„Tvin Pyksas“: ar legendinis serialas baigiasi?

 
Daugiau nei prieš 20 m. Lietuvoje pirmą kartą pasirodė „Tvin Pyksas“ (angl. „Twin Peaks“), serialas pagarsėjęs mistiniu ir neperprantamu siužetu. Pirmadienį, rugsėjo 4 dieną, serialo gerbėjai jau galės peržiūrėti paskutines šiais metais sukurto trečiojo sezono serijas, tačiau jo kūrėjas režisierius Davidas Lynchas vis dar neatskleidžia, ar tai jau iš tiesų bus istorijos pabaiga.
 
„Tvin Pykso“ siužetas 1990-1991 m. kurtame seriale sukosi apie mistišką Lauros Palmer žmogžudystę, kurią tyrė agentas Deilas Kuperis. Kaip paaiškėjo antrajame serialo sezone, Lauros Palmer žudikas buvo piktasis demonas, įsikūnijęs į jos tėvą. Nors pagrindinė mįslė ir buvo atskleista, varomoji serialo jėga – blogis, nebuvo nugalėtas, sugrįžo po 25 metų  ir toliau nesiliovė drumsti miestelio gyventojų ramybės, šįkart užvaldęs patį agentą Kuperį. 
 
Vis tik nuspėti, ar šį kartą į visų laikų „Viaplay“ geriausiųjų dešimtuką patenkančio serialo siužetas jau veda prie galutinės atomazgos sunku – prieš pradėdamas kurti „Tvin Pykso“ sugrįžimą, Deividas Lynchas pasirūpino, kad kuriant serialą jis turėtų absoliučią kontrolę, tad tikėtis iš jo viską paaiškinančios pabaigos, anot serialo gerbėjų, neverta. 
 
Pats mistikos ir siurrealistinio kino meistras neatskleidžia, ar rugsėjo 4-iąją serialo gerbėjai galės nusiraminti, sužinoję, kad paslaptingoji „Tvin Pykso“ istorija jau tikrai baigėsi. Režisierius erzina gerbėjus ir sako, kad „Tvin Pykso“ sugrįžimas – tai būdas sugrąžinti jo mėgstamus veikėjus, o ne atsakyti į klausimus, likusius po daugiau nei prieš 26 metus pasibaigusio antrojo serialo sezono. 
 
Serialo, kurį Lietuvos žiūrovai kaip ir gerbėjai visame pasaulyje galėjo skanauti po seriją kas savaitę vaizdo transliacijų internetu platformoje „Viaplay“, tęsinys prikaustė gerbėjus prie ekranų šiurpindamas, keldamas nerimą ir juoką. Kritikų teigimu, kurdamas trečiąjį legendinio serialo sezoną Davidas Lynchas nepasidavė komercijai bei išlaikė savo kokybę ir stilių. Lietuviai tikrai įvertino kino meistro pastangas – serialo tęsinys „Viaplay“ platformoje mūsų šalyje yra 3 kartus populiaresnis negu Estijoje ir net 5 kartus populiaresnis negu Latvijoje.
 
JAV kino apžvalgų portalai, kol kas skelbiantys tik paskutiniųjų trečiojo sezono serijų pavadinimus, taip pat nepadeda numalšinti gerbėjų smalsumo. „Praeitis diktuoja ateitį“ bei „Koks tavo vardas“ – su tokiomis užuominomis serialo gerbėjai, „Viaplay“ platformoje praleidę jau daugiau nei 1 mln. minučių žiūrėdami kultinę mistinę dramą, laukia paskutinių „Tvin Pykso“ serijų, o D. Lynchas, regis išlaikydamas savo stilių, ir šį kartą paliks žiūrovus su daugiau klausimų, nei atsakymu net gi pasibaigus paskutinei jo kūrinio minutei.

Rasa Aleškevičiūtė

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.