Dalykai, kurių tau niekada garsiai nepasakys ginekologas

Jiems tikrai nerūpi ar tu nusiskutai kojas. Prižadu.

Kai ruošiesi pasimatymui su ginekologu, pradeda iš pašonių lysti kuklumas, baimė ir visos kvailos mintys apie tai, ką galvoja ginekologas, vos pamatęs tavo „gėlelę“.

Tam, kad sumažintume tavo jaudulį, pasikalbėjome su keletu ginekologų, kurie mus informavo apie savo kasdienius vizitus. Tai, ką jie atskleidė, privertė suprasti, jog jiems visiškai nusispjauti į kūno plaukuotumą, o svarbiausia – tavo atvirumas. Štai ką jie pasakė:

1. Jiems nerūpi tavo nedepiliuotas kūnas.

Apie ką galvoji naktį prieš ginekologo vizitą? Tavo apatinė kūno dalis… ammm.. Nėra nudepiliuota. Jeigu mintis, kad turėsi būti natūrali prieš ginekologą, tau varo šiurpulius, daryk, ką turi daryti. Kitu atveju – pamiršk tai, nes tavo ginekologui tai nerūpi! „Nereikia skusti kojų ar gaktos zonos“, sako ginekologas ir seksualinės sveikatos patarėjas Draion M. Burch, D.O. „Aš į tai nekreipiu dėmesio“.

2. Nesijaudink dėl savo vaginos kvapo.

„Pacientės dažnai jaudinasi dėl to, kokį kvapą turi jų vagina, tačiau mane labiau neramina jų pėdų kvapas“, juokiasi Burch. „Kai pacientė ruošiasi apžiūrai, jos kojos būna arčiausiai mano nosies“. Visai logiška, tiesa?

3. Taip, greičiausiai gimdydama pasituštinsi.

Begalė moterų paniškai bijo pasituštinti gimdymo metu, bet daktarams tai rūpi mažiausiai. „Beveik visos moterys pasituština gimdydamos,“ sako ginekologijos profesorė Leena Shankar Nathan. „Mes prie to pripratę ir žinome, kaip su tuo susitvarkyti, tad susitaikykite su ta mintimi ir neverkite iš gėdos, kai tai nutiks.“ Kitaip tariant, nusiramink ir stumk toliau.

4. Nepraleidinėkite susitikimų vien dėl mėnesinių.

Išsiaiškinkime vieną… Mėnesinės nesugadina viso apžiūros proceso, tad, jeigu netyčia negerai suskaičiavai ciklo dienas, neatšauk susitikimo. „Gimdymo procesas visuomet būna kruvinas reikalas, tad mėnesinės, palyginus su gimdymu, yra visiškas menkniekis,“ sako kita ginekologijos profesorė Jeilio universitete – Mary Jane Minkin. Svarbu informuoti savo daktarą apie susidariusią situaciją, nes ne visi ginekologijos kabinetai gali atskirti kraują nuo išskyrų. Kiekvieno sąlygos skirtingos.

5. Mes tikrai norime žinoti, kai tau niežti.

Gal ir skambės keistai, kai kalbėsi apie niežulį ten apačioje, bet Barb DePree, vienos iš Olandijos ligoninių direktorė teigia, kad labai svarbu per apžiūrą paminėti tokias detales, nes jos gali padėti nustatyti ligas. „Jeigu yra jaučiamas niežulys vulvos srityje, tai gali signalizuoti apie daugelį skirtingų ligų, infekcijų ar odos sudirgimų, tad svarbu apie tai kalbėtis.“ Kai kurios moterys tai kenčia mėnesius ar metus, kol ryžtasi prabilti. NELAUKITE!

6. Jie UŽ nėštumo kontrolę.

Nėštumo kontrolės būdai kiekivenai moteriai gali būti skirtingi, tad ginekologai tikrai pasistengs rasti patį tinkamiausią budą pacientėms…bet iš tiesų, yra vienas, kurį jie mėgsta labiausiai. Hormoninės spiralės. Kodėl? Jos yra saugios, poveikis ilgalaikis ir nereikalauja didelės priežiūros. Laimi tiek daktarai, tiek pacientai, sako Leah Torre. Spiralė taip pat sumažina mėnesinių kraujavimą ir mažina jaučiamus skausmus. Sakoma, kad spiralė gali apsaugoti ir nuo gimdos vėžio, Leah pritaria Nathan.

7. Jokios seksualinio gyvenimo detalės nėra TABU.

Visos sekso detalės, tokios kaip: analinis, vaginalinis, oralinis seksas ir lyčių pasirinkimas sekso metu, padeda ginekologams išrinkti pačia geriausią apsaugą pacientams, teigia Nathan. Ginekologai prašo nemeluoti apie tai, kiek intymių partnerių esate turėję, ir kiek turite esamu metu. „Mes sukurti ne tam, kad teistume“, sako ji. „Mes tik norime padėti aspisaugoti nuo galimų ligų ir patarti apsaugos klausimais.“

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.