Aknė: spuogų gydymas natūraliais būdais

Visi, kas susidūrė su akne puikiai žino, koks glaudus ryšis tarp to, ką valgome ir kokios būklės yra mūsų oda. Būtent dėl šios priežasties valgyti daugiau maisto, kupino antioksidantų, sveikųjų riebalų, gerti daug vandens ir vengti dažniausiai pasitaikančių alergenų, tokių kaip kviečiai, pieno produktai ir soja – puikus planas gydantis spuoguotą odą. Tačiau ką daryti jei, netgi viską darant „teisingai“ nepavyksta išvengti baisių, su akne susijusių, odos problemų?

Taip buvo man, kelis metus atgal. Aš buvau lyg apsėsta prižiūrėdama savo mitybą idant išgydyčiau odą. Ironiška tai, kad kad ir kaip sveikai maitinausi, veido odoje dygo skausmingi, pūlingi spuogai ir tai man varė kompleksus. Siekdama išvengti savo pačios isterijos ir liūdesio priepuolių, pasistengiau įsigilinti į šią temą ir suprasti, kokios maistinės medžiagos yra būtinos mūsų odai, kad ji imtų gyti. Taip aš priėjau išvadų, kad mūsų virškinimo, hormonų ir odos gerovė tiesiogiai priklauso nuo kelių labai svarbių maistinių medžiagų, kurių dažniausiai trūksta net „sveikiausiose“ dietose.

Ghee

Dar žinomas kaip išvalytas lydytas sviestas. Jame apstu stebinančių savybių, kurios yra labai svarbios norint turėti sveiką odą. Ir nors šis sviestas yra gaminamas (dažniausiai) iš karvės pieno, pienui būdingos savybės, kurios gali kenkti odai, dingsta ghee svesto gaminimo proceso metu. Išlieka puikaus skonio energijos suteikiantis produktas, kupinas riebalus tirpdančių vitaminų A, D, E ir K2. K2 – tai labai svarbi maistinė medžiaga, kurios itin dažnai trūksta žmonėms, kadangi jis randamas tik keliose maisto produktuose, kurių vienas ir yra ghee sviestas. Jis taip pat skatina elastino gamybą odoje, kuris yra esminis norint išsigydyti aknę, randus, o taip pat padeda dailinti kūno linijas, išlyga raukšles.

PATARIMAS: Įmaišyk šaukštelį ghee sviesto į rytinės kavos puodelį – gauk kasdienę porciją vitaminų, padedančių kovoje su spuogais.

Kepenys, įsigytos iš natūralų ūkį vystančio ūkininko

Kepenys – labiausiai vitaminu A praturtintas maisto produktas Žemėje. Vitamino A forma (retinolis), kuri yra randama kepenyse padeda kovoti su akne net keliais būdais: mirusioms odos ląstelėms neleidžia užkimšti porų, lėtina androgeno formavimąsi (kuris yra pagrindinė hormoninės aknės priežastis), sumažina sebumo gamybą, užkertą kelią riebalų oksidacijai, kuri paprastai priveda prie odos uždegimų. Retinoidai – biologiškai aktyvi vitamino A forma kūne, ir netūrėtų būti maišoma su karotenoidais, tokiais kaip betakarotinas, vitamino A forma, randama orinžinės spalvos daržovėse. Karotenoidai – maistinė antioksidantų forma, tačiau ji nėra paprastai paverčiama į kitą retinolio formą, kurios labai reikia norint išgydyti aknę ar maitinti odą, kad ši švytėtų. Na, o turint omenyje tai, kad kepenys filtruoja toksines medžiagas gyvulio kūne, labai svarbu rinktis išskirtinai žolėdžio, gyvenusio ekologiškame ūkyje gyvulio kepenis. Taip pat reikia turėti omenyje ir tai, kad vitaminas A – tirpusis riebalas, tad nepamirškite kartu vartoti ir sveikųjų riebalų turinčių produktų – tarkim, ghee sviesto.

Austrės

Šis, labiausiai cinku praturtintas maisto produktas, yra labai svarbus komponentas bet kokio tipo odos gydymo protokole. Cinkas – esminis gydymo procese todėl, kad stipriai sumažina uždegimus ir stiprina imuninę sistemą taip apsaugodamas odą, kad bakterijos joje nesukeltų uždegiminių procesų. Cinktas taip pat sumažina keratino gamybą, kas padeda užkirsti kelią porų užsikimšimui, žudo bakterijas, esančias ant odos ir netgi sumažina testosterono kiekį. O testosteronas – bene labiausiai įtaką spuoguotai odai turintis hormonas, kai jo kiekis yra per didelis.

IŠMĖGINK: Jei nevalgai austrių, nemažą kiekį cinko turi ir baklažanas. Pasigamink spagečių su baklažanais!

Sardinės

Šios mažos žuvytės yra tikra spuogus naikinanti bomba, nes jose apstu omega-3 riebalų, kalcio, selenų ir proteino. Omega-3 riebalai yra randami sardinėse (ir kitose riebesnėse žuvyse, kaip lašiša) padeda sumažinti uždegimus, kurie paskatina porų užsikimšimą ir aknės atsiradimą. Moksliškai įrodyta, kad sardinės tiesiog neįtikėtina pagalba kovoje su akne bei raukšlėmis.

IŠMĖGINK: pasigamink skrebutį su avokadu ir sardinėmis.

Ir nors šis sąrašas gali atrodyti gąsdinantis, yra daugybė būtų kaip šiuos maisto produktus įtraukti į savo racioną pasigaminant paprastus ir skanius patiekalus. Maža to, užtenka vos kelių šimtų gramų šių produktų kas savaitę, kad gautumėte reikiamą kiekį kovoje su akne padedančių vitamino K2, A, cinko ir omega-3.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.