Kaip atrasti motyvaciją dirbti?

Daugeliui žmonių darbas užima didelę dalį gyvenime –negalėtume ginčytis, kad dažnai per darbus net pamirštama apie asmeninį gyvenimą, neretai tenka paaukoti savo poilsį atlikti neužbaigtoms užduotims. Per daug dirbant galima pervargti, darbas ilgainiui pabosta, pasidaro nuobodus, be tikslo, kasdienybė, kuri pradeda erzinti.

Dažnam tenka dirbti darbus, kurie visiškai neteikia malonumo, tačiau pinigų reikia visiems, todėl tenka vargti netenkinančiomis sąlygomis. Tokiais atvejais iškyla motyvacijos klausimas – kaip atrasti jėgų, noro ir ryžto dirbti? Kaip darbą paversti tenkinančia veikla?

1. Nepamirškite, dėl ko tai darote

Visiems darbams turėtų būti tam tikras tikslas. Ar tai pinigai naujam namui, kelionei, galbūt Jums tiesiog patinka padėti žmonėms. Galutinis tikslas paskatina greičiau atlikti nemėgstamas veiklas, darbų kruopštumą, norisi viską atlikti kuo geriau, kad pasiekti geriausią variantą. Galima net savo darbo vietoje pasikabinti galutinio tikslo nuotrauką, ar tiesiog raštelį – jis nuolat primins, dėl ko stengiatės.

2. Jūs kažkam darote paslaugą

Nesvarbu, ar tai klientų aptarnavimo, vadybininkės, o gal sekretorės darbas – visais atvejais, Jūs kažkam padedate. Jaustis naudingu ir reikalingu visada motyvuoja toliau stengtis ir dirbti.

3. Pamirškite apie laikrodį

Jeigu nuolat seksite, kiek valandų, net nepastebėsite, kaip prailgs laikas, o ir daug darbų liks nepadarytų. Geriau susikoncentruokite į nepabaigtus darbus – taip neprailgs darbo diena, viskas bus atlikta laiku.

4. Darykite pertraukas

Per visą darbo dieną pasistenkite pasidaryti bent keletą pertraukų, per kurias galite paskanauti savo mėgstamo deserto ar paplepėti su kolegomis – tokie prasiblaškymai darbo dieną pavers ne tokia nuobodžia, pailsėsite.

5. Kelkitės sau tikslus

Kiekvienas darbas bus įdomesnis, jei kiekvieną kartą išsikelsite sau tikslus – prieš darbą pagalvokite, ko sieksite šiandien ir taip stenkitės savęs nenuvilti – įgyvendinkite sau sugalvotas užduotis. Taip kasdien tobulėsite, vis atrasite kažką įdomaus.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.