Saugumo sumetimais, jūsų gydytojas arba akušerė rekomenduos sukelti gimdymą, jei kūdikis nebus gimęs šią savaitę. Teikėjai neleis jums peržengti dviejų savaičių nuo numatytos gimdymo datos dėl komplikacijų rizikos.
Taip pat dažniau susitiksite su savo gydytoju – galbūt du kartus per savaitę iki gimdymo. Jie nori užtikrinti, kad jūs ir jūsų kūdikis liktumėte sveiki iki tol, kol jūsų mažylis padarys savo didįjį įėjimą į pasaulį.
Sutikimas su kūdikiu
Pagaliau netrukus sutiksite savo brangųjį mažylį. Iš pradžių jūsų kūdikis gali atrodyti šiek tiek juokingai: jo galva gali būti iškrypusi nuo gimdymo kanalo, o jų oda gali šiek tiek luptis po ilgos vonios amniotiniame skystyje. Tai gerai: jums jie vis tiek bus absoliučiai nuostabūs.
Naujienų pranešimas
Kaip pranešite apie savo kūdikio gimimą? Daugelis naujų tėvų naudoja socialinę mediją arba žinutes, bet kai kurie tampa kūrybingesni. Nepamirškite – nėra skubos pranešti. Svarbu pakankamai laiko džiaugtis savo naujuoju šeimos nariu prieš pranešant pasauliui apie jo atėjimą.
Kūdikio vystymasis 41 savaitę
Vėlyvas kūdikis
Jūsų kūdikis laikomas „vėlyvu“ – reiškia, kad jie ilgai buvo jūsų gimdoje. Jie gali būti didesni nei vidutinis kūdikis. Taip pat jie gali būti praradę didžiąją dalį savo vernix – balto, vaškinio sluoksnio, sustabdančio jų odos išsausėjimą amniotiniame skystyje.
Kokio dydžio jūsų kūdikis dabar?
41 savaitę jūsų kūdikio dydis yra įspūdingas. Pagal vertinimus, jie gali sverti apie 3,8 kg ir būti 51,8 cm ilgio. Žinoma, kiekvieno kūdikio dydis gali būti labai skirtingas.
- Amniotinio skysčio kiekis jūsų gimdoje toliau mažėja
- Jūsų kūdikis dabar gali sverti apie 3,6 kg
- Jūsų kūdikio oda gali šiek tiek luptis po ilgo laiko amniotiniame skystyje
Nėštumo simptomai per 41 savaitę
Nerimas
Sudėtinga nesijaudinti, kai numatyta gimdymo data praeina, o jūs vis dar esate stipriai nėščia. Bet nesijaudinkite – jūs nebūsite nėščia amžinai.
Nerimas yra normalus kiekviename nėštumo etape, bet pastebėsite, kad jis gali suaktyvėti link pabaigos. Tai normalu, bet visada gera idėja pasikonsultuoti su gydytoju ar akušere, jei dėl to nerimaujate. Žingsniai, padedantys valdyti stresą – kaip gilus kvėpavimas, pasivaikščiojimas ar pokalbiai su draugais – gali padėti jaustis geriau.
Judesių jausmas
Visada stebėkite savo kūdikio judesius ir informuokite gydytoją ar akušerę, jei jie sumažėtų. Jūsų kūdikis turėtų išlikti aktyvus iki gimdymo, o pastebimai lėtesni judesiai gali rodyti problemą.
Gydytojas taip pat atidžiai stebės jūsų kūdikį. Jie gali rekomenduoti nestresinį testą, kad patikrintų, ar jūsų kūdikis vis dar laimingas ir sveikas gimdoje.
Per testą slaugytoja pritvirtins monitorių prie jūsų pilvo. Monitorius matuoja jūsų kūdikio širdies ritmą, kuris padidėja judant. Jei jūsų kūdikio širdies ritmas nespadidina judesiais du kartus per testą, jie laikomi „nereaktyviais“. Teikėjas gali pasiūlyti kitą testą, biologinį profilį. Tačiau tikėtina, kad jus paguldys į ligoninę gimdymui.
Skystos išskyros
Jei manote, kad galėjote prarasti vandenis, paskambinkite savo gydytojui. Kartais nuteka didelis skysčio kiekis, o kartais tai būna tik nedidelis pliūpsnis arba lėtas tekėjimas.
Jei nesate tikri, ar gaižti, užsidėkite paklodę. Patikrinkite ją po pusvalandžio. Jei ji pastebimai šlapia, tikriausiai vanduo jau prasidėjo.
Išsiplėtimas ir išplėjimas
Jūsų gydytojas ar akušerė gali jau atlikti vidinį tyrimą, kad patikrintų gimdos kaklelio išsiplėtimą ir išplėjimą. Kai koks nors išsiplėtimas gali įvykti dar prieš gimdymą – jūsų teikėjas gali jau būti pasakęs, kad esate kelis centimetrus išsiplėtusi.
Išsiplėtimas susijęs su palaipsniu gimdos kaklelio atidarymu, kuris leis kūdikiui išeiti. Jis matuojamas nuo 0 iki 10 centimetrų. Iki šių šešių centimetrų bus galima praeiti aktyviam gimdymui.
Išplėjimas – tai gimdos kaklelio trumpėjimas, tampantis minkštesniu ir plonesniu pasiruošiant kūdikiui. Kai kūnas pasiruošia gimdymui, gimdos kaklelis palaipsniui plonėja, kol tampa tarsi popieriaus lapelis.
Teikėjai matuoja išplėjimą procentais, nuo 0 iki 100%. Išplėjimas vyksta kartu su išsiplėtimu, nors išplėjimas gali prasidėti pirmas. Kaip ir su išsiplėtimu, gali praeiti savaitės, dienos ar valandos, kol bus pasiektas pilnas išplėjimas. Kai jūsų gimdos kaklelis bus 10 centimetrų išsiplėtęs ir 100% išplėjęs, laikas stumti kūdikį!
Kraujingas pasirodymas
Laukiate gimdymo požymių? Kai gimdymas artėja, galite pastebėti kraujingą, gleivių pavidalo išskyrą. Daug moterų pastebi kraujingą pasirodymą kartu su jų gleivių kamščiu – tai permatoma arba šiek tiek kraujinga gleivių masė, apsauganti gimdą nėštumo metu. Kai jūsų gimdos kaklis pradeda atsidaryti gimdymui, gleivių kamštis gali atsikabinti ir pasirodyti ant jūsų apatinių.
Praradus gimdų kamštį ir turint kraujingą pasirodymą tai rodo, kad jūsų kūnas ruošiasi gimdymui, bet tai nereiškia, kad gimdymas yra artimas. Jei nepastebėsite savo gleivių kamščio ar kraujingo pasirodymo, nesijaudinkite – galite to nepamatyti prieš pradedant gimdymą.
Pykinimas
Kai gimdymas prasideda, virškinimas sulėtėja arba sustoja, ir galite jausti pykinimą. Kai kurios moterys praneša apie pykinimą gimdyme, o kitos sako, kad jautė pykinimą vieną ar dvi dienas anksčiau. Dažniau pykinimas pasikartoja aktyvaus gimdymo metu.
Pykinimas nėra retas, bet informuokite savo gydytoją arba akušerę, jei jis tęsiasi arba yra naujas, kartu su vėmimu. Kartais naujas pykinimas ir vėmimas nėštumo pabaigoje gali būti preeklampsijos – pavojingo kraujo spaudimo sutrikimo ženklas.
- Jūs greičiausiai businama gimdyti, jei šią savaitę nepradėsite gimdymo
- Jei gimdos kaklis dar neužsidaręs, jis bus „subrandintas“ prieš gimdymą
Nėštumo kontrolinis sąrašas 41 savaitę
Gaukite palaikymą, jei vis dar esate nėščia
Pavargote nuo laukimo? Pasikalbėkite su kitomis būsimomis mamomis jūsų Gimdymo klube, kurios taip pat jaučia sustabdymą.
Padarykite kažką malonaus sau
Nesvarbu, ar tai būtų manikiūras-pedikūras, filmų naktis, jūsų mėgstamiausias išsinešamas maistas ar kažkas kita, eikite ir pasimėgaukite savimi. 41 savaitė nėštumo nėra lengva, ir jūs nusipelnėte šiek tiek poilsio ir komforto.
Perržiūrėkite savo ligoninės planą
Įsitikinkite, kad žinote, kas vairuos jus, kai atėjo laikas eiti į ligoninę arba gimdymo centrą. Taip pat turėkite atsarginį vairuotoją, jei reikės. Jei tai yra avarija ir nėra nieko aplink, skambinkite pagalbos telefonu 112.
Jei jau turite vaikų (ar augintinių!), peržiūrėkite, kas juos prižiūrės, kai prasidės gimdymas. Priminkite savo pasirinktiems prižiūrėtojams, kad jie gali sulaukti vidurio nakties skambučio.
Pagalvokite apie įdomias veiklas ateityje
Motinystės atostogos yra skirtos daugiausia atsistatymui ir ryšio su kūdikiu kūrimui. Bet tai nereiškia, kad negalite turėti šiek tiek smagumo. Jei norite, atlikite mažą tyrimą apie veiklas, kurias galima atlikti su kūdikiu. Yra naudingų grupių naujoms mamoms, kurias galite patikrinti – nuo žindymo palaikymo iki kūdikio ir mankštos klasių. Šios grupės yra puikus būdas susipažinti su kitais visiškai naujais tėvais ir užmegzti ilgalaikes draugystes.
Taip pat galite išbandyti naujus parkus ar muziejus, kur galite nuvežti savo kūdikį vežimėlyje ar nešioklėje. Kai abu būsite pasirengę išvykoms, bus smagu pakeisti aplinką.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.