31 nėštumo savaitė

31 nėštumo savaitė

Darbus, kuriuos reikia vengti

Esant 31 savaitės nėštumui, noras tvarkytis gali būti labai stiprus, bet svarbu vengti tam tikrų darbų, galinčių būti nesaugiais, tokių kaip baldų perkėlimas ir stiprių chemikalų naudojimas.

Sveiki nėštumo receptai

Mityba sau ir kūdikiui yra labai svarbi nėštumo metu, bet tai ne visuomet lengva. Šie nėštumo receptai yra greitai paruošiami, skanūs ir turtingi maistinėmis medžiagomis.

Kūdikio vystymasis 31 savaitę

Drumstėjimas

Jūsų kūdikio kūnas pradeda pilnėti, kai reikalingas riebalų kiekis kaupiasi po oda. Likusį nėštumą jūsų kūdikis didins svorį, ruošdamasis gimimui.

Jūsų kūdikio judesiai

Jūsų kūdikis gali išsitiesti, spirti ir verstis – iš tiesų, jų intensyvūs judesiai gali trikdyti jūsų miegą naktį. Tačiau visa tai reiškia, kad jūsų kūdikis yra aktyvus ir sveikas.

Pasiruošimas kvėpuoti

Kūdikio plaučiai sparčiai vystosi, bet jie nebus pasirengę kvėpuoti oru iki maždaug 36 savaitės. Jei jūsų kūdikis bus gimęs per anksti, jie gaus papildomos pagalbos kvėpuoti gimimo metu. Ir jeigu esate ankstyvojo gimdymo rizikos zonoje, jums gali būti pasiūlyta steroidinių injekcijų, kad pagreitintumėte kūdikio plaučių vystymąsi.

Jūsų kūdikio smegenys

Smegenų vystymasis sparčiai progresuoja paskutiniajame nėštumo trečdalyje, kai kūdikio smegenys tris kartus padidėja. Taip pat, smegenų pusrutuliuose formuojasi gilios vagos, kurios suteikia papildomo paviršiaus ploto, nes užima daugiau vietos kaukolėje.

  • Jūsų kūdikio akys gali pastebėti kai kuriuos silpnus kontūrus
  • Kūdikis sveria šiek tiek daugiau nei 1,4 kg ir ruošiasi augimo šuoliui
  • Kūdikis pilnėja, kai po oda kaupiasi riebalai

Kūdikis yra kaip kokosas

Ilgis: 41,8 cm nuo galvos iki kojų. Svoris: 1,75 kg.

Nėštumo simptomai 31 savaitę

Braxton-Hicks susitraukimai

Jaučiatės, kaip gimdos raumenys retkarčiais įsitempia? Dauguma moterų jaučia šiuos vadinamuosius Braxton-Hicks susitraukimus antroje nėštumo pusėje. Dažniausiai jie trunka apie 30 sekundžių, turėtų būti nereguliarūs, retai pasikartojantys ir neskausmingi (nors gali būti nepatogūs). Laboro susitraukimai, kita vertus, ateina reguliariais intervalais ir didėja intensyvumu.

Jei nesate tikri, ar patiriate Braxton-Hicks susitraukimus ar tikrą darbo pradžią, nedelsdami praneškite gydytojui ar akušerei. Kartais Braxton-Hicks susitraukimus sunku atskirti nuo ankstyvųjų gimdymo ženklų, todėl būkite atsargūs ir nesistenkite savarankiškai diagnozuoti.

Ir atsiminkite: dehidratacija gali padidinti Braxton-Hicks atsiradimą, tad stenkitės gerti pakankamai skysčių visos dienos metu. Jūs taip pat galite dažniau jausti šiuos susitraukimus dienos pabaigoje, kai šlapimo pūslė pilna, ir per ar po fizinės veiklos ar lytinių santykių. Kad sumažintumėte diskomfortą nuo Braxton-Hicks, gali padėti poilsis, pasivaikščiojimai, atsipalaidavimo pratimai ar karšta vonia.

Tekančios krūtys

Jei pastebėjote geltonos ar oranžinės spalvos skysčius iš krūtų (ar liemenėlės puodeliuose), nesijaudinkite! Tai yra priešpienis, didelės baltymų vertės, antikūnais praturtintas skystis, kuris yra puikus pirmasis jūsų naujagimio maistas. Jis kartais vadinamas „priešpienis“, nes ateina prieš subrendusio pieno atsiradimą.

Jei jūsų krūtys teka, tai visiškai normalu – jūsų kūnas ruošiasi maitinti kūdikį. Stenkitės įsikišti slaugos įklotus į liemenėlę, kad saugotumėte drabužius. Ir jei dar nematote priešpienio, taip pat nerimauti neverta. Jūsų krūtys gamina priešpienį, net jei dar nematote jo.

Dažnas šlapinimasis

Ar šlapinatės dažniau nei įprasta? Iki 95 procentų moterų patiria šį simptomą nėštumo metu. Tai gali prasidėti pačioje nėštumo pradžioje ir tęstis iki gimdymo. Hormonai, papildomas skystis ir spaudimas šlapimo pūslei vis spartina jūsų bėgimą į vonios kambarį.

Dažnas šlapinimasis taip pat gali būti šlapimo takų infekcijos (ŠTI) požymis. Pasakykite savo paslaugų teikėjui, jei jaučiate skausmą šlapinantis, krauju suteptą šlapimą, neskaidraus ar nemalonaus kvapo šlapimą, karščiavimą arba skausmą nugaroje ar apatine pilvo dalimi.

Keletas moterų patiria šlapimo netekimą nėštumo metu, kai jos kosėja, juokiasi, čiaudi ar sportuoja. Tai dažnai pasireiškia dėl to, kad nėštumo hormonai atpalaiduoja dubens dugno raumenis ir aplinkinius raiščius. Be to, auganti gimda spaudžia šlapimo pūslę ir dubens dugno raumenis. Šlapimo nelaikymas gali praeiti po gimdymo, bet taip pat gali tęstis kaip pogimdyvinis nelaikymas. Atliekant Kegelio pratimus galima padėti stiprinti dubens dugno raumenis.

Nugaros skausmas

Apatinės nugaros skausmas yra vienas dažniausių nėštumo simptomų, ir šiuo metu jūs tai galite labai jausti. Jis dažniausiai pasireiškia antroje nėštumo pusėje, kai jūsų kūdikis tampa didesnis. Augant gimdai, keičiamos jūsų svorio centro nuostatos ir ištempia pilvo raumenis, sukeldama įtampą nugarai. Hormoniniai pokyčiai taip pat vaidina vaidmenį nėštumo nugaros skausmui.

Jūs galite jausti liumbarinį nugaros skausmą (jaučiamą ties apatine nugaros dalimi) ir (ar) užpakalinės dubens skausmą (jaučiamą sėdmenyse ar šlaunų nugaros dalyje).

Žemo intensyvumo pratimai – tokie kaip plaukimas, tempimai ir vaikščiojimas – gali padėti. Pagerinkite savo laikyseną, dėvėkite patogius batus ir stenkitės nekelti sunkių daiktų, kad sumažintumėte ir palengvintumėte nugaros skausmą.

Jei negalite rasti jokio palengvėjimo, pasikalbėkite su savo paslaugų teikėju apie galimybę išbandyti akupunktūrą ar nėštumo masažą. Jei turite stiprų skausmą, jūsų paslaugų teikėjas gali rekomenduoti vaistų vartojimą.

Sunkumai su miegu

Yra daugybė priežasčių, kodėl sunku gerai išsimiegoti trečią nėštumo trimestrą: kūdikio spyriavimas, skausmai ir skausmeliai, dažni vizitai į tualetą ir noras rasti patogią pozą yra tik keletas iš jų.

Jei jums sunku rasti patogią miego pozą, išbandykite įvairius variantus. Pavyzdžiui, miegoti ant sofos, gulėti atsilošusiame kėdėje ar ant oro čiužinio gali būti lengviau jūsų kūnui nei gulėti lovoje. Arba išbandykite putplasčio čiužinio kilimėlį ant savo lovos ir nėštumo pagalvę. Čia dar daugiau patarimų, kaip susitvarkyti lovoje vėlesnėje nėštumo stadijoje.

Nemiga nėštumo metu kenkia jūsų sveikatai. Jei išbandėte įvairias miego strategijas ir vis dar sunkiai randate kelią į gerą poilsį, informuokite apie tai savo gydytoją ar akušerę.

Išialgija

Jeigu jaučiate aštrų ar buką skausmą, prasidedantį apatinėje nugaros dalyje ir nutekianti iki sėdmenų ir kojų, galite turėti išialgiją. Šis skausmas atsiranda, kai nervų spaudimas, uždegimas ar dirginimas veikia sėdmeninį nervą, kuris eina nuo jūsų apatinės stuburo iki sėdmenų ir žemyn kojų nugara.

Išialgija dažnai pasireiškia nėštumo metu, ypač paskutiniais keliais mėnesiais, kai jūsų kūdikis priauga svorio. Augantis kūdikis ir gimda gali spausti sėdmeninį nervą. Ir kai jūsų kūdikis įsitaiso į gimdymo poziciją, jų galva gali atsiremti į jūsų sėdmeninį nervą.

Šis skausmas turėtų praeiti po gimimo. Tuo tarpu, galite palengvinti išialgijos skausmą uždėdami šiltus kompresus ant nugaros, švelniai tempdami raumenis ir atlikdami Kegelio pratimus bei dubens pakreipimus (dar žinomus kaip katės/cow pozicija ar katės tempimo pozicija). Taip pat galite kreiptis į savo specialistą dėl akupunktūros, nėštumo masažo ar skausmo vaistų, siekiant įveikti išialgiją.

Nėštumo kontrolinis sąrašas 31 savaitę

Darykite tempimus gimdymui

Artėjant gimdymo terminui, stenkitės padidinti savo lankstumą ir stiprinti savo kūną. Tempimai yra puikus būdas tai padaryti: jie gali padėti atverti dubenį, stiprinti pilvo raumenis, sumažinti nugaros skausmą per gimdymą ir atpalaiduoti raumenų įtampą. Šie pratimai, skirti pasiruošti gimdymui, apima gerą nugaros tempimą, klubų atveriamus pratimus ir kvėpavimo pratimus.

Paruoškite vaikus naujam kūdikiui

Jei jau turite vaiką (ar kelis), padėkite jiems priprasti prie naujo kūdikio idėjos. Maži vaikai gali būti per jauni, kad parodytų tikrą susidomėjimą būsimu broliu ar seserimi. Bet jums vis tiek verta pasakyti, kad jie bus vyresni broliai ar seserys ir leisti jiems pajusti jūsų pilvą ar kūdikio paspirdybį.

Vyresni vaikai gali padėti pasirinkti drabužius ir žaislus bei papuošti vaikų kambarį. Jums gali tekti atsakyti į daugybę klausimų apie naują kūdikį – ir paaiškinti, kaip kūdikiai atsiranda!

Visiems vaikams, stenkitės nepadaryti staigių pokyčių jų kasdienybėje ar gyvenamojoje erdvėje prieš atvykstant kūdikiui, nes tai gali sukelti jiems jausmą, kad yra išstumti. Taip pat galite norėti suteikti specialią dovaną broliui ar seseriai „nuo“ kūdikio. Čia yra papildomų patarimų, kaip padėti jūsų vaikui prisitaikyti prie naujo brolio ar sesers.

Apgalvokite, kaip valdysite gimdymo skausmą

Dauguma moterų renkasi epidūrą gimdymo metu, kad susidorotų su skausmu. Epidūras sumažina pojūčius apatinėje kūno dalyje, bet nesukelia visiško jausmų praradimo.

Jei turėsite epidūrą, greičiausiai vis tiek jausite gimdos spaudimą (kas bus naudinga, kai reiks stumti) ir būsite sąmoningai (bet ne erzintis) dėl makšties tyrimų per gimdymą. Ir vis tiek galėsite jausti, kaip kūdikis juda pro gimdymo kanalą ir išeina.

Taip pat yra kitų skausmo malšinimo galimybių – arba galite pasirinkti nemedikuotą („natūralų”) gimimą. Nesvarbu, ką nuspręsite, norėsite palaikymo gimdymo metu. Siųskite šiuos patarimus dėl moters gimdymo palaikymo savo partneriui ar kitiems mylimiesiems, kurie bus su jumis gimdymo metu.

Gaukite psichinės sveikatos palaikymą

Apytikriai viena iš 10 moterų patiria depresiją nėštumo metu, dažnai sukeltą hormoniniais ir gyvenimo pokyčiais. Jei manote, kad tai gali jums taikyti, atlikite mūsų nėštumo depresijos testą, kad pamatytumėte, ar jums gali būti reikalinga pagalba. Gydymo ir palaikymo gavimas pirmais depresijos ar nerimo ženklais gali padėti išvengti pogimdyvinės depresijos (PPD) po gimdymo – tad informuokite apie tai savo gydytoją, jei jūsų psichinė sveikata blogėja.

Pradėkite pasiruošti kūdikiui

Galų gale turėsite apsiriboti visų jūsų namų patalpų, įskaitant vonias ir virtuvę, vaikų saugumui. Laimei, dabar jums nereikia rūpintis visų kūdikio saugumo sąrašo elementų tikrinimu (kai kurie gali palaukti, kol jūsų kūdikis čia ir pradeda judėti savarankiškai). Čia yra svarbiausi būdai, kaip apsaugoti jūsų naujagimį nuo įprastų pavojų.

31 savaitės nėštumo pilvas

Norite atrodyti ir jaustis gerai šiais paskutiniais nėštumo mėnesiais. Bet jūs galbūt nenorėsite išleisti daug pinigų drabužiams, kuriuos dėvėsite tik kelis mėnesius. Gerai, yra būdų, kaip sutaupyti pinigų nėštumo drabužiams.

Pradėkite atidžiau pažvelgdami į savo drabužių spintą ir pamatykite, ką turite šiuo metu. Galite nusipirkti keletą pagrindų didesniais dydžiais – kaip nėštumo tamprės – ir pritaikyti juos prie to, ką jau turite. Second-hand parduotuvės ir naudotų drabužių parduotuvės (internetu ar fiziškai) paprastai turi nuolaida nėštumo drabužius. Taip pat galite paprašyti draugų duoti nors viena iš jų ar surengti drabužių mainų renginį su kitomis besilaukiančiomis moterimis.