Savarankiška apžiūra: 8 būdai, kaip pasitikrinti sveikatą namuose

Savarankiška apžiūra: 8 būdai, kaip pasitikrinti sveikatą namuose

Gyvenime svarbiausia – sveikata. Kiekviena moteris turėtų reguliariai lankytis pas gydytojus, tikrinti sveikatą ir pranešti apie įtartinus simptomus. Žinome, kartais sunku sulaukti apsilankymo pas gydytoją, tad reikėtų išmokti pasitikrinti savo sveikatą pačioms. Tam reikalingas tik privatus vonios kambarys. Šie savarankiški patikrinimai gali jus apsaugoti nuo sveikatos problemų ir perspėti apie galimas grėsmes.

1. Kaip apžiūrėti krūtinę?

Reguliari krūtinės savarankiška apžiūra gali padėti pastebėti krūtinės pakitimus, kurie būtų reikšmingi jūsų daktarui. Ar žinai kaip atlikti apžiūrą?

Pirmiausia, nusirengusi iki pusės atsistok priešais veidrodį. Apžiūrėk krūtis ar nėra paraudimų, dėmių, odos pleiskanų, sutrūkinėjimų aplink spenelius ir t.t. Palygink abiejų krūtų išvaizdą.

Antra, atsigulk. Pakelk savo dešinę ranką virš galvos. Naudok tris vidurinius kairės rankos pirštus, kad apčiupinėtum visą dešiniąją krūtį, pradedant nuo pažasties. Tą patį pakartok su kaire krūtimi.

2. Kaip patikrinti širdies ritmą?

Širdies ligos – tai rimčiausia moterų sveikatos problema. Amerikoje tai viena dažniausių moterų mirties priežasčių. Reguliariai tikrinamas širdies ritmas (pulsas), gali apsaugoti nuo netikėtų širdies sutrikimų.

Tam, kad rastumėte pulsą, vidinę riešo pusę, šiek tiek žemiau nei nykštys, prilieskite rodomuoju ir viduriniu pirštu. Pulsą matuokite vieną minutę. Ramioje būsenoje suaugusiems pulsas turėtų būti tarp 60 ir 100 dūžių per minutę. Jeigu pulsas stipriai aukštesnis, žemesnis ar pastebėjote pulso sutrikimų, skambinkite daktarui.

3. Kaip tikrinti spaudimą?

Aukštas kraujo spaudimas ar hipertensija yra dar viena sveikatos problema, pasitaikanti moterims. Jeigu dar neturite namuose spaudimo matuoklio, patariame įsigyti. Tai puiki investicija ateičiai. Normaliausiasi spaudimo rodmuo: 120/80

Spaudimo matuoklio rankovę uždėkite ant viršutinės rankos dalies (iš kart virš alkūnės). Įsitikinkite, kad rankovės dydis atitinka jūsų ranką. Įsitikinkite, kad aparatas gerai suprantamas.

Kiekvieną kartą, kai lankotės pas daktarą, paprašykite, kad šis patikrintų jūsų spaudimą.

4. Kaip tikrinti šlapimo takus?

Jeigu kada nors jums teko patikrti šlapimo takų uždegimą, puikiai suprasite, kad toks skausmas yra dažnai nepakeliamas, todėl būtina nuo to saugotis visais būdais. Jeigu įtariate, kad jums prasidėjo šlapimo takų uždegimas – atlikite šlapimo testą.

Jeigu jis teigiamas – nedelsiant skambinkite savo daktarui. Kad šlapimtakiai prasivalytų nuo infekcijos , gali prireikti antibiotikų. Negydomas uždegimas gali išplisti į inkstus ir sukelti dar daugiau problem. Jeigu testas neigiamas, bet jaučiate, kad kažkas negerai – pasikonsultuokite su gydytoju.

5. Kaip sužinoti ovuliacijos laiką?

Namų sąlygomis atliekama apžiūra skirta ne tik problemoms aptikti. Namuose atliktas ovuliacijos testas gali jums padėti susilaukti vaikelio. Atliekant šlapimo testą, šlapimas būna prisipildęs hormonų, kurie ir indikuoja ovuliacijos laiką.

Kai darysitės testą:

Jeigu jūsų ciklas trunka 28 dienas, testuokite save 11 dieną, po prasidėjusių mėnesinių. Jeigu ciklas trunka trumpiau arba ilgiau, sekite teste nurodytas gamintojo instrukcijas.

6. Kaip atlikti nėštumo testą?

Nėštumo testai, kuriuos galima pasidaryti namuose, yra randami kiekvienoje vaistinėje ir yra gan tikslūs. Rezultatai nustatomi pagal jūsų hormone kiekį šlapime. Jeigu vėluoja jūsų ciklas, palaukite savaitę ir tada atlikite testą.

Ar testas teigiamas? Pats laikas pasimatyti su gydytoju. Neigiamas? Vis dar yra šansas, kad gali būti nėščia., tad testą atlik dar po keleto dienų arba apsilankyk pas gydytoją.

7. Kaip patikrinti odos apgamus?

Dermatologai siūlo labia ypatingai stebėti ant kūno esančius apgamus. Jeigu pastebite apgamų, kurie plečiasi, kraujuoja ar kitaip keičiais, apsilankykite pas dermatologą, kad šis atliktų odos vėžio tyrimus. Jeigu vėžys aptinkamas anksti, jį išgydyti įmanoma.

8. Kaip atpažinti depresiją?

Ne visos moterų ligos yra fizinės. Depresija yra viena iš dažniausių ligų, kuria suserga moterys. Tiesą sakant, moterims depresija yra diagnozuojama du kartus dažniau nei vyrams, tad reikėtų susimąstyti. Depresijos ženklai ir simptomai prasideda nuo svorio netekimo/priaugimo, beviltiškumo jausmo, sudirgimo ir begalinio liūdesio. Jeigu manote, kad grimztate į depresijos jūrą, susisiekite su profesionaliu specialist, kuris jums įpūs laimės į gyvenimą.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.