Ingrida Karpuškaitė: kaip nutiesti kelią į sėkmę?

Kasdien bendraudama su žmonėmis, analizuodama save, matau su kiek sunkumų kiekvienam iš mūsų tenka susidurti. Gyvenimo kelias nei vienam nėra baltas ir pūkuotas, tačiau visi ieško, kuris gi posūkis veda į sėkmę. Įdomu tai, kad paklausus kas yra sėkmė – dažnas nežino ką atsakyti. O juk nuo pat vaikystės mus auklėjo, kad turime siekti sėkmės. Ir mes siekiame: einame, kliūname, griūvame, keliamės, bėgame, verčiamės kūliais, bet siekiame. Keista tik, kad nesustojame ir nepamąstome. Nepamąstome apie tai, ką sėkmė reiškia MUMS. Tiesiog siekiame to, ką visuomenėje priimta laikyti sėkme – pinigų ir pripažinimo. Tame nėra nieko blogo, tačiau, galbūt, tai – kito žmogaus istorija. Tuomet net pasiekę šių dalykų nesijausime laimingi, nes tai niekuomet nebuvo tai, ko iš tiesų norėjome.

Ingrida Karpuškaitė

Tad kaip žinoti, kas yra Jūsų sėkmė? Kaip nutiesti kelią į ją ir juo eiti?

Nebijokite svajoti.

O visų svarbiausia – atkreipkite dėmesį į detales savo svajonėse. Pavyzdžiui, jei svajonėse, ką bedarytumėt, ar sėdėtumėt prie konferencijų stalo su sėkmingo verslo partneriais, ar leistumėt laiką su savo darnia ir sveika šeima,  juokiatės,  tai reiškia, kad Jums sėkmė – tai juokas, geros emocijos, laimė ir pilnatvės jausmas. Pastebėkite, kaip savo svajonėse elgiatės ir suprasit, ką iš tiesų gyvenime vertinate. Na, o kai žinosite, ko iš tikrųjų norite (o ne galvojate, kad norite), galėsite pradėti to siekti.

Pasitikėkite savo nuojauta.

Kiekviename iš mūsų veikia stebuklingas sėkmės barometras, vadinamas džiaugsmu. Kuo daugiau Jums džiaugsmo teikia tai, ką darote – tuo arčiau savosios sėkmės Jūs esate. Ir atvirkščiai – kuo nelaimingesnis jaučiatės, tuo labiau tolstate nuo tikrųjų tikslų. Tad, atsidūrę gyvenimo sankryžose, nebijokite pasikliauti nuojauta. Ji Jums padės eiti teisingu keliu.

Vertybės svarbesnės nei rezultatas.

Didžiausias kliuvinys siekiant sėkmės – leisti trumpalaikėms nesėkmėms Jus sustabdyti. Jei į viską išmoksite žiūrėti paprasčiau, suvoksite, kad tai, ką tenka išgyventi, tėra patirtis, iš kurios reikia mokytis; nustosite save kaltinti ir smerkti. Ir patikėkit – tai tik į naudą. Žinoma, Jūsų kelyje į sėkmę pasitaikys tiek negandų, tiek ir džiaugsmo, tačiau jei tiksliai žinosite, kokios yra Jūsų vertybės – įveiksite bet ką. Ir kai liksite ištikimi savosioms vertybėms – visuomet būsite sėkmingi ir kursite tokį gyvenimą, kokio norite. Tad, vardan jokio rezultato, neišsižadėkite to, kas Jums iš tiesų reikšminga.

Nustokite lygiuotis į kitus.

Jūs negalite lygiuotis į kitą žmogų, nes judu gyvenate skirtingus gyvenimus. Didžiausias savosios sėkmės apibrėžimo privalumas yra tas, kad Jūs pats susikursite taisykles: kur ir kokiu keliu eiti. Ir, kas svarbiausia, Jūsų kelias – unikalus, visai kitoks nei kitų žmonių. Tad, nusimatykite kryptį, nuoširdžiai palinkėkite visiems aplinkiniams dideliausios sėkmės ir tvirtai, nesidairydami, žingsnis po žingsnio eikite savo pasirinktu keliu. Teneturi Jums įtakos kitų žmonių džiaugsmai ir negandos.

Nepainiokite proceso su rezultatu.

Kelias į sėkmę – vingiuotas. Nėra sunku pasiklysti baimių ir įtampų miške. Todėl nuolat priminkite sau, kad tai – ne pabaiga, ne galutinis rezultatas. Tai – tik procesas. Ir jei procesas Jūsų netenkina ir neveda ten, kur norite – visuomet galite pakeisti kryptį. Pavyzdžiui, jei didžiausia Jūsų gyvenimo sėkmė – šeimyninė laimė, gal verta mažiau laiko leisti darbe ir daugiau – su šeima?

Kartais atrodo, kad siekdami sėkmės mes pametame galvą, pamirštame, kodėl iš tiesų kažko siekiame. Kaip materialinė gerovė ir sveikata, taip ir sėkmė – nėra galutinis mūsų gyvenimo tikslas. Greičiau tai – priemonės tam tikslui pasiekti. O kiekvieno žmogaus tikslas, pirmiausia, yra būti laimingu.

Tad linkiu atrasti tai, kas iš tiesų Jus daro laimingu. Ir siekti to.

Atminkite, kad Jūsų gyvenimo už Jus niekas nenugyvens. Ir Jūs esate verti tokio gyvenimo, apie kurį svajojate!

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.