6 moksliškai pagrįsti faktai, kodėl pirmadienis – blogiausia savaitės diena

6 moksliškai pagrįsti faktai, kodėl pirmadienis - blogiausia savaiės diena

Nesusitvarkai su savo neapykanta pirmadieniui? Štai kodėl:

  1. Miegas

Mūsų protas yra visiškas organizmo laikrodžio vergas. Visi gerai atsimename, kad dukart per metus, kai persukame laikrodžius, net ta viena valanda mums priverda nemažai košės. Tam tikra prasme, mes šitaip su savimi elgiamės kiekvieną savaitę. Kadangi dauguma žmonių neišsimiega pakankamai darbo savaitės metu, jie dažniausiai stengiasi atsigriebti per savaitgalį. Tačiau miegodami net valandą ar dvi ilgiau, įvedame nemažai sumaišties savo organizme. Pasak mokslininkų, papildomos miego valandos priverčia mus jaustis dar labiau pavargusiais, o ypač savaitės pradžioje, nes vidinis laikrodis pasisuka 45 minutėmis. To pasekoje pirmadieniais nubusti tampa kur kas sunkiau, nepaisant to, kad galvoji jog savaitgalį gerai pailsėjai ir turėtum trykšti energija.

  1. Bendravimas

Viena iš keistesnių priežasčių, galinčių lemti mūsų nenuotaiką pirmadieniais, kyla iš tam tikrų niuansų dar akmens amžiuje. Žmonės – socialinės būtybės, ir jaučiasi gerai savo bendruomenėje. Mokslininkų teigimu, netgi po dviejų dienų pertraukos, mes turime įsitikinti, kad mums įprastoje erdvėje (šiuo atveju darbe) viskas gerai ir yra vis dar saugu. Liežuvavimas ir plepalai pirmoje pirmadienio pusėje darbe yra absoliučiai natūralus dalykas. O ei to nedarai – gali jaustis nekomfortabiliai.

  1. Staigus pokytis

Mokslininkai, paprašę žmonių fiksuoti savo nuotaikas padieniui, priėjo išvadų, kad pirmadieniais žmonės jaučia daugiausia streso, netgi puola į depresiją, kur kas labiau nei antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais. Penktadieniai, akivaizdu, yra pozityviausia diena, nes žmonės jau galvoja apie savaitgalį. Maža to, likusios darbo dienos yra vienodai tragiškos. Tačiau paklausus, kuri diena blogiausia – visi sako „pirmadienis“. Taip nutinka dėl to, kad įvyksta didžiausias emocinis pokytis pereinant iš sekmadienio į pirmadienį, iš laimingos savaitgalio dienos, į darbo dieną. Ir šis pokytis yra didesnis nei pereinant iš vienos darbo dienos į kitą. Taigi, kas benutiktų, pirmadienis visuomet atrodys kaip blogiausia savaitės diena.

  1. Tau labiau savęs gaila

Vidutiniško savaitgalio metu mes valgom, geriam ir rūkom daugiau nei įprastai. Visų šių veiksmų pasekoje, pirmadieniais mes jaučiamės mažiau gražūs. Ir ypatingai moterys.

O taip pat, žmonėms pirmadienis, atrodo, pati geriausia diena pradėti pokyčiams. Taigi ir Tu, labiau tikėtina, kad sugalvosi pradėti arba pradėsi laikytis dietos ar mesti rūkyti. Ir nors šie pokyčiai – teigiami, pasiryžti jiems yra visai ne linksma. Jie kyla iš to, kaip jaučiamės dėl savęs ar savo sveikatos.

  1. Esi mažiau sveikas

Tu ne tik jautiesi mažiau sveiku, Tu ESI mažiau sveika(-s). Mokslininkai įrodė, kad net savo svoriu besirūpinantys žmonės daugiausiai sveria savaitės pradžioje. Maža to, pirmadieniais daugiausia žmonių patiria širdies smūgį, infarktą. Netgi jei neatsidursi ligoninėje, kraujospūdis irgi bus aukštesnis pirmadienį. Taigi bendrai paėmus – pirmadienį Tu tikrai esi prastesnės sveikatos.

  1. Tau nepatinka Tavo darbas

Gallup atliko masinę apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad net 70% daugiau ar mažiau nemėgsta darbo, kurį dirba. Štai kodėl žmones kankina bloga nuotaika pirmadieniais. Ir ta bloga nuotaika prasideda jau sekmadienį naktį, kai žinome, kad jau tuoj į darbą. O to pasekoje pirmadieniais būname mažiau produktyvūs. Štai kodėl net 37% darbo pokalbių įvyksta antradieniais: dar vieną tragišką pirmadienį praleidi nekenčiamam darbe ir dabar jau tikrai esi pasiruošęs pokyčiams.

2 komentarai

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.