Jaučiatės nerimastingi dėl artėjančių švenčių su kūdikiu? Nors kūdikių ir mažylių sveikatos patikrinimai puikiai tinka gauti asmeninių patarimų iš jūsų gydytojo, taip pat surinkome kelis praktinius patarimus, kaip jums padėti šiuo užimtu laikotarpiu. Laimei, sukurti ramias ir be streso šventes jūsų naujagimiui gali būti paprasčiau, nei manote.
Kaip išlaikyti kūdikį ramų ir laimingą per šventes
Šventinis laikotarpis puikus metas kurti ilgalaikius prisiminimus su vaikais. Štai keli praktiniai būdai, kaip mėgautis šventiniu jauduliu be jokio streso jūsų naujagimiui.
- Pripratinkite veiklas prie kūdikio
Šventiniame šurmulyje žmonės kartais tikisi, kad vaikai mėgausis veiklomis, kurioms jie dar per jauni. Nenusiminkite, jei jūsų kūdikis užmiega automobilinėje kėdutėje per kelionę apžiūrėti Kalėdinių šviesų arba būna suirzęs, kai lauke šalta, o jūs ieškote Kalėdinės eglutės.
- Mažinkite savo lūkesčius
Žmonės dažnai per daug stengiasi per šventes. Net jei anksčiau ruošėtės šventėms kaip tikras profesionalas, su kūdikiu namuose teks keisti požiūrį. Ar tikrai viskas sugrius, jei nebekepsite tradicinių sausainių? Atminkite, pediatras gali padėti palaikyti jūsų kūdikio vystymąsi šiuo aktyviu laikotarpiu su paprastais patarimais apie rutinų palaikymą, tinkamų tiek jums, tiek kūdikiui.
- Pasiruoškite vaiką susitikimui su Kalėdų seneliu
Jei planuojate vaikui pasakoti apie Kalėdų senelį, jis turi žinoti, ko tikėtis. Kalėdų senelis – didelis nepažįstamasis su baisia barzda, gali gąsdinti mažą vaiką. Paruoškite mažylį, skaitydami knygas ar kalbėdami apie Kalėdų senelį. Neverskite jos sėsti ant jo kelių.
- Išlaikykite stabilų tvarkaraštį
Net jei jūs galite susitvarkyti su keliais vėlumais ar keistais valgymo laikais, jūsų kūdikis ar vaikas gali to nepajėgti. Stenkitės kuo labiau laikytis jūsų vaiko įprasto tvarkaraščio. Kūdikiai įgyja pasitikėjimą pasauliu per reguliarų ritmą, o sutrikimai gali sukelti stresą.
- Stebėkite artėjančią neramumų stadiją
Stebėkite ženklus, kad jūsų kūdikis ar mažylis artėja prie sensorinio perkrovimo. Žagsėjimas, čiaudėjimas, neramumas, vengimas akių kontakto ir atsėda miegoti chaoso metu yra visi ženklai, kad kūdikis jau pavargo ir reikia ramybės. Mažyliai panašiose situacijose tampa prikabinti, verkšlaujantys ir pernelyg mieguisti. Jei namo grįžti nėra galimybės, pabandykite perkelti kūdikį į ramią vietą su prislopinta šviesa.
- Atsisakykite puošnumo
Nors sunku atsilaikyti prieš mažyčius kaklaraiščius ir puošnias kojines, venkite pernelyg puošnių drabužių. Nėriniuoti ir niežtintys rūbai gali erzinti kūdikį. Turėkite omenyje, kad kūdikio temperatūra tokia kaip jūsų, taigi neperrenkite ir nešokite jo.
- Linksminkitės
Praleiskite laiką su kūdikiu, mėgaudamiesi šventine džiaugsmo akimirka. Dabar yra laikas pradėti tradicijas, kurios taps būsimo brangiais prisiminimais. Tokie prisiminimai bus vertingesni už bet kokią dovaną. Dėl ramybės, jei turite abejonių dėl vaiko sveikatos ir gerovės, mūsų pediatrijos telemedicinos paslaugos yra prieinamos.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.