Kaip teisingai plauti plaukus?

Kaip teisingai plauti plaukus?

Nesi tikra ar teisingai plauni plaukus? Mano asmeniškai atliktas tyrimas parodė, kad 7 iš 10 moterų plaukus plauna neteisingai. Negaliu užtikrintai sakyti, kad visos Lietuvos moterys daro šias plaukų plovimo klaidas, bet tikrai daugelis, visgi, plaukus plauna neteisingai. Plaukų plovimas – nėra sudėtingas procesas – tiesiog sudrėkini plaukus, ištrenki juos šampūnu ir išskalauji. Tik tiek. Nieko sudėtingo, tačiau jei pradėtum plauti plaukus pagal šiuos patarimus, t.y. taisyklingai, labai greit pajustum ryškų skirtumą.

  1. Pradėk nuo praskalavimo karštu vandeniu

Turbūt žinai taisyklę, kad negalima plauti plaukų karštu vandeniu. Taip, tai tiesa, bet tik dalinai. Aš taip pat maniau, kad bet koks plaukų kontaktas su karštu vandeniu jiems kenkia, kol nesutikau ekspertės, pasidalinusios su manimi viena plaukų priežiūros paslaptimi. Kai sudrėkini plaukus karštu (bet žinoma ne per karštu!) vandeniu, tai padeda atverti poras ir šakneles bei pašalinti bet kokius nešvarumus kur kas efektyviau. O tai, beje, padeda plaukams geriau pasisavinti kondicionierių bei kaukę.

  1. Plauk galvą

Pats populiariausias būdas plauti plaukus – šampūnų ištrinkti tiek pačius plaukus, tiek galvos odą. Tačiau reiktų šampūnu masažuojamaisiais judesiais ištrinkti pačią galvą ir gerai išskalauti. Jei Tavo plaukai ypatingai nešvarūs ir riebaluoti – pirmiausia šampūnu ištrinusi pačią galvos odą, švelniai paskirstyk priemonę ir per plaukus. Nėra jokios būtinybės priemonę naudoti dukart.

Ir nors daugumos priemonių instrukcijoje patariama plaukus muilinti dukart – mano nuomone tai tėra triukas priversti mus greičiau išnaudoti šampūną, kad leistume savo pinigus dvigubai dažniau jį pirkdami. Saujos šampūno per akis užtenka išplauti net labai purviniems ir riebaluotiems plaukams, tad nepersistenk su kiekiu. Pernelyg didelis šampūno kiekis pašalins natūralų riebalinį sluoksnį ir išsausins plauką, kas gali sukelti pleiskanas ir odos sudirgimus.

  1. Kondicionieriumi tepk tik plaukų galiukus

Nesvarbu Tavo plaukai riebūs ar sausi – niekuomet kondicionieriumi netepk visos galvos. Taip ne tik veltui švaistysi produktą, bet ir Tavo plaukai atrodys riebaluoti, o tai reiškia, kad juos plauti reikės jau kitą dieną. O kaip turbūt jau žinai – kasdienį plaukų plovimas jiems kenkia. Taigi, kondicionieriumi tepk plaukus tik nuo vidurio viso jų ilgio ir gerai išskalauk šiltu vandeniu.

  1. Suteik plaukams blizgesio šalto vandens pagalba

Šis patarimas, greičiausiai, skirtas tik drąsioms moterims. Ir išties – aš savęs neįsivaizduoju skalaujančios plaukus šaltu vandeniu. Tačiau kartą išmėginusi šią gudrybę ir iškart pamačiusi skirtumą, sukaupiu visas jėgas, ir kaskart plaudama plaukus, praskalauju juos šaltu vandeniu. Tiesa, negaliu to daryti labai šaltu vandeniu (man labiau patinka karštas dušas, nei šaltas) bet net ir greitas praskalavimas drungnu vandeniu yra efektyvus.

  1. Pirmiausia naudok kondicionierių

Šis patarimas tinka ne visoms. Tačiau jei plaukai sunkiai išsiplauna arba yra labai ilgi – išmėgink tai: prieš plaudama galvą šampūnu, sutepk plaukus kondicionieriumi ir praskalauk. Tokiu būdu nepažeisi plaukų ir išplausi juos daug greičiau. Jei neturi kondicionieriaus – gali panaudoti nedidelį kiekį plaukų kaukės, tik nelaikyk jos 20 minučių.

Žinau, kad sumoje viskas skamba neįprastai ir sudėtingai. Tačiau jeigu įprasi šitaip plauti plaukus – jau visai netrukus pamatysi skirtumą: plaukai taps sveikesni ir žvilgantys. Taigi, merginos, atvirai, ar išmėginsite šiuos patarimus? Jei taip – būtinai pasidalinkite savo patirtimi.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.