Menstruacijų skausmas gali prilygti širdies sustojimui

Mėnesinių skausmas nėra sureikšminamas taip, kaip kiti negalavimai ar ligų simptomai.

Tačiau šiandien, mokslininkai patvirtina, tai, ką moterys jau ir taip žino:

Menstruacijos gali prilygti širdies sustojimui.

Kaip moteris išgyvena savo menstruacijas – labai individualu. Dalis žmonių mano, kad šis susirgimas nesudaro jokių nepatogumų, kiti tai laiko kasmėnesiniu pragaru. Dalis moterų pastebi tik nedidelį kraujavimą, tačiau kita dalis patiria stiprius pilvo ar nugaros skausmus ir nuotaikų kaitą, kuri gali tęstis net keletą dienų. Pastaruoju metu, kai kuriose šalyse yra diskutuojama, ar moteris mėnesinių metu turėtų likti namuose, nes priešingu atveju, vaikštant ratais ir kenčiant skausmus, šis negalavimas neigiamai veikia darbo kokybę.

Nors ir daugelis, įskaitant vyrus, žino, kad šis vargas siejamas su eile nepatogumų, tačiau žvelgiant į istoriją, menstruacijos nebuvo laikomos tokiu rimtu susirgimu, kaip migrena ar gastritas. Menstruacijų tema moterims – tabu, tačiau, jei jos atsiduria situacijose, kuriose tenka išdrįsti prasitarti apie savo "savaitę", neretai susiduria su vidiniais prieštaravimais, gėdos jausmu, nenoru to daryti. Blogiausia tai, kad šiuo klausimu nei vienas iš daktarų nesuteikia tokios pagalbos, kokios moteriai labiausiai reiktų. Judėjimas ir vaistai nuo skausmo – tai kas dažniausiai nurodoma daktarų, nes juk tai „praeis“…

Londono universiteto koledžo mokslininkai prieštarauja

Tačiau dabar, Londono universiteto koledžo mokslininkai prieštarauja ir menstruacijas lygina su ypač rimtomis ligomis. Profesorius John Guillebaud laikraščiui „Independent“ sako, kad menstruacijų skausmas gali prilygti net širdies sustojimui: „Vyrai to nesupranta, nes tam skiriamas ne toks didelis dėmesys, kokio reikėtų. Aš manau, kad menstruacijų skausmų medicininė priežiūra turėtų būti tokia pat svarbi, kaip ir kitų ligų.“ Profesorių palaiko ir ginekologė:

„Vargu ar mėnesinių skausmai šioje srityje ištirti tiek, kiek turėtų būti“, – sako moterų ligų priežiūros privati gydytoja Imogen Shaw.

Pasak „Independent“, pasirodęs naujas mokslinis tyrimas rodo, kad vyrų skausmai yra mažesni nei moterų. Vyrai skrandžio ar pilvo skausmus kenčia vidutiniškai 49 minutes, o tuo tarpu moterys – 65 minutes. To priežastis – tikėjimas, kad moteriškoji lytis dažniau perdeda ir yra isteriška. Laikraštis pastebi, kad tai – visiškai pasenęs požiūris.

Iš švedų kalbos išvertė Ieva Jovaišienė.
Šaltinis: expressen
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.