Jūsų kūdikio širdis dar nėra pilnai išsivysčiusi, bet ląstelės širdies vamzdelyje jau pradėjo greitai plakti, iki 160 kartų per minutę. Galite išgirsti šį garsą šią savaitę, jei atliksite ankstyvą ultragarsą.
Rytinis pykinimas
Nors tai ir netikėta, tačiau mažų porcijų valgymas visą dieną gali padėti jums išvengti pykinimo. Užkandžiai iš paprastų maisto produktų, imbierinė arbata ir tam tikri vaistai taip pat gali sušvelninti ryto pykinimą.
Ar kraujavimas normalus?
Keturios iš dešimties moterų patiria šiek tiek kraujavimo pirmame trimestre. Jei taip nutinka jums, susisiekite su gydytoju ir išsitirkite. Nedidelis kraujavimas gali būti kilęs iš nedidelės priežasties, bet tai taip pat gali būti rimtos problemos – tokios kaip negimdini nėštumas, persileidimas ar placentos problemos – ženklas.
Kūdikio vystymasis 6 savaičių amžiaus
Širdies plakimas
Jūsų kūdikio širdyje vyksta kardialinė veikla. Jei atliksite makšties ultragarsą per artimiausias kelias savaites, pamatysite ląsteles mirguliuojant. Nuo 10 iki 12 savaičių jūsų gydytojas girdės kūdikio širdies plakimą per kiekvieną prenatalinį apsilankymą naudodamas nešiojamą Doplerį.
Akys, nosis, burna ir ausys
Yra tamsios dėmės, kur formuojasi jūsų kūdikio akys ir nosies šnervės. Besiformuojančias ausis žymi nedidelės įdubos galvos šonuose. Mažytėje burnytėje pradeda formuotis liežuvis ir vokaliniai raiščiai.
Rankos ir kojos
Jūsų kūdikio rankos ir kojos prasideda kaip nedidelės irklai, kurie pailgės ir išaugs į galūnes. Stuburas tęsiasi į nedidelę uodegėlę, kuri išnyks per kelias savaites.
- Šiame etape jūsų kūdikio stuburas tęsiasi į mažą uodegėlę
- Akys matomos jūsų kūdikio galvos šonuose
- Jūsų kūdikio rankos ir kojos prasideda kaip nedidelės irklai
Jūsų kūdikio dydis prilygsta lęšiui
Nėštumo simptomai per 6 savaitę
Rytinis pykinimas
Rytinis pykinimas reiškia pykinimo pojūčius bet kuriuo paros metu. Paprastai jis prasideda apie 5 ar 6 nėštumo savaitę ir linkęs sumažėti pirmojo trimestro pabaigoje.
Dažnesnis poreikis šlapintis
Dažnesnis šlapinimosi poreikis yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių ankstyvų nėštumo požymių. Nėštumo metu jūsų kūne cirkuliuoja daugiau kraujo, o tai reiškia, kad inkstai turi perdirbti daugiau skysčių. (Nėštumo hormonai taip pat turi savo vaidmenį.) Nepaisant to, būkite tikra, kad geriate pakankamai vandens. Galite patikrinti, ar esate gerai hidratuota, jei jūsų šlapimas yra šviesiai geltonas ar bespalvis.
Nuotaikų kaita
Daugeliui nėščių moterų nuotaika keičiasi maždaug nuo 6 iki 10 savaičių. Emocijos greitai šokinėja greičiausiai dėl streso, nuovargio ir hormonų pokyčių. Ir, žinoma, yra ir daugybė jausmų, susijusių su tapimu tėvais. Jei jaučiatės ypač blogai, pasitikrinkite, ar neturite depresijos, naudodami mūsų prenatalinės depresijos testą, ir pasitarkite su savo gydytoju.
Jautrios, patinusios krūtys
Krūtų jautrumas gali būti vienas iš ankstyviausių nėštumo simptomų. Hormonų lygio padidėjimas padidina kraujo srautą, todėl jūsų krūtys gali jaustis patinusios, skausmingos, jautrios prisilietimams.
Nuovargis
Daugelio moterų tarpe nuovargis yra vienas iš pirmųjų nėštumo požymių. Nieks nežino tiksliai, kas sukelia nuovargį ankstyvame nėštume, bet galimi hormonų pokyčiai – kaip staigus progesterono padidėjimas – gali būti bent dalies priežastis.
Metalinis skonis
Pirmame trimestre galite pastebėti metalinį skonį burnoje dėl estrogeno pakilimo. Su šiuo skoniu galite susidoroti dažnai valant dantis, skalaujant su vienos arbatinio šaukšto druskos arba ketvirtadalio šaukštelio sodos 250 mililitrų vandens, vartojant rūgščius maisto produktus arba kramtant mėtinę gumą.
Keisti sapnai
Jūsų gyvenimui sparčiai keičiantis, jūsų pasąmonė bando suspėti, tai reiškia, kad apdorojate nėštumą sapnuodami. Kai kurios sapnų dalyvės dažnai pasirodo tam tikruose nėštumo etapuose. Pirmajame nėštumo trimestre sapnai paprastai tiražuoja nerimą dėl besikeičiančio kūno, gimdymo ir motinystės.
Galvos skausmai
Dažnai nėštumo metu atsiranda galvos skausmai, ypač pirmame trimestre. Pasiekus antrąjį trimestrą, galvos skausmai gali sumažėti arba išnykti. Iki tol stenkitės nustatyti galvos skausmus provokuojančius veiksnius (kaip natrio nitratus, MSG, dirbtinius saldiklius ar tabako dūmus) ir jų venkite. Pakankamas miegas, maistas ir vanduo bei mankšta padeda išvengti galvos skausmų, o atsipalaidavimo technikos, tokios kaip masažas ir meditacija, gali padėti. Galite vartoti paracetamolį, kad sušvelnintumėte galvos skausmus nėštumo metu, tačiau aspirino, ibuprofeno ir kai kurių receptinių migrenos vaistų nerekomenduojama vartoti be jūsų gydytojo patarimo.
- Mikroskopinis gestacinis maišelis gali būti matomas ultragarsu
- Gali būti, kad dabar reikia dažniau šlapintis
Nėštumo užduočių sąrašas 6 savaičių nėštume
Pasiruoškite pirmajam prenataliniam pasikonsultavimui
Ar jūsų pirmasis prenatalinis vizitas artėja? Tai gali būti įsimintina proga: Jūs kalbėsite su gydytoju arba akušere apie jūsų nėštumą ir galite atlikti ultragarso tyrimą bei pamatyti savo kūdikio mažą širdį plakant. Būkite pasiruošę kalbėti apie savo sveikatos istoriją, šeimos medicininę istoriją ir jūsų įpročius. Jei dar neturite pasirinkto gydytojo ar akušerės, kuris rūpinsis jumis nėštumo metu, suraskite ką nors, kad galėtumėte pradėti prenatalinę priežiūrą. Galėsite vėliau keisti prižiūrėtoją, jei norėsite.
Informacija apie maistą, kurio reikėtų vengti nėštumo metu
Nėštumo metu protinga visiškai vengti tam tikrų produktų (pvz., delikatesų kiaušinių salotos). Tačiau daug kitų produktų, kurie paprastai yra nesaugūs nėštumui, yra visiškai tinkami, jei laikomasi tam tikrų atsargumo priemonių, pvz., juos gerai išvirti. Išsiaiškinkite, kas yra saugu valgyti ir gerti nėštumo metu, o ko reikėtų vengti.
Sužinokite apie prenatalinės patikros galimybes
Patikros tyrimai naudoja kraujo mėginius ir ultragarso tyrimus padėti įvertinti jūsų kūdikio galimybes turėti Dauno sindromą ar kitokias chromosomų skirtumus. Šios patikros yra neinvazinės ir nekelia pavojaus jums ar jūsų kūdikiui. Rezultatai gali padėti nuspręsti, ar atlikti choriono villus mėginių paėmimą (CVS) ar amniocentezę, kad sužinotumėte, ar yra potencialus negalavimas.
Užtikrinkite, kad jūsų darbo vieta yra saugi
Kai kurie darbo ar pomėgio tipai gali būti pavojingi jums ir jūsų besivystančiam kūdikiui. Jei reguliariai susiduriate su chemikalais, sunkiųjų metalų (pvz., švino ar gyvsidabrio), tam tikrų biologinių agentų ar radiacijos, turėtumėte nedelsdami pranešti savo darbdaviui, kad esate nėščia, ir imtis tam tikrų pokyčių.
Stenkitės sumažinti stresą
Aukštas chroniško streso lygis nėra geras nei jums, nei jūsų kūdikiui. Stenkitės mažinti stresą nėštumo metu, apsupkite save pozityviais žmonėmis, darykite pertraukas ir giliai kvėpuokite, ir atsikratykite streso sportuodami, klausydamiesi muzikos ar rašydami dienoraštį.
Pradėkite savo nėštumo užduočių sąrašą
Jei nežinote, nuo ko pradėti, peržiūrėkite mūsų pirmojo trimestro nėštumo užduočių sąrašą. Jame yra viskas, ką galėtumėte norėti ištirti dabar, nuo sveikatos draudimo iki kūdikio vardo pasirinkimo svarstymo.
6 savaičių nėštumo pilvukai
Keletas faktorių — kaip jūsų kūdikio padėtis gimdoje, koks jūsų ūgis, ar laukiatės dvynukų ar didesnio kiekio kūdikių, ar buvote jau nėščia — gali paveikti, kada ir kokiu mastu jūsų nėštumas pasireikš išoriškai.
Žemesnės moterys ir tos, kurios turi trumpą torsą, dažniausiai pasireiškia nėštumu anksčiau, nes jų kūdikiai neturi daug vietos augimui vertikaliai.
Moterims, kurios jau buvo nėščios, dažnai pradeda rodyti anksčiau nei motinoms pirmą kartą, nes jų pilvo raumenys buvo ištampyti pirmojo nėštumo metu.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.