38 nėštumo savaitė

38 nėštumo savaitė

Dauguma moterų gimdo per dvi savaites nuo nustatytos gimdymo datos. Stebėkite ženklus, rodančius, kad gimdymas artėja.

Instinktas kurti lizdą

Dėl didelių energijos sprogimų galite pastebėti, kad dažnai tvarkotės vaiko kambaryje, ruošiate kūdikiui reikalingus daiktus ar užšaldote maistą. Lizdo kūrimas yra natūralus (ir naudingas) – svarbiausia nepersistengti.

Mokykitės laukdami

Laukdami kūdikio, turėtumėte apsvarstyti galimybę dalyvauti virtualiuose kursuose apie kūdikių gaivinimą, kūdikių miegą bei fizinį vystymąsi.

Vaisiaus vystymasis 38 savaitę

Vaiko nagai

Jūsų kūdikio rankų ir kojų nagai visiškai susiformavo – kojų nagai pasiekė kojų pirštų galiukus, o rankų nagai gali būti ilgesni nei pirštų galiukai. Galbūt reikės kirpti nagus netrukus po gimdymo, tad pasiruoškite kūdikio nagų žirkles!

Atrodo gražiai

Jūsų kūdikis yra pasiruošęs pirmai nuotraukai: jis turi švelnią odą, nes didžiąją dalį lanugo jau prarado (galbūt šiek tiek liko ant viršutinių rankų ar pečių), o plaukai ant galvos gali būti tankesni.

  • Jūsų kūdikio griebimas stiprus ir tvirtas
  • Kūdikio smegenys vis dar auga ir vystosi
  • Daugiau riebalų kaupiasi aplink kelius, alkūnes ir pečius

Jūs vaiko dydis – kaip mini arbūzas

Ilgis: 49 cm nuo galvos iki pėdų, svoris: 3,23 kg

Nėštumo simptomai 38 savaitę

Patinusios kulkšnys

Tam tikras kulkšnių ar pėdų patinimas yra normalus šiais paskutiniais nėštumo etapais, tačiau jei pastebėjote staigų ar labai didelį kulkšnių ar pėdų patinimą, smarkiai patinusias rankas, veido patinimus ar staigią svorio padidėjimą, nedelsiant skambinkite gydytojui. Tai gali būti sunkios būklės, vadinamos preeklampsija, požymiai.

Dažniausiai patinimas yra normalus ir rodo sveiką kraujo tekėjimą į gimdą – vadinasi, jūsų kūdikis gauna viską, ko jam reikia, net jei jūs jaučiatės nepatogiai.

Gimdos plėtimasis, ypač vėlyvuoju nėštumu, daro spaudimą dubens venoms ir kraujo pervežimo iš kojų į širdį venai. Tai lėtina kraujo grąžinimą ir sukelia kraujo kaupimąsi, todėl skysčiai iš venų į audinius nuteka į kulkšnis ir pėdas.

Siekdami sumažinti patinimą, stenkitės sumažinti spaudimą. Judėkite reguliariai ir venkite pernelyg ilgo sėdėjimo ar stovėjimo. Jei galite, pakelkite kojas. Darbe pėdas galite paremti taburete, lovoje naudokite pagalvę po pėdomis – tai padės. Dėvėkite patogią avalynę ir suspaudimo kojines, kad kraujas geriau cirkuliuotų. Visada turėkite vandens – hidracija gali sumažinti patinimą, net jei tai atrodo keista.

Miego problemos

Visi kalba apie miego trūkumą gimus kūdikiui, bet turbūt jau pastebėjote, kad jau dabar mažiau miegate. Gali būti sunku gerai pailsėti naktį. Jei nepamirštate gerai išsimiegoti, žinokite, kad ne vieni: apie du trečdaliai nėščių moterų praneša apie nemigą vėlyvuoju nėštumu.

Gera miego higiena gali padėti. Venkite didelių valgymų ar per didelio vandens vartojimo vakare. Prieš einant miegoti, atsipalaiduokite ramioje, silpnai apšviestoje patalpoje, venkite ekranų (taip, net telefono). Skaitykite knygas ar atlikite vadovaujamą meditaciją, kad lengviau užmigtumėte.

Jei tai neveikia ir per pusvalandį neužmigote, neliekite lovoje. Galvojimas apie tai, kad negalite užmigti, gali tik apsunkinti situaciją. Vietoje to pereikite į kitą patalpą ir skaitykite arba klausykite muzikos, kol pavargsite.

Nemiga paprastai nekenkia vėlyvuoju nėštumu. Tačiau jei miego trūkumas sutrikdo jūsų gebėjimą funkcijuoti – jei vairuodami pradėsite klaidžioti, pamiršite maistą ant viryklės arba dažniau nugriūsite, pasikalbėkite su gydytoju.

Intensyvūs sapnai

Kai pagaliau užmiegate, galite susidurti su nauju iššūkiu: intensyviais sapnais. Nėščiosios dažnai pastebi, kad sapnuoja baisius, džiaugsmingus ar net erotinius sapnus. Mokslininkai mano, kad sapnų intensyvumas nėštumo metu susijęs su hormonų svyravimais.

Dažnai sapnai atspindi tai, apie ką galvojate (ar nerimaujate) būdami sąmoningi. Nerimas apie gimdymą gali paskatinti daugybę keistų sapnų, ypač nėštumo pabaigoje.

Kartais sapnai neturi nieko bendra su realybe. Taigi, jei atsibundate po karšto sapno apie buvusį partnerį, nesijauskite kalti. Tai neturi nieko bendra su jūsų meile dabartiniam partneriui.

Jautrumas kirkšnyje

38 nėštumo savaitę gali patirti staigų, švelniai šoko sukeltą skausmą kirkšnyje. Tai vadinama „žaibo skausmu,” ir nors jis gali būti sunkiai suvokiamas, jis yra nekenksmingas ir dažniausiai trumpalaikis.

Gydytojai mano, kad „žaibo skausmas” kyla, kai kūdikio galva spaudžia gimdos kaklelį ir apatinio gimdos nervus. Tai dažniausiai pasitaiko trečiojo trimestro pabaigoje, kai kūdikis nusileidžia žemyn dubenyje.

Dėvėdami palaikančią pilvo juostą galėtumėte sumažinti „žaibo skausmo” riziką. Jei jis pasireiškia, pabandykite pakeisti kūno padėtį, kad sumažintumėte skausmą.

Kitokia makšties išskyra

Dabar, kai gimdymas praktiškai už kampo, galite pastebėti makšties išskyros pokyčius arba padidėjimą. Paprastai balti, kreminiai arba skaidrūs skysčiai yra normos ribose. Rožinė ar raudona išskyra taip pat gali būti norma, bet jei turite didelių kraujavimų, kreipkitės į gydytoją. Taip pat kreipkitės, jei pastebite žalios, geltonos ar blogai kvepiančios išskyros, arba jei jaučiate deginimą ar niežulį – tai gali būti infekcijos požymis.

38 savaitę galite pastebėti gleivių išskyros, kai valotės ar apatiniuose. Tai yra nuo gimdos kaklelio kamščio, gleivių sankaupos gimdos kaklelyje, apsaugančios gimdą nuo bakterijų ir kitų patogenų. Artėjant gimdymui, gimdos kaklelis pradeda atsidaryti ir gleivių kamštis gali iškristi.

Jei matote gleivių, žinokite, kad tai yra ankstyvas gimdymo ženklas. Bet tai nereiškia, kad kūdikis atvyks šiandien ar net šią savaitę, tad būkite kantrūs. Ir jei nematote gleivių kamščio, nesijaudinkite – daug moterų jo nepastebi.

Gali būti (arba ne) ir „kruvinos išskyros”. Tai kraujingos išskyros iš gimdos kaklelio, nes jis plonėja prieš gimdymą. Tai taip pat rodo, kad gimdymas greitai artėja, bet nebūtinai kad jis jau vyksta.

Rėmuo

Daugeliui moterų rėmuo yra iššūkis viso nėštumo metu. 38 nėštumo savaitę rėmuo ir virškinimo sutrikimai gali būti intensyvesni nei bet kada anksčiau dėl vis didėjančio pilvo.

Dabar svarbiau nei kada nors anksčiau, jei turite polinkį į rėmenį, valgyti mažas porcijas. Jei virškinimo sunkumai labiau pasireiškia naktį, miegokite pakelta krūtine. Taip gravitacija bus jūsų pusėje. Venkite produktų, kurie sukelia simptomus, kaip šokoladas ar kava, kad ir kaip jie būtų viliojantys.

Dar vienas nemalonus simptomas 38 savaitę? Pykinimas. Jis dažniausiai pasireiškia su kitais nemaloniais simptomais kaip dujos ir rėmuo. Bet jei staiga jaučiate pykinimą ar vėmimą, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti preeklampsijos požymis.

Nėštumo kontrolinis sąrašas 38 savaitei

Stebėkite vėlyvųjų nėštumo komplikacijų požymius

Deja, rimtos komplikacijos gali užklupti nėštumo pabaigoje. Stebėkite simptomus, dėl kurių turėtumėte kreiptis į gydytoją arba akušerę.

Sutvarkykite namus

Niekas neprilygsta grįžimui namo į švarų būstą su naujagimiu! Sužinokite, ką kiti tėvai norėjo žinoti ruošiantis naujagimiui.

Paskaitykite apie kūdikių maitinimą

Dabar puikus metas pagalvoti, kaip maitinsite kūdikį. Žindymas gali būti sunkus, todėl pasikalbėkite su patyrusiomis mamomis apie sėkmingo žindymo patarimus.

Jei nusprendėte nežindyti arba negalite to padaryti, pasirinkti maitinti mišinėliais yra visiškai gera išeitis. Net planuojant žindymą, išmanyti pagrindus apie buteliuko maitinimą yra naudinga, kad kiti galėtų padėti maitinti jūsų mažylį.

Kalbant apie kūdikių maitinimą, net geriausi planai gali turėti netikėtumų. Todėl svarbu tikėtis netikėtumų ir būti lankstiems savo požiūriu. Svarbiausia yra sveikas, pailsėjęs kūdikis ir laiminga mama!

Sužinokite apie naujagimių tyrimus

Visos valstijos reikalauja naujagimių testavimų dėl retų, tačiau rimtų ligų, kaip klausos sutrikimai, įgimtos širdies defektos ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Šie testai padeda nustatyti ligas, kurios, jei nenustatytos ir negydomos laiku, gali sukelti ilgalaikes sveikatos problemas ar net būti mirtinos.

38 savaičių nėštumo pilvai

38 savaičių pilvo gana gerai pažįstate, tačiau gali būti nuostabu, kiek jis gali keistis net ir vėlyvuoju nėštumo etapu. Jūsų kūdikis vis dar auga, todėl auga ir pilvas! Galite pastebėti, kad pilvas ir toliau leidžiasi, net kai manėte, kad jis nebegali nusileisti žemiau.

Gali atsirasti ir naujų pojūčių. Gimda stipriai prispausta prie pilvo sienelės, ištempianti pilvą kaip būgną. Pilvas gali jaustis labai kietas ir sunkus. Galų gale, viskas yra labai glaudžiai susipynę.

Turbūt esate susipažinę su Braxton Hicks susitraukimais, kurie gali sukelti tempimo pojūtį pilve. Šie susitraukimai yra naudingi šiuo nėštumo momentu, galbūt padedanties gimdos kakleliui plonėti ir netgi atsidaryti.