Ingrida Karpuškaitė. Toms, kurių plaukai nepaklusnūs ir gyvenimas – ne tobulas

Tik nieko nekeisk.

Kai man buvo 11 metų, turėjau siaubingą tikslą: būti tobula.

Man tai reiškė turėti nepriekaištingai tvarkingą kambarį, visuomet būti pasitempusia ir gera aplinkiniams. Visai neseniai radau savo seną dienoraštį ir jis man priminė tą keistą gyvenimo etapą, kuris, ačiū Dievui, tetruko kelias dienas.

Taip nutiko, nes net būdama 11-os aš supratau, kad būti tobula yra neįmanoma, o vaikytis nepasiekiamų standartų tebūtų laiko švaistymas.

Ir vis tik, suaugus aš vis dar propaguoju tobulumą.

Tačiau kartais nesusitvarkau plaukų ir nepasikloju lovos.

Taip, mano gyvenime yra ir tokių dienų, kai aš atlieku visus namų ruošos darbus (kruopščiai, nuoširdžiai ir nieko nepamiršdama) ir mano kambarį galima būtų rodyti per „Nuo…iki“.

Tai vadinama harmonija.

Atskleisiu Jums vieną paslaptį: tos dienos, kai atlieku visus numatytus darbus yra vienos nuobodžiausių mano gyvenime.

Pripažinkime: netobulumas yra daug smagesnis.

Žmonės mėgsta sakyti pastabas,  kritikuoti dėl netvarkingos šukuosenos ar nesugebėjimo suimti save į rankas. Jie mėgina priversti pasijausti taip, lyg aš (ar tu) elgčiausi labai labai blogai neišdžiaustydama skalbinių tą pačią akimirką, kai jie išsiskalbia.

Tačiau mano gyvenimas nesisuka apie kitų žmonių keliamus standartus.

Niekada nesisuko ir niekada nesisuks.

Namų ruoša nebūna atlikta, nes vaikausi skandalingos istorijos, kurią galėčiau aprašyti arba prisėdu skaityti naujausių profesinių mokymų. Plaukai būna netvarkingi, nes užsivėlinau leisdama laiką mieste su draugais. Mano mašinoje dažniausiai kalnai smėlio ir aš tame bėdos nematau.

Bus tokių dienų, kai atrodysiu tobulai ir žmonės galvos, kad esu „suėmusi save į rankas“. Tačiau „susiėmimas“ tėra akių dūmimas ir provalome nustoti taip elgtis.

Nes tai, ką Tavo draugai, šeima ar kolegos apie Tave galvoja – neturėtų būti svarbu. Tu esi vienintelis žmogus, atsakingas už savo gyvenimą.

Taigi nustok gyventi pagal standartus, kurių nesi nusistačiusi pati. Neribok savęs dėl kitų. Nustok šitaip stengtis būti tobula.

Gyvenimas – tai nuotykis! Ir kartais tai reiškia, kad nebus laiko pasikloti lovą.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.