Aukštakulniai kenkia: 5 priežastys jų neavėti

Aukštakulniai kenkia: 5 priežastys jų neavėti

Nepaneigsime, jog aukštakulniai bateliai ilgą laiką buvo moterų stiliaus detale visame pasaulyje. Gaila, tačiau tyrimai parodo, jog ši apavo rūšis turi neigiamą pusę mūsų, moterų, kojoms. Mums pasisekė, kad dabar yra „platforminiai“ aukštakulniai, kurie yra tikrai stilingi ir gali pakeisti klasikinius, skausmą dienos pabaigoje sukeliančius, aukštakulnius.

1. Jie niokoja blauzdų raumenis ir kietina „Achilo“ sausgysles

Pasak, atliktų tyrimų Manchester Metropolitan University Anglijoje, aukštakulnių avėjimas mažina blauzdos raumenų grupės pluoštus ir taip pat kietina Achilo sausgysles, kurios jungia blauzdos raumenis su kulnais. Šis efektas mažina kulkšnies judėjimo diapazoną. Tyrimas buvo atliktas remiantis vienuolikos moterų patirtimi, kurios avi aukštakulnius ir devynių – kurios neavi. Tyrimai buvo pradėti atlikus moterų blauzdų raumenų nuotraukas ir atlikus magnetinį rezonansą, kuris neparodė jokių skirtumų tarp moterų. Atlikus tolimesnius tyrimus buvo pastebėta, kad moterų, avinčių aukštakulnius, raumens pluoštas buvo 13% trumpesnis, o Achilo sausgyslės buvo ryškiai didesnės.

2. Gali sukelti skausmą nugaros apatinėje dalyje

Pėdos – labai svarbi kūno dalis, kuria pasikliauja visas kūnas. Avint batus, kurie nepadeda atsakingam pėdų darbui, jo taip pat ir nepalengvina, o dar gali sukelti ir daug nereikalingo skausmo. Avint aukštakulnius didelį dėmesį tenka skirti laikysenai, kuri sukelia spaudimą jūsų apatinei nugaros daliai. Patarimas: pamėginkite 10 cm aukštakulnius pakeisti į 3 cm arba žemo pado batus. Pajusite akivaizdų skirtumą ir palengvėjimą.

3. Jie palaiko tradicinius idealus

Šiame moderniame amžiuje aukštakulnių avėjimas siejamas su tradiciniu moters vaidmeniu. Šių metų Kanų Filmų Festivalyje Prancūzijoje įvyko nesutarimas tarp kelių moterų grupių. Vienos iš jų rinkosi žemapadžius batus, o kitos – aukštakulnius. Festivalio nustatytas „dress code“ teigia, jog moterims leidžiama avėti tik aukštakulnius, nesvarbu, ar moterys turi medicininių priežasčių to nedaryti. Kelios moterys žemapadžių batų grupėje buvo būtent tokios. Šis moters grožio įvaizdis yra palaikomas ne tik aukštuomenės renginiuose, tačiau taip pat ir kasdienybėje. Be medicininių priežasčių, svarbu pagalvoti apie žinutę visuomenei, kuri yra siunčiama avint aukštakulnius.

4. Siunčiamas klaidingas signalas

Tyrimai rodo, jog moterys avinčios aukštakulnius yra pripažintos patrauklesnėmis, tiek vyriškai, tiek moteriškai lyčiai. Nicolas Gueguen 2014m. atliko bandymą. Moteriai, avinčiai aukštakulnius, numetus pirštinę ji sulaukė 93% aplinkinių dėmesio, lyginant su 62% moterų, kurios avėjo žemapadžius batus. Kartais didesnis dėmesys gali būti ne tai, ko tau norisi. Žinoma, kad aukštakulniai suteikia moterims ilgesnių kojų efektą, jas palaibina ir pagražina, tad norint būti matomai ne kaip sekso simboliui, galbūt užtenka pakeisti aukštakulnius žaviais žemapadžiais batais.

5. Sumažina siekius darbovietėje

Pasak, žurnalo „The Atlantic“, moterims, kurios siekia kopti karjeros laiptais, patartina avėti žemakulnius batus. Bent jau kol pasieks norimą poziciją, o ypač aplinkoje, kurioje darbuojasi ir stiprioji lytis. Aukštakulniai darbovietėje parodo skirtumą tarp vyrų ir moterų, tad daug naudingiau būtų apgalvoti, ką apie tave pasakys tavo apranga.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.