Karalienė atsisako nešioti gyvūnų kailį

Vyriausioji karalienės stilistė atskleidė, jog nuo 2019 m. Elžbietos II drabužinėje neliko vietos gyvūnų kailiui. 

Naujame drabužių stilistės Angela Kelly memuare atskleidžiama, jog Karalienė nusprendė oficialiai atsisakyti gyvūnų kailio. Tokį sprendimą karalienę Elžbietą II paskatino priimti besikeičiantis visuomenės požiūris. 

„Jei Jos Didenybė nuspręs dalyvauti renginyje itin žvarbiomis oro sąlygomis, nuo 2019 metų jai sušildyti bus naudojami ne gyvūninės kilmės kailiniai,“ – rašo Kelly savo knygoje, kurios ištraukos šią savaitę buvo paviešintos Vogue

Meghan Markle įtaka?

Atrodo, jog karalienė, rinkdamasi gyvūnams draugiškesnius ir tvaresnius drabužius, seka savo anūko princo Harry žmonos Meghan Markle pavyzdžiu. Sasekso kunigaikštienė – filantropė ir aktyvistė, taip pat nusprendusi atsisakyti gyvūnų kailio dėl etinių priežasčių. Ji ne tik gelbėja benamius šunis, bet ir skatina princą Harry nedalyvauti medžioklėje.

Karališkoji šeima, ilgą laiką kritikuota gyvūnų mylėtojų ir aktyvistų už kailių nešiojimą, dabar sulaukė sveikinimų iš didžiausių gyvūnų apsaugos organizacijų pasaulyje. 

„Jungtinė Karalystė buvo pirmoji šalis uždraudusi gyvūnų auginimą kailiui dar 2000 metais. Prieš porą metų ji buvo pirmoji šalis Europoje, pradėjusi svarstyti kailio pardavimo draudimą. Panašu, kad karališkoji šeima pagaliau įsiklausė į visuomenės nuomonę. Šis karalienės sprendimas aiškiai rodo, kad gyvūnų kailio nešiojimui ateina galas,“ – teigia gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė. 

 

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.