Ko tikėtis pirmaisiais naujagimio gyvenimo mėnesiais: tėvų gidas

Ko tikėtis pirmaisiais naujagimio gyvenimo mėnesiais: tėvų gidas

Pirmieji keli mėnesiai po vaiko gimimo yra laikas intensyvioms permainoms. Nuo pirmojo naujagimio apsilankymo pas pediatrą iki trijų mėnesių apžiūros šis periodas sudaro pagrindą tolimesniam vaiko vystymuisi. Tačiau daugeliui naujų tėvų Cummings ši staigi pokyčių banga gali atrodyti varginanti. Todėl pažvelkime į pirmuosius mėnesius po naujagimio gimimo.

Ką galiu tikėtis per pirmuosius tris savo naujagimio mėnesius?

Tvirto ryšio su jūsų pediatru kūrimas yra esminis ne tik per pirmuosius tris mėnesius, bet ir per visą jūsų vaiko vystymosi laikotarpį. Su šia parama tėvai gali gauti reikalingas gaires ir užtikrinti svarbius vaiko raidos etapus.

Stebėti jūsų naujagimio augimą ir vystymąsi

Galima tikėtis, kad jūsų naujagimis per pirmuosius mėnesius žymiai augs, patirs augimo šokius ir priaugs svorio. Šiuo laikotarpiu pradeda vystytis sprando raumenys, ir kūdikiai pradeda kontroliuoti galvos judesius. Motoriniai įgūdžiai taip pat matys pagerėjimų, ypač su tokiais judesiais kaip sugniaužimas.

Suprasti naujagimio miego įpročius

Naujagimiai gali miegoti iki 17 valandų per parą, nors dažniausiai prabunda kas 2–4 valandas. Kai mėnesiai bėga, kai kurie kūdikiai miegos ilgesnius periodus be pertraukų, bet tai nebūtinai bus pastovu. Tvirtas ryšys su jūsų naujagimio pediatru yra svarbus nustatant sveikus įpročius ir valdyti miego iššūkius.

Jūsų kūdikio maitinimas ir mityba

Naujagimiui kūdikiui reikės maitintis apie 8–12 kartų per 24 valandas. Norėdami nustatyti, kada reikia maitinti jūsų kūdikį, ieškokite alkio ženklų, tokių kaip verksmas naktį, burnos atidarymas arba bandymas žįsti ranką, bei lūpų judesiai. Jei nesate tikri dėl maitinimo krūtimi, maitinimo mišiniais ar kombinuotu būdu, galite pasitarti su pediatru.

Pasiekti ankstyvuosius raidos etapus

Naujagimiai iš pradžių rodo spontaniškus judesius, tačiau antrą ir trečią mėnesį jie pradeda rodyti daugiau kontrolės. Šiuo metu jie taip pat rodo didesnį akių kontaktą, budrumą ir socialinius ženklus, kaip žmonių šypsojimas. Nors raidos etapų pasiekimas gali skirtis, paprastai galima tikėtis, kad kūdikis parodys didesnę savo tėvų balsų ir veidų atpažinimą, rodydamas akivaizdų susijaudinimą ir susidomėjimą.

Grafikuoti patikras ir skiepus

Šeimos paprastai dalyvauja naujagimių sveiko kūdikio apžiūrose 3–5 dienas po gimimo, o vėliau per pirmą ir antrą mėnesį. Pediatrai registruos ūgį, svorį, ilgį ir galvos apimtį bei aptars bet kokius rūpesčius su tėvais. Šių vizitų metu kūdikiai taip pat gali gauti savo planuotus skiepus nuo hepatito B, rotaviruso, difterijos, stabligės ir nepakankamo pertusio, pneumokokinės konjugacijos ir kitų.