Šių metų Kauno renginių „karuselė“ kaip niekada didelė ir įvairi

Šių metų Kauno renginių "karuselė" kaip niekada didelė ir įvairi

Kalendoriniam pavasariui jau stipriai perkopus į antrą pusę ir kauniečius vis dažniau viliojant išlįsti į miesto viešąsias erdves, pamažu kiekvienas dirbantis žmogus pradeda dėliotis savo vasaros renginių kalendorių ir sprendžia, kuriuos didžiuosius Kauno festivalius ar šventes reikės aplankyti savo atostogų metu. O šiemet Kaunas pasiruošęs mus visus nustebinti – tiek renginių ir veiksmo Kaune nematėme jau senokai! Tad būtent apie tai šiandien kalbame su visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nariais Jūrate Norvaišiene ir Haroldu Nevidausku.

Jau vien gegužės mėnesį yra suplanuota daugybė įvairių ir Kauno miestą garsinančių renginių, pavyzdžiui, „Dizaino savaitė“, „Poezijos pavasaris“, „Bike show millennium“, „Kauno Hanzos dienos“. Pasak pašnekovės J. Norvaišienės, kuri ir pati jau daug metų yra didžiulio, tarptautinio ir kasmetinio renginio „Gintarinė pora“ organizatorė, visi šie renginiai pritraukia šimtus lankytojų, nes kiekvienas jų turi geram renginiui būtinus akcentus:

„Šiuolaikinius žiūrovus, kurie jau visko yra matę ir visko girdėję, iš tiesų kaskart darosi vis sunkiau nustebinti, tačiau aš neabejoju, jog pasirūpinus svarbiausiomis detalėmis, renginys tikrai sulauks susidomėjimo. Pirmiausia, renginio vaizdas turi būti vizualiai patrauklus. Svarbu ir interjeras, ir kaip apsirengę žmonės, kokios dekoracijos, muzika. Aplinka turi būti sukurta tokia, kad žmogui būtų jauku ir malonu sėdėti ir stebėti renginį. Pavyzdžiui, Amerikoje, vyksta „dancingai“ (iš anglų kalbos kilęs žodis dance – šokti), tai tokios miesto vietos, kur įvairaus amžiaus žmonės ateina ir ne tik šoka, bet ir pietauja prie staliukų, todėl viskas yra pritaikyta ne tik laisvalaikio praleidimui šokant, bet ir tam, kad žmogus galėtų atėjęs čia patogiai praleisti laiką. Antras labai svarbus dalykas, kad tokiose vietose galėtų vykti bendravimas, tuomet atsiranda socialinis faktorius, dalyviai pamato visiškai skirtingas asmenybes, kurie dirba ir gyvena visai kitokiomis temomis. Tada žmonės natūraliai „praturtėja“, prasiplečia jų požiūrio laukas. Svarbu, kad tu ne tik ateitum, pažiūrėtum renginį ir išeitum, bet, kad būtų sudaryta galimybė vystytis bendravimui tarp žmonių“, – pagrindines gero renginio savybes vardijo J. Norvaišienė

Na, o pasiteiravus, kokius Kauno renginius pašnekovė pati labiausiai vertina ir kuriuose jau ketina dalyvauti drauge su vyru Česlovu, išgirdome ilgą švenčių sąrašą: „Kaune tikrai yra labai daug aukšto lygio renginių: džiazo festivalis, mūsų itin laukiamas ir mėgstamas „Grok, Jurgeli“, Poezijos pavasaris. Operetės šventė – be galo nuostabus renginys, Dainų ir šokių šventė, Bienalė. Galų gale ir mūsų „Gintarinė pora“! Nėra nė vieno šokių konkurso visame pasaulyje, kurį jau ištisus 53 metus rengtų tas pats organizatorius. Tokį skaičių jau galima įrašyti net į Gineso rekordų knygą“. J. Norvaišienė pripažino, jog Kaunas tikrai buvo vertas Europos kultūros sostinės vardo dėl savo švenčių ir festivalių gausos.

Tiesa, šiemet Kauno renginių tvarkaraštyje matysime ne tik kultūros renginius, bet ir daugybę sportinių varžybų, kurios mūsų mieste vyks pirmą kartą. Omenyje turimas Pasaulio štangos spaudimo čempionatas, Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, Europos jaunių dziudo čempionatas, Vandens formulių F-2 pasaulio čempionato etapas, Pasaulio svorių kėlimo į viršų čempionatas, WFF – NABBA Europos kultūrizmo ir fitneso čempionatas, Europos buriavimo Laser jachtų klasės taurės etapas ir net gi Pasaulinės vaikų olimpinės žaidynės.

Pasiteiravus antrojo mūsų pašnekovo, Haroldo Nevidausko, kas, jo nuomone, lėmė, jog pamažu Kaunas užsitarnavo savo aukštą vardą ir profesionalių sporto varžybų organizatorių pasitikėjimą, atsakymo ilgai laukti nereikėjo.

„Kaunas nuo seno buvo laikomas sportiškiausiu Lietuvos miestu. Čia visuomet vykdavo daug judėjimą skatinančių renginių. Ir sportuoja ne tik Kauno jaunimas, bet ir vyresni žmonės. Tai ypač tapo matoma per pastaruosius metus, kuomet sportuoti tapo ne tik sveika, bet ir madinga. Be to, kasmet vis labiau populiaresnės tampa ne tradicinės sporto šakos, pavyzdžiui, krepšinis, o kaip tik įvairesnės ir rečiau sutinkamos. Galbūt todėl ir tarptautinių varžybų organizatoriai pastebėjo mūsų miestą. Čia gyvena žmonės, mėgstantys iššūkius ir naujoves, todėl net neabejoju, kad po šios vasaros sporto renginių „karuselės“ mūsų mieste susidomėjimas netradicinėmis sporto šakomis smarkiai išaugs“, – mintimis apie sportišką Kauną dalijosi H. Nevidauskas.

Be to, pastarasis pašnekovas itin džiaugėsi, jog Kaune vyksta skirtingos tematikos renginiai: „Kauniečių yra be galo daug, todėl natūralu, jog ir pomėgiai kiekvieno iš mūsų yra unikalūs ir skirtingi. Kuo daugiau įvairovės – tuo didesnis pasirinkimas platesniam žmonių ratui. Galų gale, ši renginių įvairovė ir gausa skatina Kauną tapti patrauklesniu miestu, į kurį atvyktų pasisvečiuoti ne tik mūsų rajone gyvenantys žmonės, bet ir iš tolimiausių Lietuvos kampelių. Džiaugiuosi tokiais iniciatyviais kauniečiais, kurie imasi visa tai organizuoti, nes tokiu būdu mes visi prisidedame prie Kauno įvaizdžio gerinimo“.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.