20 dalykų, kuriuos privalai nustoti daryti SAU

Šiais visuotinio skubėjimo, konkuravimo, nepaliaujamo tobulėjimo laikais, rodos, tikrai nesudėtinga išprotėti. Arba bent jau tapti nelaimingu. Įvairių tyrimų rezultatai rodo, jog laimingos jaučiasi tik 20-35% Europos moterų. Mes, žinome, esame vienos jų, bet visgi egzaminų sesijos, darbymečiai, nekantrūs viršininkai, pakrikę santykiai su antrąja puse, draugėmis ar šeima… galų gale, ilga tamsi lietuviška žiema gali kaip reikiant pagadinti savijautą. Ką daryti, jei norisi niekada nepalikti laimingųjų gretų? Akivaizdu, jog laimingiems žmonėms gyventi sekasi geriau – tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime šypsena ir teigiamas požiūris yra patys didžiausi pagalbininkai.

Turbūt visi žinome, kad kiekvienas esam savo laimės kalvis? Bet ką daryti, kaip tą laimę nusikalti? Ar tiksliau… ko nedaryti, kad laimė nuo mūsų nepabėgtų?

 1. Neleisk laiko su negatyviais žmonėmis.

Su kuo sutapsi – tuo ir pats tapsi. O tavo gyvenimas per trumpas, kad sutaptum su niurzgom. Sakoma, kad mūsų charakteris – penkių žmonių, su kuriais dažniausiai leidžiame laiką, charakterių vidurkis. Pasistenk, kad vidurkis būtų vedamas iš maksimaliai teigiamos sumos.

 1. Nustok bėgti savo problemų.

Priimk iššūkį išspręsti savo problemas dabar. Su turimais ištekliais, turimu ryžtu ir turimomis aplinkybėmis. Problemos linkusios augti – įsisenėjusios dažnai aplimpa sunkinančiomis aplinkybėmis ir tampa nebepakeliamos. O juk daug lengviau išrauti kątik prasikalusią piktžolę, negu tą, kuri savo šakomis stipriai įsikibusi į žemę, ar ne?

 1. Nustok sau meluoti

Vienintelis žmogus, kurio niekada gyvenime neapgausi, esi tu pati. Tad nustok tai daryti, atmerk akis tiesai, net jei ji skaudi – pripažinus dalykus, susitaikius su jais, dažnai paaiškėja, jog jie daug mažiau skausmingi ir sudėtingi, nei iš pirmo žvilgsnio atrodė.

 1. Nebestatyk savęs į paskutinę vietą

Baisiausia, ką gali padaryti sau mylėdama kažką kita – savo poreikius nublokšti kažkur į prioritetų sąrašo apačią. Taip, pasaulis tampa geresnis, kai padedame vieni kitiems ir kai rūpinames aplinkinių gerove, tačiau jis tampa nepakeliamas, kai nustojame rūpintis patys savimi. Be to, gyvenime kartais atsiduriame situacijose, kai savimi pasirūpinti galime tik pačios. Taigi tavo pareiga – būti savo drauge, net jei aplink nebus nei vieno artimo. Siek savo svajonių, tenkink savo aistras, siek, kad būtų išpildyti tavo norai ir patenkinti poreikiai – nes tik jausdama pasitenkinimą savimi ir savo gyvenimu gali jaustis pilnavertė ir… rūpintis kitais.

 1. Nustok apsimetinėti kažkuo, kuo nesi

Vienas didžiausių gyvenimo iššūkių – būti savimi pasaulyje, kuriame taip patogu ir taip lengva įsilieti į masę. Galų gale, juk visada bus už- tave jaunesnių, protingesnių, gražesnių… Tad visiems neįtiksi. Ir neprivalai keistis, kad patiktum kitiems – privalai būti savimi, kad patiktum tiems, su kuriais būti tau lemta, su kuriais jauties visavertė ir mylima.

 1. Nustok laikytis įsikibusi praeities

Niekada nesusikursi laimingo gyvenimo, laikydamasi praeities nuoskaudų. Melancholija, kartais sunki, kartais maloni, stabdo mus kaip niekas kitas. Neveltui sakoma, kad niekad neišvysi neatrastų horizontų, jei nesugebėsi palikt senojo kranto.

 1. Nustok bijoti klysti

Visos siekiame būti produktyvios, tik kažin, ar suvokiame, jog daryti kažką klaidingai yra bent penkis šimtus kartų produktyviau negu nedaryti apskritai nieko. Pamėk mokytis iš klaidų. Ne viskas gyvenime paprasta ir ne viskas gyvenime aišku, bet kartą nudegęs išmoksti daug daugiau, negu perskaitęs krūvą teorinių knygų, bet nieko savo kailiu taip ir nepabandęs – to nepaneigs niekas. Šalin baimes.

 1. Nustok save niekinti dėl praeities klaidų

Faktas tas, kad iš klaidų galime pasimokyt. Faktas ir tai, jog verkdamos ir save niekindamos dėl tariamų ar realių klaidų neišmokstame nieko.

 1. Nustok stengtis laimę nusipirkti parduotuvėje

Nenusipirksi.

 1. Nustok ieškoti laimės kituose

Nusivilsi. Ir nusvilsi. Liūdna, bet tiesa tokia, kad žmonės beveik niekada nepateisina mūsų lūkesčių. Ne todėl, kad jie blogi, o dėl to, kad jie – ne mes, ir mūsų lūkesčiai ne visuomet atitinka jų standartus. Jei kažkas ir gali pateisinti tavo lūkesčius ir norus šimtu procentu, tai tik tu pati. Ir to… taip pat reikia išmokti.

 1. Nustok būti idealistė

Nustok kurti problemas ir ieškoti netobulumų visuose daiktuose, situacijose, žmonėse. Dalykų be trūkumų nėra, tačiau nuostabių – apstu. Nustok idealizuoti ir ateitį, tai skatina nusivylimą, o nusivylimas stabdo progresą. Idealių rezultatų troškimas užtikrins tau nebent prastesnius rezultatus.

 1. Nustok galvoti, kad nesi kažkam pasiruošusi

Nei vienas mūsų, pasitaikius gerai progai, nesijaučiame šimtu procentu jai pasiruošę. Bet kol pasiruošiam, proga dažniausiai praeina.

 1. Nustok veltis į netinkamus santykius

Kaip jau minėjau, su kuo sutapsi – tuo ir pats tapsi. Nėra reikalo skubėti, ir jau geriau būti vienai negu su kažkuo, su kuo būti tau nei smagu, nei malonu, nei į naudą.

 1. Nustok vengti žmonių, dėl to, kad praeityje tave kažkas įskaudino

Galvojimas, kad visi žmonės vienodi, pritraukia vienodai blogus kompanjonus. Būdama viena neišmoksi nieko, ką galėtum išmokti bendraudama su kitais. Ir niekada netapsi geriausia savo versija.

 1. Nustok konkuruoti

Kažkas visada bus už tave geresnis, tai jau aptarėm. Taigi konkurencija gali būti beribė, o tavo nervai – ne, ir galų gale teks nuleisti rankas. Vienintelis žmogus, su kuriuo konkuruoti gali ir net privalai – tai vakarykštė tu.

 1. Nustok pavydėti

Susitelk į tai, ką turi pati, kuo esi apdovanota ir kuo gali pasidžiaugti. Kitų sėkmės skaičiavimas atneš tik nusivylimą.

 1. Nustok skųstis bei gailėti savęs

Tavo klaidos, sunkumai bei trūkumai yra tavęs ir tavo gyvenimo sudedamosios dalys. Tad nustok skųstis dėl to, be ko nebūtum savimi. Stenkis iš kievieno, net, atrodytų, blogiausio, dalyko išspausti kažką smagaus, gražaus ar bent jau pamokančio.

 1. Nustok laikyti nuoskaudas

Neatleisdama tik dar labiau skaudinsi tiek save, tiek kitus. Atleisti – tai ne tas pats, kas nusileisti. Atleisdama kitam tu palengvini savo širdį, atsisakai leisti kito žmogaus veiksmams daryti įtaką tavo tolimesniam gyvenimui bei savijautai. Išlaisvink save, nebekalink savęs kitų žmonių poelgiuose ar žodžiuose (kurie, ko gero, tau visgi rūpi labiau negu jiems).

 1. Nežemink savęs iki kitų žmonių lygio

Nesivelk į ginčus, nekonfliktuok su žmonėmis, kurių standartai, vertybės bei pasaulio suvokimas – siauresni ir žemesnio lygio, nei tavieji.

 1. Nustok teisintis

Tu neprivalai niekam nieko aišinti ir neprivalai niekaip pateisinti savo veiksmų. Tavo draugams tai nereikalinga, jie viską supranta ir be tavo pasiteisinimų. O tavo priešai… jiems šiaip ar taip neįtiksi ir savo nuomonės apie tave jie nepakeis. Privalai elgtis tik taip, kaip tavo širdis jaučia esant teisinga, ir tik taip, kad netektų sau pačiai savęs teisnti.

 

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.