Arbata: 10 priežasčių, kodėl verta ja mėgautis

Arbata: 10 priežasčių, kodėl verta ja mėgautis

Antioksidantais praturtintas gėrimas, streso „ žudikas“, kovotojas su odos raukšlėmis… Mokslininkai, vargiai tesuskaičiuoja, visas naudingąsias arbatos savybes. Na, o naujausi tyrimai, atskleidė dar vieną neįtikėtiną arbatos galią. Pasirodo, šis karštasis gėrimas, net mažina riziką susirgti antrojo tipo diabetu !

Esate užkietėję arbatos mylėtojai ? O galbūt arbata dažnai nesimėgaujate …? Jeigu vis dar abejojate, mokslininkai pateikia 10 priežasčių, kodėl verta mėgautis šiuo gėrimu, kuriame gausu antioksidantų !

Vertėtų priminti, kad arbata yra skirstoma į kelias rūšis : žalioji arbata (aukštoje temperatūroje kaitinami arbatos lapai sumažina svarbiųjų fermentų oksidaciją), baltoji arbata, kurioje vyksta tik nežymi oksidacija ir juodoji arbata, kurios kilmės šalis yra Didžioji Britanija. Ne paslaptis, kad šioje šalyje yra gaminama puikiausia arbata ! Tyrėjai siūlo susipažinti su arbatos teigiamomis savybėmis. Panašu, jog šios naujienos arbatos mylėtojams – iš tiesų džiugios. Na, o negeriantiems arbatos – raginimas pradėti tai daryti !

Žaliosios bei juodosios arbatos rūšys, mažina riziką susirgti antrojo tipo diabetu.

Jungtinėse Valstijose, gyvuojančio Framingemo universiteto tyrėjai , pateikė tyrimą, kuriame buvo atskleista, jog žalioji bei juodoji arbata, stabdo antrojo tipo diabeto atsiradimą.

Baltoji arbata padeda išlaikyti sveikus dantis.

Mėgaukitės baltąja arbata ir jūsų dantys bus sveikesni ! Baltojoje arbatoje gausu fluorido, kuris apsaugo dantis nuo apnašų bei mažina karieso atsiradimo riziką.

Juodoji bei žalioji arbata pasižymi antistresinėmis savybėmis.

Juodoji arbata, sumažina organizme išsiskiriančių streso hormonų kiekį, o tuo tarpu žalioji – gerina kraujospūdį.

Žalioji arbata sulėtina insulto atsiradimą.

Šio tipo arbatoje yra antioksidantų, kurie geriną kraujotaką ir tuo būdu apsaugo nuo insulto. Norite jo išvengti ? Pasimėgaukite trimis puodeliais žaliosios arbatos per dieną ir širdies smūgio rizika sumažės 11% !

Baltoji arbata stiprina imuninę sistemą.

Nėra efektyvesnio būdo, kaip išgerti puodelį baltosios arbatos, vos pajutus ankstyvuosius peršalimo požymius. Kadangi šios arbatos rūšyje yra gausu antioksidantų bei vitaminų, pastaroji yra nepakeičiama kovotoja su bakterijomis ir virusais.

Žalioji ir baltoji arbata mažina odos raukšlių atsiradimą.

Šios arbatos yra praturtintos polifenolių, kurie savo ruožtu apsaugo mūsų odą nuo streso ir taršos, didina elastino ir kolageno kiekį, kas lemia tai, jog mūsų oda lėčiau senėja. Juk kiekvienas, norime džiaugtis jaunatviška bei spindinčia oda !

Baiminatės nemalonios, kaulų skeletą silpninančios ligos – osteoporozės ? Panašu, jog jums gali padėti juodoji arbata !

Flavonoidai, esantys juodojoje arbatoje, silpnina osteoporozės atsiradimo riziką.

Akims stiprinti – pasitarnauja žalioji arbata.

Šios arbatos rūšis daro teigiamą poveikį mūsų akims, o ypač akių tinklainės funkcionavimui. Žalioji arbata, taip pat ir puikus antistresinis gėrimas !

Išvengti uždegiminių ligų, galite neatsisakę žaliosios arbatos !

Žalioji arbata, išskiria svarbių antioksidantų ir fermentų, kurie padeda išsaugoti sveiką virškinimo ir nervų sistemą.

Visos arbatos rūšys – pagalbininkės lieknėjant.

Jeigu svajojate sulieknėti, vertėtų nepamiršti šaltais žiemos vakarais, atsigerti žaliosios, juodosios arba baltosios arbatos. Pasirodo, visų šių arbatų rūšys skatina energijos apribojimą. Žinoma, tiesiog savaime svorio gal ir nenumesite, tačiau pasijusite kur kas „ lengvesniais“.

Įspėjimas : pernelyg dažnai geriama arbata, mažina geležies kiekį organizme. Sergate anemija…? Patariama nepiktnaudžiauti ! Derėtų žinoti, kad arbatoje yra kofeino. Jeigu jus kankina nemiga – arbatą vartokite saikingai.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.