Sidabras: per mažai vertinamas taurusis metalas

Sidabras – vienas vertingiausių pasaulio metalų. Iš jo gaminami ne tik aksesuarai, bet ir stalo įrankiai. Apie jo gydomąsias galias kalbėta dar senų senovėje. Tačiau jo iškasama vis mažiau. Teigiama, kad atsižvelgiant į dabartines sidabro kasimo apimtis, jo ištekliai išseks mer 20-25 metus.

Sidabras – mėnulio metalas. Tikima, kad sidabras turi magiškų galių ir jis sugeria į save visus žmogaus išgyvenimus.

Apie sidabrą ir jo savybes mums pasakoja Jealous.lt

Praba

Praba – tai santykinis tauriojo metalo kiekis lydinyje. Tai yra universalus matas, kurio standartus nurodo ISO organizacijos arba atskiros valstybės. Praba rodo gaminio lydinio vertę, o ją nurodo santykinis tauriojo metalo, pvz sidabro, kiekis viename kilograme būtent to lydinio, iš kurio gamintas juvelyrikos gaminys. Paprastai gaminio praba yra įspaudžiama kiekviename gaminyje.

Sidabro lydinio praba gali būti nuo 970 ( emaliavimui) iki 800 prabos(indai, stalo įrankiai). Papuošalams gaminti dažniausiai naudojamas 925 prabos sidabras( sterling silver).

Lietuvoje yra tik kelios leistinos sidabro prabos: 800, 830 ir 925 prabos. Tarkime, jeigu prekyboje atsiranda mažesnės prabos sidabro gaminiai, ir jie parduodami kaip sidabras, taip nusižengiama įstatymui, kuris šių prekių nebetraktuoja kaip tauriojo metalo gaminių.

Sidabro gaminių paviršius yra papildomai apdorojamas, siekiant išvengti patamsėjimo. Labiausiai paplitę apdorojimo būdai yra padengimas skaidriu nitrolaku, bei galvaninis būdas- rodavimas.

Gydomosios ir magiškos sidabro savybės

Žmonėms, turintiems daugiau vyriškos energijos, tai yra aktyviems, emocingiems, garsiai kalbantiems ir daug gestikuliuojantiems, verčiau rinktis būtent sidabrinius papuošalus, nes jie slopina ir harmonizuoja.

Šis metalas labai tinka ir jautriausiems Zodiako ženklams – Žuvims ir Vėžiams, nes veikia juos kaip apsauga.

Sidabras myli savo šeimininką ir nemėgsta jo keisti, todėl jeigu tinka, padeda ugdyti kantrybę, valią ir ištvermę.

Kiekviename organizme yra šiek tiek šio metalo. O jei jo stinga, gali norėtis saldumynų, pasireikšti išsiblaškymas. Sidabringas vanduo tokią padėtį padėtų ištaisyti.

Sidabras mažina stresą, įtampą, saugo nuo infekcijų.

Sidabrinių papuošalų galite įsigyti ČIA.

Ar žinojote, kad?

  • Meksikoje iškasama penktadalis viso pasaulio sidabro.
  • Apie trečdalį iškasamo sidabro sunaudojama fotografijoms.
  • Sidabras reikalingas gaminant veidrodžius, laidus, elektroniką, baterijas ir pan.
  • Sidabras žudo bakterijas. Maža to, kitaip nei daugeliui antibiotikų, sidabrui bakterijos nėra atsparios.
  • Dabar pats laikas investuoti į sidabrą. Jo kainos auga nežymiai, o ištekliai sparčiai mažėja.
  • Nustatyta, kad vanduo, į kurį panardinamas sidabras, veikia antibakteriškai.
  • Sidabras gerina regėjimą, smegenų ir širdies veiklą. Turi įtakos gydant diabetą, skydliaukę, bronchitą, virškinimo traktą.
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.