, jei prieš ar gimdymo metu plyš jūsų membranos.
Nėštumo simptomai 3 savaitę
Jokių simptomų?
Kai kurios moterys jaučiasi nėščios dar prieš patikrinant testą, bet dauguma ne. Jei šią savaitę jaučiate nėštumo simptomus, jie gali būti panašūs į PMS. Tačiau nesijaudinkite, jei dar nepajutote nieko neįprasto. Net 5 savaitę nėščios tik pusė moterų jaučia nėštumo simptomus.
Dujos ir pilvo pūtimas
Hormonas progesteronas atpalaiduoja raumenis visame jūsų kūne, įskaitant virškinimo traktą. Šie atsipalaidavę raumenys sulėtina jūsų virškinimą, kas gali lemti dujas ir pilvo pūtimą, sukeliančius nepatogius pojūčius jūsų pilve. Apie pusė nėščių moterų patiria vidurių užkietėjimą tam tikru metu nėštumo laikotarpiu. Norėdami to išvengti, būkite pakankamai hidratuoti ir valgykite daug skaidulų turinčius maisto produktus, tokius kaip pilno grūdo produktai, vaisiai ir daržovės.
Jautrios krūtys
Kai kurios moterys sako, kad jų jautrios krūtys ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu yra kaip perdėta PMS versija. Jūsų krūtys gali būti patinę, jautrios ar dilgčiojančios – ir jūsų speneliai gali būti itin jautrūs ir nepatogūs. Vėliau nėštumo metu galite pastebėti, kad jūsų speneliai tamsėja.
Tepimas
Šią savaitę galite pastebėti nedidelį kraujavimą (tepimą). Tai yra implantacinis kraujavimas, kuris gali įvykti, kai apvaisintas kiaušialąstė įsitvirtina gimdoje. Šis kraujavimas yra daug lengvesnis nei įprastas menstruacijų kraujavimas ir trunka nuo vienos iki trijų dienų. (Jei jaučiate skausmą kartu su kraujavimu, nedelsdami skambinkite savo sveikatos priežiūros specialistui. Tai gali būti negimdinio nėštumo požymis.)
Aukšta bazalinė kūno temperatūra
Jei sekate savo kūno temperatūrą, ji turėtų likti pakilusi šią savaitę. Naudokite bazalinį kūno termometrą ir matuokite temperatūrą po to, kai prabundate ryte, dar iki išlipant iš lovos.
- Jūsų būsimas kūdikis įsitvirtina gimdos gleivinėje.
Nėštumo užduočių sąrašas 3 nėštumo savaitę
Atkreipkite dėmesį į savo emocijas
Laukdama sužinoti, ar esate nėščia, ar jau po to, kai sužinojote, natūralu jaudintis. Jei jaučiatės stresuota ar susirūpinusi, kalbėkitės su savo partneriu ar patikimu draugu. Arba bandykite rašyti viską, kas jus jaudina. Žurnalistika gali pagerinti emocinę gerovę, padidinti protinę aiškumą ir netgi fizinę sveikatą.
Venkite perkaisti
Šilta vonia yra tinkama nėštumo metu, kol ji nėra per karšta. Tačiau venkite garo vonių, karštų vonių ir saunų. Padidėjusi kūno temperatūra, ypač ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, susijusi su padidėjusia kūdikių nervinio vamzdelio defektų rizika.
Valgykite maistingus patiekalus ir užkandžius
Valgykite nėštumui tinkamus maisto produktus, tokius kaip vaisiai ir daržovės, mažo gyvsidabrio koncentracijos žuvys ir pilno grūdo produktai. Pasirinkite maisto produktus, kuriuose yra vitamino C (kaip braškės, citrusiniai vaisiai, paprikos ir pomidorai), geležies (kaip jautiena, paukštiena, sojos produktai ir špinatai) bei kalcio (kaip graikiškas jogurtas, praturtinti dribsniai ir pasterizuotas sūris). Sveikų užkandžių idėjoms peržiūrėkite 10 mūsų mėgstamiausių sveikų užkandžių nėščioms moterims.
Mažinkite kavos vartojimą
Tiek bandant pastoti, tiek jau pastojus, ekspertai rekomenduoja riboti kofeino vartojimą iki maždaug vienos puodelio kavos per dieną. Svarbu stebėti kofeino vartojimą, nes per didelis jo kiekis gali paveikti jūsų nėštumą ir kūdikį. Pasitikrinkite, kiek kofeino yra skirtinguose maisto produktuose ir gėrimuose, kad išliktumėte rekomenduojamose paros normose.
Gaukite pagalbą dėl žalingų įpročių atsisakymo
Jei jums reikia pagalbos metant rūkyti, vartoti alkoholį ar narkotikus, kalbėkitės su savo sveikatos priežiūros specialistu ir prašykite nukreipimo į programą ar konsultantą.
Pagerinkite savo miegą
Kai nėštumo metu pasitaikys miego problemų, būkite tam pasiruošę. Sukurkite geresnius miego įpročius ir dirbkite su gerais miego principais, tokiais kaip reguliarus miego tvarkaraštis ir miegamojo pavertimas ramaus miego zono.
Pasirūpinkite savo darbo ir namų saugumu
Kai kurios darbo aplinkos gali būti pavojingos jums ir jūsų kūdikio sveikatai. Jei nuolat esate veikiami cheminių medžiagų, didelio triukšmo ar radiacijos darbe, arba jei jums nuolat tenka stovėti ar kilnoti sunkius daiktus, kalbėkite apie tai su savo sveikatos priežiūros specialistu, kaip išlikti saugi dėl šių rizikų. Taip pat turėkite omenyje, kad kai kurie dalykai namuose gali būti pavojingi jūsų besivystančiam kūdikiui. Švino (geriamosiomis vandens vamzdynais iš senų vamzdžių), gyvsidabrio (kai kuriose žuvyse), tam tikrų pesticidų ir trąšų bei kačių tualeto su išmatomis – visa tai yra potencialiai žalingi veiksniai.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.