Technikos, kaip priimti geresnius sprendimus

Kaip aš galėčiau priimti geresnius sprendimus? Tai suvedus į interneto paieškų sistemas, randami labai primityvūs atsakymai: „tiesiog padaryk tai“, „ignoruok baimę“ ar „galvok apie save“. 

Tokie atsakymai priverčia susimąstyti. Ar tiesiog „tai padarius“ ar „ignoravus“ palengvės sprendimo priėmimo eiga? Tikrai ne! Vadovaujantis tokiais principais, greičiausiai, patirsime didesnę nesėkmę ir pakenksime patys sau. Pripažinkime, jog skuboti sprendimai – ne visada geriausi.

Jeigu nuspręstume mesti turimą darbo vietą tuoj pat neturėdami kitos alternatyvos, greičiausiai, patirtume didelius nuostolius. O pavyzdžiui, skubotos vedybos ne tik reikalaus daug neapgalvotų išlaidų, bet ir nebūtinai garantuos sėkmingą gyvenimą šeimoje.

Kad to išvengtume, radome kelis būdus, kurie palengvina sprendimų priėmimo procesą.

„Negaliu priimti sprendimų apie tai, ko nežinau”

Gyvenime labai dažnai tenka priimti sprendimus, kurie yra susiję su dalykais, kurių mes gerai neišmanome. Būtent todėl, priimant sprendimus, kad ir paprasčiausius, reikia labai rimtai apmąstyti ir strateguoti kiekvieną žingsnį. Juk matematinių formulių paprastas žmogus vos pažiūrėjęs neišsprendžia. Tam reikalingas mokymasis, informacijos rinkimas, analizavimas ir daug kitų žingsnių, kurie priveda prie galutinio ir svarbiausio tikslo.

Juk mes niekada neturėsime visų atsakymų į visus klausimus…

“Gal gali man padėti?”

Vienas greičiausių būdų, kaip gauti reikiamą informaciją prieš priimant sprendimą – klausti žmonių. Bet, už to slypi paslaptis. Svarbu klausti tų žmonių, kurie yra susidūrę su panašiomis situacijomis kaip jūsų, o ne tų, kurie apsimeta žinantys viską. Tik asmeninė patirtis gali atskleisti kiekvienos situacijos pliusus ir minusus.

Šviesu/tamsu

Mes esame žmonės, todėl normalu, kad renkantis informaciją žiūrime į tą pusę, kuri duoda mums naudos ir ignoruojame kitus svarbius faktorius. Akivaizdu, kad iš dviejų segtuvų su informacija, kurių vienas būtų pilnas faktų, su kuriais jūs sutinkate, o kitas – faktų kurie jums nepriimtini, pasirinktumėte jums teigiamos informacijos segtuvą. Nesvarbu ar esate teisus ar ne, jums priimtiną informaciją analizuosite labiau.  Nepamirškite, kad neigimas jums darbo nepalengvins. Skeptiškumas ir neigimas tam tikrose situacijose gali būti naudingas, tačiau nereikia šių savybių maišyti su kritiniu mąstymu.

Paslėptos galimybės

Sutikime, ne kartą buvome užsibrėžę pinigų sumą, kurią išleisime baldų parduotuvėje ar perkant maistą prekybos centre. Ir kaip pasisekė? Kiek kartų išleidote daugiau nei planavote? Tikriausiai, kad gan dažnai taip nutinka. Visada pagalvokite, kad už tuos papildomus eurus galbūt galėjote gauti geresnių dalykų. Savo sprendime numatykite vieną žingsnį į priekį. Galbūt pradėtumėte taupyti automobiliui, o gal investuoti. Svarbu suprasti, kad kiekviena situacija ir priimtas sprendimas nešasi paslėptas galimybes.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.