Kankinantys stereotipai – graži visada?

Kaip dažnai atsigręžiame į visuomenės suformuotus standartus, kurie iškraipo mūsų suvokimą apie grožį? Ar kada susimąstėme, kaip grožio stereotipai pakeitė požiūrį į natūralų, tikrąjį pasaulį? Taigi, vertėtų atkreipti dėmesį į nors ir senamadiškas, bet tikrai teisingas grožio nuostatas ir pažvelgti į save iš kito prizmės kampo.

TOBULOS KŪNO FORMOS

Ar beverta sakyti, koks kitoniškas suvokimas apie gražų kūną viešpatauja šiandien? Moterys kaip įmanydamos stengiasi pasiekti nepriekaištingų rezultatų vien tam, kad patiktų pirmiausia ne sau, o kitiems, o dažniausiai – priešingos lyties atstovams. Ar kada susimąstėme, kas būtų jeigu mes nepaisytume vyrų nuomonės ar nepildytume jų norų? Jei gyventume tik sau ir dėl savęs, nebijodamos būti išpeiktos ar kreivai nužiūrėtos… Jei grožio standartai ir tobulis moters stereotipai būtų mažiau svarbūs.

VEIDE ATSISPINDINTIS GROŽIS

Čia turėtų vyrauti šypsena veide, spindinčios akys bei tiesiog laiminga moteris. O kaip yra iš tikrųjų? Dažnai matome mados pasaulyje dominuojantį makiažą, jo spalvas, plaukų šukuosenas ir kitas veido grožiui dominuojančias tendencijas. Tačiau ar tai turėtų būti vertinama kaip tikrasis grožis? Žinoma, ne. Tai tėra užsidedama kaukė, deja, kaip įprasta, trūkumams paslėpti arba neišsiskirti iš pilkos minios.

NEPRIEKAIŠTINGAS STILIUS

Svarbiausi argumentai – mados vaikymasis, savojo stiliaus apraiškų ribojimas bei baimė, ką pagalvos kiti. Ar tikrai reikia taip gyventi? Statyti save į kažkokius rėmus? Kad būtų lengviau atskirti juodą nuo balto, užuomina: pirkti tik tokius drabužius, kurių norisi, o ne kurių reikia (pvz.: draugės sakė, kad tą suknelę privalau nusipirkti ir pan.), stengtis negalvoti apie aplinkinių nuomonę, bet ir neatsiriboti visiškai nuo stilingų drabužių.

BENDROJO VAIZDO PROFILIS

Tai, ko dažniausiai tikimąsi iš savimi pasitikinčios, ,,įprasta‘‘ tapusios moters: puikios laikysenos, iškalbos, gestikuliacijos, taipogi plastiškų judesių. Visa tai galima pasiekti, jei žinoma, pati nori. Tačiau norint atrodyti gražiai ir subtiliai tereikia išlaikyti taisyklingą laikyseną ir pasistengti praturtinti savo kalbos žodyną.

Akivaizdu, jog svarbiausia yra išlikti savimi, aklai nepasiduoti ,,bandos‘‘ jausmui, nesekti kitų pavyzdžio vien tam, kad įtiktum kitiems. Stereotipai – kankina. Turi įtikti sau. Tai viskas, ko tau reikia.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.