Kaip išsivaduoti iš rutinos gniaužtų?

Tam tikriems įvykiams mūsų gyvenime įtaką daro vienoks veikimas ar neveikimas. O kas paskatina atsirast rutiną? Turbūt, abu minėti faktoriai, kartojami diena iš dienos. Net nepastebim, o jau bėgam kaip žiurkėnai tam besisukančiam rate: vargina, užknisa, gadina nuotaiką, bet atrodo, kad tik įvykus kažkokiam dideliam pokyčiui, mes galėsime išsivaduoti iš tos kasdienybės.

O kaip imtis kažko naujo, kai tam nėra laiko? Bet… palaukit. Ar tikrai nėra laiko? Kas tą laiką suvalgo? Visiems paroje galioja tas pats laiko limitas – 24 valandos. Tad jei sąžiningai atliksite žemiau paminėtas užduotis, atrasite laiko ne tik būtiniausiems darbams atlikti, tačiau galėsite sau leisti pasimėgauti širdžiai mielomis veiklomis.

Pirmiausia ką turite padaryti, tai sąžiningai atsakykiti į klausimą: kas jums yra tikrai svarbu? Aiškiai nusistatykite, kurios veiklos praturtina jūsų kasdienybę ir yra naudingos, o kurios tik valgo laiką, nenešdamos absoliučios naudos?

Antroji užduotis galbūt skambės paviršutiniškai ir netgi neprotingai, tačiau apsižvalgykite aplink: kaip gyvena kiti? Galbūt yra žmogus, kuris jus įkvepia, kuriuo nuoširdžiai žavitės ir norėtumėte sugebėti laiką susidėlioti ir išnaudoti taip naudingai, kaip tą daro minėtas žmogus? Jokiu būdu jo nekopijuokite! Tiesiog galbūt jo veikla ar pasiekimai galėtų būti puikus pavyzdys jums, norint išsivaduoti iš rutinos.

Trečias užduotis – taisyklių nusistatymas. Ne kitų nustatytos, ne kažkur perskaitytos, bet savo pačių susikurtos: kada keltis, kada valgyti, kuriomis dienomis eiti sportuoti, kurią dieną paskirti sau ir poilsiui ir t.t. Tokių taisyklių nusistatymas padės laikytis nusistatyto plano, tačiau neįtrauks į rutiną, nes nusistatinėdami savo taisykles, į dienotvarkę įtrauksite dalykus, kurie jums teiks naudos ir vers judėti į priekį.

Paskutinė užduotis yra pati sunkiausia, tai – DARYTI. Susiplanuoti, kalbėti, galvoti – visuomet lengviau nei imti ir veikti. Todėl pradžioje nepradėkite kurti grandiozinių planų, kurie gali pasirodyti per sunkūs vospradėjus juos įgyvendinti. Judėkite mažais žingsneliais. Jūs galite likti labai nustebę, kaip toli gali nuvesti tokie maži žingsneliai. Svarbiausia – nepasiduokite.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.