Moterys dvigubai dažniau patiria stresą nei vyrai

Mes patiriame įtampą dvigubai dažniau nei kada nors anksčiau.

Pasak SIFO (Švedijos viešosios nuomonės tyrimų institutas) atlikto tyrimo, kas ketvirtas švedas prisipažino patiriantis stresą, o kalbant apie moteris situacija yra dar prastesnė. Psichologė Maria Farm sako: „Moterys dirba daugiau už vyrus, tačiau uždirba mažiau.“

Šiandien mes esame daug sąmoningesni nei anksčiau. Mes žinome, kaip svarbu yra išlaikyti figūrą ir gerai atrodyti, teisingai maitintis ir patirti kuo mažiau streso. Vis dėlto, mes viską darome atvirkščiai, bent jau kas susiję su paskutiniuoju punktu.

Automobilių ženklo „Škoda“ iniciatyva, naujas SIFO tyrimas rodo, kad kas ketvirtas švedas jaučiasi patiriantis stresą. Blogiausia situacija yra tarp moterų, nes 28 procentai moterų sako, kad yra pavargusios dėl patiriamos įtampos, kai tuo tarpu tą patį teigia 22 procentai vyrų. Iš viso tyrime dalyvavo 1500 švedų, kurie padėjo įsigilinti, kas žmonėms iš tikrųjų kelia stresą.

Bloga ekonominė padėtis – vienas pagrindinių stresą keliančių faktorių

Įprastas ir mažai stebinantis faktorius sukeliantis stresą – ekonomika. Daugelis išgyvena nepasitenkinimą esama gyvenimo padėtimi, o kas penktas švedas nori pakeisti savo darbą. Pagrindinė priežastis, dėl kurios jie negali įgyvendinti savo svajonių, yra tik piniginiai klausimai.

„Mes išeikvojame tiek daug energijos, kad būtume gabūs, bet neturime nei laiko, nei jėgų daryti tai, apie ką mes iš tiesų svajojame. Mums tapo įprasta turėti gyvenamąjį namą, geros markės automobilį, šunytį, ir iš šių rėmų yra be galo sunku ištrūkti, net jei mes to labai norime“, – savo tyrime rašo antropologijos daktarė Katarina Graffman.

Psichologės Maria Farm rezultatai ypatingai nestebina. Ji pati dirbdama su savo klientais pastebi, kad šiandien atsiranda vis daugiau faktorių keliančių stresą.

„Jei esi linkęs į svarstymus ir nerimą – šiuolaikinėje visuomenėje tavo padėtis gali dar pablogėti. O pastovūs informacijos srautai ir Facebook‘as be vargo leidžia gretinti save su visais kitais“ – sako ji.

Moterys dvigubai dažniau patiria stresą nei vyrai

Kalbant apie namus ir namų ruošos darbus – moterys patiria dvigubai daugiau streso nei vyrai. Moterų, patiriančių stresą, skaičius siekia 35 procentus, o vyrų tik 15 procentų.

„Moterys darbo rinkoje užima beveik tokią pat svarbią vietą, kaip ir vyrai, tačiau moterys vis dar išlieka nepakeičiamomis atliekant namų ūkio darbus ir būnant atsakingomis už juos“, – sako Farm.

Net jei vyrai ir moterys visais laikais rūpinosi savo ekonomine gerove, faktas yra tas, kad moterys uždirba mažiau nei vyrai. Farm teko pačiai sutikti nesuskaičiuojamą kiekį klientų, kurie išlieka susijaudinę tik dėl to, kad bijo dėl savo ekonominės gerovės.

„Suvokiame, kad moterys dirba daugiau nei vyrai, nes dirba darbą, kuris joms yra neapmokamas, tačiau uždirba mažiau. Todėl ir jaučiamės turinčios mažiau galių, kad pakeistume savo gyvenimą.“

Iš švedų kalbos vertė Ieva Jovaišienė.
Šaltinis: expressen
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.