Sveikiname – jau pasiekėte savo numatytą laiką! Jūsų nėštumas yra visateisiškai užbaigtas, o jūsų kūdikis pilnai išsivystęs ir pasirengęs susitikti su jumis.
Kaip prasidėti gimdymą
Natūralūs gimdymo skatinimo būdai nėra moksliškai patvirtinti ir kai kurie gali būti pavojingi. Tačiau yra du metodai, kuriuos verta pabandyti: vaikščiojimas ir seksas (jei tai saugu ir patogu jums). Nors nėra įrodymų, kad jie pradės gimdymą, jie gali padėti, o jūs galite mėgautis!
Jauskite teigiamas emocijas
Jei jaučiatės nerimastingi dėl gimdymo ar Cezario pjūvio, arba esate nusivylę dėl didelio nėštumo, praktikuokite kelis naudingus afirmacijos pavyzdžius. „Tikiu savo kūnu, kuris žino, ką daryti” ir „Aš gebu daryti stebuklingus dalykus” – tai geri pavyzdžiai pradėti.
Kūdikio vystymasis per 40 savaitę
Koks bus jūsų kūdikio dydis?
Sunku pasakyti tiksliai, bet naujagimių vidutinė masė yra tarp 3,2 ir 3,6 kilogramų. Vidutinis ilgis apie 50 centimetrų.
Jūsų kūdikio odos spalva
Visų rasių kūdikiai gimsta su rausvai-violetine oda, kuri per dieną ar dvi pakeičia spalvą į rausvai raudoną. Rožinė spalva atsiranda dėl matomų kraujagyslių jūsų kūdikio odoje. Kadangi jūsų kūdikio kraujo apytakos sistema dar tik vystosi, jų rankos ir kojos gali būti melsvos kelias dienas. Tamsiau odą turinčių tėvų kūdikiai dažniausiai gimsta su šviesesne oda, kuri su laiku tampa tamsesnė. Apie šešis mėnesius jūsų kūdikio oda pasieks savo nuolatinę spalvą.
Minkštos vietos
Kūdikio kaukolė nėra viena didelė kaulo struktūra, kaip suaugusiųjų. Ji susideda iš atskirų kaulų, susijungusių lankščiu audiniu. Kai jūsų kūdikis gimsta, galite pajusti minkštas vietas tarp šių kaulų, vadinamas fontanelėmis, ant naujagimio galvos viršaus ir gale.
- Jūsų kūdikio galva turi minkštas vietas, vadinamas fontanelėmis
- Vidutinio dydžio naujagimis sveria apie 3,5 kg ir yra 50 cm ilgio
- Plaukai ir nagai toliau auga
Nėštumo simptomai per 40 savaitę
Kaklelio nokinimas
Jūsų sveikatos priežiūros specialistas gali patikrinti kaklelį, kad sužinotų, ar jis „noksta”. Jo būklė – kaip minkšta, plona ir išplėsta (atidaryta) – gali būti ženklas, kad gimdymas artėja. Vis dėlto tai nėra tikslus gimdymo indikatorius, todėl nenusiminkite, jei nepastebite norimų pasikeitimų. Kita vertus, gimdymas gali dar būti kelias dienas atitolęs, net jei kaklelis pradeda atsidaryti ir plonėti.
Vandens nutekėjimas
Filmuose gimdymas dažnai prasideda su dideliu vandens pliūpsniu. Tačiau realybėje jums nereikia nerimauti dėl staigaus vandens nutekėjimo. Mažiau nei 15% moterų gimdymas prasideda nuo to. Daugumai vanduo nuteka tik jau prasidėjus susitraukimams. Jei jūsų vanduo nutekės dar prieš prasidedant gimdymui, tai vadinama ankstyvu membranų plyšimu, arba PROM. Paprastai gimdymas prasidės per 24 valandas po vandens nutekėjimo. Jei ne, gydytojas gali skatinti gimdymą.
Nugaros skausmas
Dabar, kai jūsų nėštumas yra visateisis, jūsų kūdikis greičiausiai sveria apie 3,2 – 3,6 kg ir yra nedidelio moliūgo dydžio. Šis svoris, kartu su placentos, skysčių ir krūtų svoriu, toliau daro vis daugiau įtampos jūsų nugarai. Nenuostabu, kad daugiau nei 60% nėščių moterų patiria nugaros skausmą. Palengvinkite skausmą, kaip tik galite. Plaukiojimas ar plūduriavimas vandenyje; masažo gavimas; ir paprasti švelnūs tempimo pratimai ir vaikščiojimas gali sušvelninti jūsų diskomfortą.
Susitraukimai
40 nėštumo savaitei galbūt esate labai pažįstama su Braxton Hicks susitraukimais. Tačiau kaip atskirti vadinamąjį „netikrą gimdymą” nuo tikrojo? Yra keletas būdų atskirti Braxton Hicks nuo tikrųjų gimdymo susitraukimų. Pavyzdžiui, Braxton Hicks paprastai nėra skausmingi, jie nesikerta ir neintensyvėja. Jei išgersite vandens ir pailsėsite, jie tikriausiai laikinai praeis. Braxton Hicks juntami dažniausiai pilvo priekyje, o tikrieji susitraukimai prasideda nugaroje ir sklinda į priekį.
Nemiga
Turite sunkumų miegodami? Nemiga yra labai paplitusi šiuo metu – ji paveikia apie du trečdalius moterų nėštumo pabaigoje. Kova su nemiga gali būti sunki, ypač kai žinote, kad jums bus daugiau nemigos naktų, kai jūsų kūdikis gims. Nuolatinė miego rutina gali padėti. Daugybės pagalvėlių naudojimas, kad rastumėte patogią miegoti padėtį, snaudimas ant poilsio kėdės ir dienos metu sprangių miego įpratimų paieška yra visiškai priimtina, jei tai padeda jums gauti pakankamai miego.
Dubens skausmas ir spaudimas
Jūsų kūdikiui toliau lemeaningstis žemyn, ruošiantis didžiam pasirodymui, galbūt jaučiate daugiau dubens skausmo ir spaudimo. Tai gali jaustis kaip įtempimas ar skausmas jūsų klubose, kirkšnyse ir dubens raumenyse.
Ilsėtis, dėti šaltį ir sėdint daugiau patogių pozų (jei galite jas rasti) gali padėti. Jei skausmas stiprus, kreipkitės į savo gydytoją dėl kitų skausmo mažinimo galimybių.
- Tikrasis gimdymo skausmas yra reguliarus ir (paprastai) skausmingas
- Jūsų gydytojas gali atlikti kaklelio patikrinimą, kad patikrintų, ar jūsų kūnas ruošiasi gimdymui
Nėštumo kontrolinis sąrašas 40 savaitę
Atlikite pratimus, kad pasiruoštumėte gimdymui
Nėra nieko, ką galite padaryti, kad gimdymas būtų spartesnis, tačiau paprasti pratimai gali padėti jūsų kūnui pasiruošti būsimam darbui ir gali padėti jaustis geriau tiek dabar, tiek kai būsite pasirengę gimdyti.
Sudarykite galutinius kūdikio vardų sąrašus
Laukdamiesi iki susitikimo su kūdikiu, kad priimtumėte galutinį sprendimą dėl vardų? Tai puiku! Tačiau įsitikinkite, kad turite keletą gerų kūdikio vardo pasirinkimų.
Sužinokite, kas vyks po gimdymo
Skirkite laiko išmokti, kas vyksta po jūsų kūdikio gimimo, ir ko tikėtis ligoninėje ar gimdymo centre. Kadangi jau esate tai dar be reikalo, peržvelkite savo gimdymo planą – labai greitai jį jums prireiks.
Atsipalaiduokite
Žiūrėkite mėgstamas televizijos laidas, skaitykite romaną, skambinkite senam draugui, miegokite ilgai rytą ar snaudykite, kai tik galite. Jūsų kūdikis netrukus bus čia.
Kūnai per 40 nėštumo savaitę
Po mėnesių laukimo, jūsų numatyta diena pagaliau ateina, bet… jūs vis dar nėščia. Tai gali būti nusivilianti, tačiau tai nėra neįprasta situacija. Galbūt jūs ne tokioje padėtyje, kaip manote, ypač jei priklausote tik nuo numatomos datos, skaičiuojamos nuo paskutinės menstruacijų dienos. Tačiau net esant tiksliems skaičiavimams, kai kurios moterys gimusios per savo numatytą laiką eina. Tai ypač tikėtina, jei esate pirmą kartą mama.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.