Mados tinklaraštininkės Laura ir Eva Macijauskaitės : „Buvimas kartu yra mūsų stiprybė“

Jos – ryškios, stilingos ir pastebimos. Kaunietės Laura ir Eva Macijauskaitės dalyvauja įvairiuose mados renginiuose, domisi mados tendencijomis, bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos bei užsienio kompanijomis ir intensyviai rašo tekstus savo tinklaraščiuose http://www.lauramacij.com/ bei http://www.spaventaremoda.com/ . Panelės ne tik nebijo išsiskirti, bet ir drąsiai laužo nusistovėjusius lietuviškosios mados standartus.

Mados pasaulį šiuo metu drebina mados savaitės, ar pačios domitės, skaitote, žiūrite apžvalgas?

Eva: Mes sekame daug mados tinklaraštininkų, mados žurnalistų. Sekame tam tikrus žmones, kurie vaikšto į pristatymus, tuomet viskas tampa žymiai aiškiau.

Laura: Kolekcijų tikrai nepraleidžiame, nes pačios pradėjome dirbti viename leidinyje, kuriame rašome straipsnius apie tai. Turime domėtis tendencijomis, todėl stebime naujas kolekcijas. Tai tikrai yra labai įdomu ir labai džiugina, jog tai mus dar stipriau priverčia domėtis kas šiuo metu yra „madoje“. Labai gaila, kad dar negalime mados savaitėse dalyvauti pačios.

Esate laisvai samdomi modeliai. Ar ateityje norite būti žinomos kaip modeliai ar kaip mados tinklaraštininkės?

Eva : Vienareikšmiškai – kaip mados blogerės (angl. „blogger“).

Laura: Anksčiau labai siekėme modelio karjeros, tačiau mes neatitinkame modelio standartų.

Eva: Mes nukrypome nuo šios veiklos. Dabar žymiai labiau patinka būti mados tinklaraštininkėmis, nes gali „paragauti“ visko – ir stilisto, ir modelio, ir fotografo darbų. Galime į viską žiūrėti iš platesnių perspektyvų, pačios stebėti kaip vyksta mados kūryba, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Dažniausiai bendradarbiaudamos su kompanijomis esate abi kartu. Ar Jums visada pasiūlo dirbti kaip komandai ar pačios siekiate laikytis to seserų vieningumo?

Eva: Ne, ne visada. Dažnai pasitaiko nesusipratimų, kai kompanijos galvoja, jog vienas tinklaraštis yra naujas, o kitas – senas. Yra buvę ir tokių situacijų, jog kompanija ieškojo mados tinklaraštininkių projektams ir pasiūlo tik vienai iš mūsų, nes mano, kad mes esame vienas ir tas pats žmogus.

Laura: Tačiau į didesnius renginius ir projektus einame kartu. Būvimas kartu yra mūsų stiprybė, nes labiau atkreipiame dėmesį, išsiskirti.

Paskutiniu metu Lietuvos rinkoje atsirado itin daug naujų ženklų, įmonių. Ar domitės lietuvių kompanijomis ir nauja produkcija? Kaip vertinate daiktų kokybę, pateikimą?

Laura: Labai džiaugiamės ir labai palaikome Lietuvos dizainerius. Apskritai, visas mados sūkurys Lietuvoje buvo labai uždaras, siauras, žmonės buvo kuklesni, užsidarę, tačiau dabar viskas keičiasi. Dizaineriai, stilistai – lengviau pasiekia auditoriją, ir mes labai nuoširdžiai džiaugiamės, kad galime turėti savo – lietuviškus – drabužius. Kūrėjai tikrai rūpinasi kokybe, asortimentu. Mes, kaip tinklaraštininkės, bendradarbiavimo metu, turime puikia galimybę išbandyti tai.

Eva: Iš tikrųjų, kokybė yra labai gera, tuo galima įsitikinti vos palietus audinį, žinoma, tai atsispindi ir kainoje.

Savo asmeninėse svetainėse rašėte, jog Jus labai įkvepia kelionės. Ar dažnai iš kelionių parsivežate naujų idėjų, tendencijų?

Eva: Dažniausiai idėjų semiamės iš kitų mados tinklaraštininkių užsienyje, kaip pavyzdžiui Chiara Ferragni. Tačiau inspiracijų ieškome dar prieš keliones, kad atvykusios galėtume iškart jas panaudoti.

Laura: Galbūt tam tikros inspiracijos kaip tik skatina Tave keliauti. Prisiminkime praėjusią Juozo Statkevičiaus mados pristatymą, kuriame vyravo rytietiška Maroko tema, po to iškart norėjosi keliauti į Maroką, apsivynioti galvą turbanu (juokiasi).

Laura: Idėjas mes jau vežamės į užsienį. Žinoma, iš kelionių taip pat parsivežame daug idėjų, nes mus labai įkvepia architektūra, vietinių moterų stilius. Inspiruoja ir pati užsienio atmosfera, vietinė kultūra, tai labai motyvuoja eiti toliau.

Eva: Kelionės motyvuoja dirbti, fotografuoti. Žinome, jog grįžusios iš kelionių turėsime medžiagos kurią galėsime pateikti tinklaraštyje. Skaitytojams suteiksime ne tik informaciją apie tai ką veikėme, bet ir įkvėpsime savo drabužių deriniais.

Ar nemanote, jog užsienio mados tinklaraštininkės perima mados žurnalistų darbą ir savo tinklaraštį sutapatina su tam tikra žiniasklaidos priemone? Juk mados tinklaraščiuose informacija pateikiama žymiai sparčiau ar net tiesiogiai.

Eva: Iš dalies taip, blogeriai yra nepriklausomi, jie viską daro taip, kaip patys nori. Atrodo jog jiems, neegzistuoja ribos. Skaityti jų apžvalgas yra labai įdomu, tačiau, mano nuomone, žurnalai, „mados biblijos“ – negali dingti, nes jie yra tie mados „vedliai“, kaip pavyzdžiui „Vogue“. Tokių žurnalų redakcijose dirba mados srities profesionalai, kurie išmano viską apie madą ir tendencijas.

Minėjote, jog mados tinklaraštininkės nėra priklausomos, tačiau ar nėra taip, jog bloggerės komercialėja, tampa priklausomos nuo įmonių teikiamos paramos?

Laura: Na taip, bet Tu gali surasti tokį tinklaraštį, kuriame autorius vis tiek pateiks tik savo nuoširdžią nuomonę, tuomet autoriai tampa labiau skaitomi ir yra gerbiami už tiesą, atvirą nuomonę.

Eva: Mes pačios dar tik mokomės bendradarbiauti ir labai džiaugiamės, jog neprivalome rašyti apie tai, apie ką nenorime. Mūsų bendradarbiavimas paremtas idėjų realizavimu, kuomet įmonės siūlo priemones tam tikriems tikslams pasiekti, tai skatina įgyvendinti planus ir idėjas, kurių pačios anksčiau nesugebėjome įgyvendinti.

Esate abiturientės. Ką planuojate studijuoti?

Eva: Norėjau studijuoti mados dizainą, maniau, jog mokysiuos siūti, įgausiu dizaino kūrimui reikalingas žinias, tačiau šią vasarą, kuomet intensyviai dirbome su tinklaraščio veikla, gavome itin daug pasiūlymų susijusių su tinklaraščio veikla, supratome, jog norėtume studijuoti mados marketingą.

Laura: Taip, manau abi rinksimės mados marketingą. Žinoma, tai yra labai plati sritis, kuri apima ir kompanijų reklamavimą, video klipų filmavimą, įvaizdžio formavimą, tačiau tai labai panašu į tai, ką mes darome dabar ir tai mums padėtų toliau tęsti savo veiklą.

Ar visada mados tinklaraštininkės turi ką apsirengti?

Eva: Ne!

Laura: Ne, tai matyt moteriška logika, nuo kurios nepabėgsi (juokiasi).

Nuotraukos iš asmeninio Lauros ir Evos archyvo
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.