Daugeliui tėvų suprantama, kad sunkios ligos, reikalaujančios tą pačią dieną apsilankyti pas gydytoją, yra vaikams streso šaltinis. Laimei, žinodami kai kuriuos faktus apie dažniausiai pasitaikančias vaikų ligas ir numatydami skiepijimus, galite išvengti skubių medicinos vizitų. Tymai ir hepatitas A yra dvi rimtos ligos, kurių galima išvengti skiepijantis, tačiau daugeliui tėvų kyla klausimų dėl šių ligų. Pažvelkime į keletą esminių detalių apie tymus ir hepatitą A vaikams.
Hepatito A faktai
Kas yra hepatitas? Hepatitas reiškia kepenų uždegimą. Kepenys yra svarbus organas, apdorojantis maistines medžiagas, filtruojantis kraują ir kovojantis su infekcijomis. Kai kepenys yra uždegusios ar pažeistos, jų funkcija gali sutrikti. Didesnis alkoholio vartojimas, kai kurie vaistai, toksinai ir tam tikros medicininės būklės gali sukelti hepatitą. Hepatitą dažniausiai sukelia virusas. Dažniausiai pasitaikantys virusinio hepatito tipai yra hepatitas A, hepatitas B ir hepatitas C. Nors visų tipų virusinis hepatitas gali sukelti panašius simptomus, jie yra skleidžiami skirtingais būdais, turi skirtingus gydymo būdus ir kai kurie yra rimtesni už kitus.
MMR vakcina yra labai saugi ir veiksminga siekiant išvengti tymų (taip pat kiaulytės ir raudonukės). Kaip ir bet kuri medicina, vakcinos gali turėti šalutinį poveikį. Tačiau dauguma žmonių, gavusių MMR vakciną, neturi jokio šalutinio poveikio. Šalutinis poveikis, kuris pasireiškia, paprastai būna labai lengvas, pvz., karščiavimas, bėrimas, skaudėjimas ar patinimas toje vietoje, kur buvo suleista vakcina, arba laikinas sąnarių skausmas ir sustingimas (dažniausiai paaugliams ir suaugusiesiems). Rimtesnis šalutinis poveikis pasitaiko retai. Vaikai turėtų gauti dvi MMR vakcinos dozes per mūsų imunizacijos paslaugas. Pirmąją dozę reikėtų suteikti, kai vaikui yra nuo 12 iki 15 mėnesių, o antrąją – kai yra nuo 4 iki 6 metų.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.