Gerosios mezgimo pusės

Išmokti megzti, tikriausiai, nėra tavo „Reikia padaryti“ sąraše… O galėtų būti. Ne tam, kad pamalonintum savo močiutę ar turėtum ką apsirengti. Mezgimas jau nuo senų laikų turi daug didesnę naudą, o ir nieks neliepia rinktis erzinančių vilnonių siūlų.

1. Teikia pasididžiavimą

Tikrai, bent jau XXI amžiuje, nedaug žmonių moka megzti. Parodymas savo numegzto rūbo ar šiaip kokio daikto, tam, kuris nieko nesupranta apie mezgimą, gali prilygti magijos triukui. Žmogus liks sužavėtas tavo sugebėjimais, o ir komplimentų tikrai nepagailės. O žiūrėk, dar ir atsiras, kas norės tavo megzto šaliko.

2. Prilygsta meditacijai

Kai esame įvaldę mezgimo įgūdžius, galime atsipalaiduoti. Paprasti mezginiai dažnai reikalauja minimalių mezgimo sugebėjimų, paprastų būdų, kurie vis kartojasi. Raumenys jau atsimena veiksmus ir ritmiką, todėl galite atsipalaiduoti ir pajausti ramybę tvyrančią aplink jus. Šios meditacijos rezultatas – rami būsena ir puikus lovos užtiesalas.

3. Malšina susierzinimą, depresiją ir stresą

Susikaupimas gali padėti atsitraukti nuo erzinančių faktorių, malšinti depresiją bei stresą. Atsisėdus ramiai ir mezgant, sulėtėja pulsas, po kelių minučių sumažėja kraujo spaudimas. Todėl pajutus, jog kyla susierzinimas, griebkite mezgimo virbalus ir nuvykite blogas emocijas šalin.

4. Skatina smegenų veiklą

Mezgimas skatina visų smegenų dalių veiklą. Kaktinė skiltis atsakinga už samprotavimą, planavimą bei problemų sprendimą, momeninė skiltis atsakinga už judėjimą, orientaciją, stimulų suvokimą, pakaušinė skiltis – atsako už vizualinės informacijos apdorojimą, smilkininė skiltis atsako už prisiminimų saugojimą, garsų atpažinimą, bei kalbos suvokimą, o smegenėlės – koordinuoja tikslumą ir judesius. Tai bendrosios smegenų funkcijos, o mezgimas akivaizdžiai reikalauja planavimo ir mąstymo, kas po ko seks, rankų judesių bei suvokimo, smegenys prisimena mezgimo technikas, o ir pažiūrėti į ką tikrai yra.

5. Padeda išvengti artrito ir tendinito

Kad funkcionuotų smegenys, jas reikia nuolat lavinti. Lygiai taip pat reikia lavinti ir sąnarius. Pasak Dr. Barrono, judinant pirštus stiprinamos kremzlės. Mezgimas tam yra daug naudingesnis, nei klaviatūros spaudymas, kuris nereikalauja pirštų dilesnio judesio ir spaudimo. Jums jau pasireiškė artrito požymiai? Dr Barronas pataria pamirkyti rankas šiltame vandenyje ir mezgimo šedevrams naudoti didesnius virbalus.

Kadangi jau žinote, kiek mezgimas atneša naudos, bėkite į artimiausią parduotuvę ir nusipirkite reikiamus įrankius. Jeigu dar nemokate megzti, bet norite pradėti, paprašykite aplinkinių, kad jus išmokytų arba eikite į rankdarbių kursus. Nepamirškime, jog ir socialiniai tinklai pilni nurodymų ir mokymų. Pradėkite kurti savo šedevrus!

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.