22 nėštumo savaitė

22 nėštumo savaitė

Tinkamai parinkti žodžiai gali padėti išgyventi net sunkiausius momentus. Išbandykite šiuos padrąsinančius teiginius apie nėštumą ir tėvystę.

Augintiniai ir nėštumas

Ar jūsų šuo labiau gina jus? Ar jūsų katė mėgsta gulėti ant jūsų pilvo? Daugelis gyvūnų ekspertų ir augintinių mylėtojų sutinka, kad augintiniai gali jausti nėštumą (ar bent jau su nėštumu susijusius pokyčius).

Didesnis kūno svoris nėštumo metu

Galima sėkmingai išnešioti kūdikį, net jei esate antsvorio ar nutukimo būsenoje. Nors didesnis kūno svoris padidina tam tikrų komplikacijų riziką, daugelis jų yra valdomos arba netgi išvengiamos.

Kūdikio vystymasis 22 savaičių metu

Jūsų kūdikio plaukai

Kūdikio plaukai jau matomi ant galvos. Dabar jie dar ploni, bet gali būti stori ir spindintys iki nėštumo pabaigos. Jūsų kūdikis turi antakius ir laguną (minkšti, ploni kūno plaukai) ant nugaros, ausų, pečių ir kaktos.

Širdies ritmo girdėjimas

Jūsų kūdikis gali girdėti garsus kūno viduje, pavyzdžiui, kvėpavimo, širdies ritmo ir virškinimo garsus. Šie garsai taps aiškesni gerėjant kūdikio klausai. Kai mažylis gims, jam gali būti lengviau užmigti naudojant garsų generatorių, skleidžiantį švilpiantčius ir būgnuojančius garsus, prie kurių jis pripratęs.

Kūdikio riebalai

Po kūdikio oda formuojasi riebalų sluoksnis. Vieną dieną jūs bučiuosite savo mažylio apkūnius skruostus, tačiau kol kas kūdikio kūnas vis dar labai liesas.

  • Akys dabar visiškai suformuotos, tačiau vokai vis dar uždaryti
  • Jūsų kūdikio kūnas jau visiškai padengtas plonais, švelniais plaukais
  • Berniukams sėklidės pradeda leistis į kapšelį

Jūsų kūdikis yra maždaug saldžios bulvės dydžio

Ilgis: 29 cm nuo galvos iki kojų, svoris: 475 gramai.

Nėštumo simptomai per 22-ąją savaitę

Spuogai

Nėštumo spuogai yra labai dažni ir gali atsirasti net jei anksčiau niekada neturėjote spuogų. Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu greičiausiai kaltinami. Prieš vartodami bet kokius spuogų gydymo preparatus, pasikalbėkite su savo gydytoju arba dermatologu, kad įsitikintumėte, jog jie yra saugūs nėštumo metu. Daugelis preparatų nėra rekomenduojami laukiančioms motinoms, o vienas – izotretinoinas – gali sukelti rimtų apsigimimų.

Kapiliarų išsiplėtimas

Kaip ir venų varikozė, kapiliarų išsiplėtimas dažnai atsiranda nėštumo metu, nes turite papildomo kraujo ir auganti gimda daro spaudimą venoms. Kapiliarų išsiplėtimas yra smulkių kraujagyslių grupė šalia odos paviršiaus, dažniausiai ant kojų ar veido.

Viduriavimas

Vidurių užkietėjimas yra dažnesnis nėščiosioms nei viduriavimas, bet pastarasis taip pat gali pasireikšti įvairiais nėštumo etapais. Kai kurios moterys praneša apie lengvą viduriavimą vėlyvame nėštumo etape, prieš pat prasidedant gimdymui. Jei turite palaidų išmatų tris ar daugiau kartų per dieną, vadinasi, turite viduriavimą. Būtinai gerkite daug skysčių ir pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl nereceptinių vaistų nuo viduriavimo.

Patinimas

Nėščioms motinoms patinimai, dar vadinami edema, yra normali būsena. Jūs sulaikote daugiau vandens, o kraujo chemija skatina perteklinį skysčių kiekį į jūsų audinius. Jei jaučiate patinimą, stebėkite preeklampsijos ženklus, pvz., didesnį ar staigų kojų ar kulkšnelių patinimą, ar daugiau nei vidutinį rankų ar veido patinimą. Taip pat, jei viena koja patinsta žymiai daugiau nei kita – nedelsdami informuokite gydytoją, nes tai gali būti kraujo krešulio požymis.

Kojų mėšlungis

Jums gali prasidėti kojų mėšlungiai antrajame trimestre, ypač naktį. Kojų mėšlungis gali būti dėl papildomo svorio, kurį nešiojate, arba dėl nėštumo patinimų.

Dubens skausmas

Nėštumo metu dubens skausmo priežastys gali būti atsipalaidavę raiščiai, svorio padidėjimas ir besikeičianti svorio centras. Augant pilvui, dubuo stumiama į priekį, o apatinės nugaros dalies kreivė tampa didesnė. Tai gali sukelti didelį įtempimą dubens srityje.

  • Jūsų pilvas gali niežėti, kai oda tempiasi
  • Strijos gali atsirasti ant pilvo, šlaunų, klubų ir krūtų

Nėštumo kontrolinis sąrašas 22-ąją savaitę

Pagalvokite apie kūdikio šventę

Būsimos mamos paprastai neorganizuoja savo kūdikio šventės, tačiau galite dalyvauti pasirenkant temą, žaidimus ir kviečiamus svečius.

Gaukite pakankamai geležies

Nėštumo metu kūnui reikia daugiau geležies, kad palaikytų didėjantį kraujo tūrį ir augantį kūdikį bei placentą.

Užsiregistruokite į gimdymo pamokas

Nesvarbu, ar norite išmokti konkrečių gimdymo technikų, ar tiesiog sužinoti daugiau apie gimdymą, gimdymo klasė padės pasiruošti.

Pasirūpinkite riešo kanalo sindromo prevencija

Nėščios moterys dažniau susiduria su riešo kanalo sindromu dėl rankų ir riešų patinimų. Tai ypač tikėtina, jei atliekate pasikartojančius judesius rankomis.

22 savaitės nėštumo pilvas

22 savaitę jūsų gimda yra apie 2,5 cm virš jūsų bambos. Ji gali atrodyti kaip nepastebimas kūdikio guzas arba būti lengvai užmaskuojama, priklausomai nuo jūsų kūno tipo ir drabužių.

Galų gale jūsų pėdos išnyks po augančiu pilvu. Be to, jos gali būti patinusios arba net tapti dydžiu didesnės, ir gali tekti įsigyti naujus, patogius ir stabilius batus.