Kaip pailsėti po sunkios darbo savaitės?

Kaip pailsėti po sunkios darbo savaitės?

Atrodo, kad tik dirbate ir nerandate laiko sau? Kiekvienas savaitgalis prabėga itin greitai, o Jūs nespėjate nei atsipūsti prieš artėjančią darbo savaitę? Žinoma, kiekvieno savaitgalio nepaversite tikra poilsio oaze – dažnai atsiras netikėtų planų, buitinių darbų ar tiesiog norėsis ilgai vartytis lovoje ir apie nieką negalvoti. Tačiau, jeigu pasinersite į šią amžiną rutiną – pastebėsite, kad apskritai daugiau nieko neveikiate, tik dirbate ir tvarkotės. Leiskite sau kartais atsipalaiduoti ir suplanuoti tobulą savaitgalį! Atrodo, kad poilsiui skirtos tik kelios dienos, tačiau tikrai galite jas paversti trumpomis atostogomis, kurioms reikia tik noro ir kūrybiškumo. Štai keletas patarimų, kaip pravėdinti galvą nuo minčių apie darbą, atsipalaiduoti ir pamiršti apie kasdienines problemas.

1. Pasistenkite atsikelti kuo anksčiau.

Taip, taip… Kiekvieną dieną keliatės anksti – skubate, rengiatės ir bėgate į darbus, tačiau atsikelti anksti savaitgalį nereiškia, kad turėsite kažkur skubėti. Jūs tiesiog turėsite daugiau laiko, kurį galėsite skirti sau. Pasigaminkite karališkus pusryčius, išbandykite jau ilgai stalčiuje pūpsančią veido kaukę ar apibėkite keletą ratų stadione. Juk tokiems dalykams retai atsiranda laiko darbo dieną, tiesa?

2. Pagalvokite, ką galite padaryti naudingo

Ne tik darbas yra naudinga bei prasminga veikla. Galbūt turite savo hobių, kuriuos esate senai apleidusi? Praeitą savaitę internete matėte gardaus pyrago receptą, tačiau jam pagaminti reikia daugiau laiko? Gal norite pradėti skaityti knygą, tačiau vis apie ją pamirštate? Būtent savaitgalį galite skirti savo asmenybės tobulinimui. Tai laikas, kai bent kelias valandas galite skirti dalykams, kurie senai Jums teikia džiaugsmą. Kiekviena smulkmena gali suteikti bent truputėlį laimės, taip pat, kiekviena nauja ar tiesiog pamiršta veikla atitraukia mintis nuo kasdieninių problemų.

3. Trumpos kelionės

Nebūtina keliauti į kitą pasaulio kraštą, kad galėtume atsipalaiduoti. Gyvename šalyje, apie kurios grožį ir ypatingas vietas užmirštame – vis žvalgomės kitur. Apeikite keletą ratų aplink savo miestą ar miestelį, išvažiuokite į gamtą, prie artimiausio ežero, išeikite pasivaikščioti į mišką. Patyrinėkite Lietuvos žemėlapį ir pasižiūrėkite, kuriame krašte net nesate buvusi. Mūsų šalis nėra didelė, tad nukeliauti net į visai kitą kraštą užtruksite tik keletą valandų! Jeigu oras prastas – išvyką galima planuotis ir į muziejus, meno galerijas, įvairias parodas, teatrą, koncertus, konferencijas. Galvojate, kad išleisite krūvą pinigų? Gerai paieškojus, aplink mus vyksta tiek daug nemokamų ir įdomių renginių! O pažvelgus iš kitos pusės – juk ne itin dažnai leidžiame sau pasprukti nuo rutinos, tad galima pasiplanuoti ir skirti turimų santaupų sau.

4. Pamiršti žmonės

Kartais, kai pagalvojame, kiek žmonių apleidžiame dėl to, nes neturime Jiems laiko, pasidaro labai liūdna. Vis dar klausiate, koks geriausias poilsis savaitgalį? Susitikti su jais! Nieko negali būti geriau nei ilgi pokalbiai su draugais prie kavos puodelio. Laikas prabėga greitai, tačiau prasmingai, todėl nesigailėsite, kad savaitgalį skyrėte būtent tokiai veiklai.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.