Grožis: kaip jį suprasti teisingai?

Grožiui apibūdinti yra tūkstančiai kelių. Grožis slypi stebinčiojo akyse. Jį galima įžvelgti liūdesy, džiaugsme, netgi dalykuose, kurie neatrodo gražūs ktiems. Tai idėja, kuri kankino visų laikų menininkus, poetus ir visus pasaulio žmones.

Pripažinkime, vyrai yra vizualūs sutvėrimai. Vadovaujasi savo akimis, o tai įrodo paveiksliukai Facebook anketose ir kaip pas paauglius ant sienų pakabinti plakatai. Jų grožio suvokimas atrodo yra vienas, bet norint sužinoti tikrąją nuomonę pažvelkime į jį supančią aplinką. Su kuo jis bendrauja, kokie žmonės jį supa.

Dažnai merginos, su kuriomis vyras bendrauja, būna nepanašios į paauglių plakatų ikonas. Toji mergina jam teikia komfortą ir didžiausią džiaugsmą. Tam, kad galėtum laisvai juoktis su žmogumi, turi mesti visas savo apsaugas ir žvelgti į grožio natūralumą. Keisčiausia tai, kad ne taip viskas paprasta.

Šiandienos informacija yra nutaikyta į mus visai kitais tikslais. Ji perduodama ir skleidžiama daug greičiau nei žmonės gali prisitaikyti prie kintančio pasaulio. Iš žmonių reikalaujama daug daugiau nei jie gali duoti. To pasekmė – žmonės labiau pasikliauja žinutėmis ir virtualiu pasauliu, o ne natūraliu fiziniu ryšiu. Širdims trūksta artumo, tad pasistenkime jį grąžinti.

Sakome, kad apie knygą sprendžiama pagal jos viršelį. Taip būna dažnai, bet, iš tiesų, taip daryti nėra protinga. Kad ir kokią svarbą suteiktume pirmam įspūdžiui, tai tampa mūsų Achilo kulnu. Pirmoji nuomonė kainuoja daugiausiai.

Tai brangu todėl, kad mes taip pat prarandame labai daug. Kai prioritetu tampa išvaizda – kenčia sielos grožis. Kai orientuojamasi į grožį bendrai, atsiranda tikroji vertė. Vertė, kuria du žmonės būdami kartu. Ignoruojant vienam kito buvimą tokiu, koks jis yra, reiškia ignoruoti pačiam save.

Grožis visada buvo brangus. Vos tik prisilieti prie mados ar grožio priemonių, tampi lyg užkerėtas ir bėgi leisti pinigų naujausioms grožio priemonėms, o dar geriau, plastinėms operacijoms. Grožio siekimas gali prieštarauti gamtos taisyklėms. Kiekviena moteris stengiasi sustabdyti laiką ir jo sudarytus rezultatus. Kiek moterų varo raukšles nuo veido operacijomis ir įvairiais kremais? Tai kova, kurios žmogus negali laimėti.

Keista, bet grožis gali tapti varžybomis. Ne tik su aplinkiniais, bet ir pačiam su savimi. Ar galiu būti gražesnė negu dabar esu? Žinoma, automobiliams irgi prireikia naujo sluoksnio dažų, ar papildomų juostelių ant durelių, tačiau tai jau ne tavo grožis, o dirbtinumas.

Pasirink grožį, kuris jau yra tau duotas.

Pažvelk į gėlę lyg į meno kūrinį. Vertink ją ir mėgaukis. Atsipalaiduok ir tiesiog įsileisk visas emocijas, kurios tave užplūsta. Po viso to, pasižiūrėk į save tokiu pat žvilgsniu, kokiu žiūrėjai į gėlę. Tu esi nuostabus ir unikalus gamtos kūrinys. Kaip gėlė. Tai gali būti sunku pripažinti, bet turi stengtis nugalėti visus balsus savo galvoje, kurie sako, kad yra kitaip. Prisimink, kad jie meluoja. Jie yra ne kas kitas, kaip nepasitikėjimo aidas ir komiškas palengvėjimas. Grožis negali būti tau įmontuojamas. Jis turi būti pakviestas ir tekėti tavyje. Jeigu nori atrasti tikrąją prigimtį savyje – paleisk savo baimes.

Paleisti jas sunku. Šiomis dienomis gyvenimas aplink mus skrieja tarsi uraganas, todėl instinktyviai stengiamės laikytis už bet ko, kas padėtų išgyventi. Svarbi užduotis žmogui – išmokti gyventi teisingai ir būti gražiam visomis prasmėmis.

Sakoma, tyla yra raktas, kuris atrakina paslaptį. Tyli meditacija. Malda. Prisėsk ir pakalbėk sus avimi. Atverk šias duris ir į visus klausimus atsakysi savo grožiu.

Daryk tai, kas daro tave laiminga. Pailsėk ir skirk laiko sau. Nuveik kažką paprasto. Paskambink draugui, pažiūrėk filmą, o gal pasidaryk masažą? Nereikia leisti krūvos pinigų… Apsipirkinėk, bet nepirk to, ko nereikia. Iškepk pyragą, išeik į kalnus. Daryk tai, kas tau yra skirta. Kai elgsiesi būtent taip, tavo grožis atsiskleis pats. Kiti tai pastebės taip greitai, kad pati net nesuprasi, o jau po to galėsi savo grožiui tekėti į visas puses.

Šaltinis: keen

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.