15 priežasčių, kodėl pavasaris yra pats maloniausias sezonas

15 priežasčių, kodėl pavasaris yra pats maloniausias sezonas

Vasara, žiema ir ruduo tikrai turi savuosius fanus, kurie juos laiko pačiais geriausias sezonais, tačiau net ir mokslas sutinka, jog pavasaris – geriausias!

1. ŠILTA TEMPERATŪRA

Pavasaris pažymi šaltosios žiemos pabaigą ir yra pereinamasis periodas į vasaros šilumą. Tai laikas, kuomet Žemės ašis yra įsiterpusi tarp toliausios ir arčiausios pozicijos link saulės, todėl temperatūra pamažu šyla ir atneša džiugesį. Pagaliau galima nusimesti žiemos metu nešiotus rūbų sluoksnius!

2. ILGESNĖS DIENOS

Pavasario lygiadienis – tai laikas, kuomet Žemės horizontas susilygina su Saule. Šis reiškinys mums atneša dienas, kurios tęsiasi ilgiau, ir naktis, kurios tampa vis trumpesnės. Tai reiškia, kad turime daugiau dienos šviesos ir laiko nuveikti norimus darbus. ☺

3. SUGRĮŽTA PAUKŠČIAI Į NAMUS

Daug skirtingų rūšių paukščių, žiemos sezonu, palieka savo namus ir išskrenda į šiltesnį klimatą. O vos tik pavasariui sugrįžus, sugrįžta ir sparnuotieji draugai. Kas gi geriau praneš apie atėjusį pavasarį, jei ne paukščių čiulbesys.

4. GYVŪNAI VEDA JAUNIKLIUS

Kuomet gyvūnija apsirūpinusi pavasario teikiamu maistu, ateina laikas vesti jauniklius. Viščiukai, šuniukai, kačiukai… namai ir fermos  vėl prisipildo gyvybės.

5. ESI LAIMINGESNĖ

Tavo organizmas, kaip reakciją į saulės spindulius, smegenyse išskiria hormoną – serotoniną, kuris tave verčia jaustis laiminga.

6. JAUTIESI ENERGINGESNĖ

Reaguojant į saulę, tavo organizmas išskiria melatoniną, kuris prisikaupęs per dieną padeda tau geriau miegoti naktį, todėl ryte prabudus jautiesi žvalesnė.

7. STAIGA MEDŽIAI TURI LAPUS!

Atėjus pavasariui, staiga viskas aplink sužaliuoja. Pradeda augti gėlės ir medžiai sumezga pumpurus, kurie virsta lapais – šešėliu pasislėpti nuo karštos saulės.

8. ŽALUMA

Nuostabu, ką gali padaryti truputis saulės ir truputis drėgmės. Augalai paverčia saulės šviesą į energiją, kurią panaudoja gaminant pigmentą chlorofilą, kuris augalams suteikia žalią spalvą. Jis ne tik verčia augalus atrodyti sveikai ir gražiai, bet 2012 metų tyrimai rodo, jog žmonės, prieš įvairias užduotis pamatę žalumą, randa daug daugiau sprendimo būdų. Gal pavasario žaluma privers kūrybiškai mąstyti?

9. VAISIAI IR DARŽOVĖS

Pats laikas per žiemą valgytas konservuotas daržoves pakeisti  vaisiais ir daržovėmis. Parduotuvės prisipildo šviežių produktų, o gal ką nors šiemet užsiauginsi pati?

10. PRAŽYSTA GĖLĖS

Pagaliau, iš po žiemos pusnų, išlenda gražiausi augalai. Krūmai sumezga pumpurus, o pražysdamos gėlės signalizuoja bitėms, jog jų darbo sezonas jau prasideda. Tyrimai parodė, jog žmonės, žiūrėję į geltonus vėdrynus darėsi laimingesni, o 2007  metais atlikti tyrimai parodė, jog įrengtuose geltonuose kambariuose vykę vakarėliai darė žmones daug aktyvesniais. Gal žiūrėjimas į geltonas gėles įkvėps energijos ir tau ☺

  1. DINGĘS SNIEGAS

Didėjanti temperatūra leidžia suprasti, jog neužilgo tavo kieme esantis sniegas pradings ir pasimatys dailioji pievelė.

12. BESIŠERIANTYS GYVŪNAI

Žiemos metu mūsų augintiniai užsiauginą storą kailį, kad ištvertų žiemos šalčius. Sunku įsivaizduoti, kad šis laikas, kuomet gyvūnai šeriasi, gali būti malonus… Tačiau, po numesto kailio sluoksnio, atauga gražus, šviesesnis ir sveikesnis kailis. Tuomet ir mūsų augintiniai atrodo daug gražiau.

13. JOKIO SAUSO ORO

Ore esanti drėgmė virsta lietaus lašeliais. Tad, atėjus šiam periodui, galima ramiai pailsėti namuose po stogu ir stebėti gamtą lietui lyjant.

14. ATSIDARYK LANGUS!

Su šiltu klimatu ateina ir šiltas vėjas. Atsidaryk langus ir įsileisk šiltą ir „šviežią“ orą į namus. Tegu atgaivina namus.

15. NATŪRALŪS VITAMINAI

Saulė skatina tavo organizmą gaminti vitaminą D3, kuris stiprina tavo kaulus. Tad semkis naudos iš gamtos.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.