Posakis teigia: „Smalsumas pražudė katę“. Ar tai galima pritaikyti moterims, kurios visada visomis priemonėmis ieško geriausio: geriausio vyro, geriausios suknelės, geriausios draugės, geriausio sporto klubo trenerio ar geriausios kosmetikos priemonės.
Ieškodamos geriausios kosmetikos priemonės moterys išbando tai, kas yra reklamuojama spaudoje, specializuotų parduotuvių konsultantų ar dermatologų parinktus produktus, draugių rekomenduotas grožio priemones. Neretai dėl neišsprendžiamų odos problemų, natūralizmo idėjų ar lėšų trūkumo ieškoma patarimų kaip namuose iš virtuvės ar vonios kambario spintelėse turimų produktų pasigaminti odos grožį puoselėjančias priemones.
Deja, ne visada namie pasigamintos natūralios grožio priemonės yra geresnės nei nusipirktos specializuotose parduotuvėse. Ieškodamos patarimų atminkite, kad ne viskas, kas natūralu, tinka tepti ant jūsų odos. Vien todėl, kad vaisius auga ant medžio, ar daržovė guli jūsų vakarienės lėkštėje, dar nereiškia, kad šis produktas yra natūralus ir tinkamas dėti ant jūsų veido odos. Pavyzdžiui, nuodingoji gebenė taip pat gamtos duotas augalas, puikios žalios spalvos ir natūrali priemonė. O ar dėtumėte ją ant veido?
Taigi susipažinkite su 9 priemonėmis, kurių rekomenduojame nenaudoti kaip grožio priemonių.
1. Hamamelio naudojimas išsiplėtusioms odos sporoms sutraukti
Daugelyje kosmetikos priemonių kaip priešuždegiminis ingredientas naudojamas hamamelio ekstraktas yra išgaunamas iš hamamelio medžio žievės ir lapų. Tačiau didžioji dauguma žmonių nežino, kad hamamelio ekstraktas yra išgaunamas distiliavimo proceso metu, o grožio priemonėje naudojama tik labai nedidelė jo dalis. Naudodamos natūralias hamamelio sultis galite labai pažeisti savo odos drėkinamąjį sluoksnį ir ji taps sausa ir pleiskanojanti. Nekalbant apie tai, kad natūralaus hamamelio aromatas yra stiprus dirgiklis.
2. Citrinos naudojimas odai šviesinti
Dėl kažkokių neaiškių priežasčių šis citrusinis vaisius yra labai išaukštintas daugelio natūralizmo grožio gurų, tačiau yra tikras dermatologų košmaras. Motinos gamtos sukurta natūrali balinimo priemonė, kurios pH yra 2, gali labai pakenki žmogaus odai, kurios pH yra apie 4–5. Citrinos turi pernelyg daug rūgšties, kuri gali sugadinti odos apsauginį sluoksnį. Oda tampa labai jautri saulės šviesai, tai gali sukelti odos alergiją – oda tampa pūslėta, atsiranda pigmentiniu dėmių.
3. Majonezo kaukės naudojimas
Majonezas yra puikus pagardas sumuštiniams ar salotoms paskaninti, tačiau jis visiškai netinka odai prižiūrėti. Loyola universiteto dermatologė Dr. Rebecca Tung perspėja, kad „Majonezo kaukė, kuri yra sudaryta iš aliejų ir riebalų, gali užkišti odos poras, sukelti aknę ir skatina blogųjų bakterijų dauginimąsi“.
Kita vertus, majonezas yra puikus išsausėjusių plaukų drėkiklis, tačiau tik ne odos.
4. Kiaušinių naudojimas odai patempti
Nenuginčijama tiesa, kad kiaušinių baltymuose esantis baltymas yra labai veiksminga priemonė odos atspalviui pagyvinti ir elastingumui pagerinti. Visame pasaulyje labai populiarios Spa procedūros su kiaušinių baltymais ne tik todėl, kad baltymai padeda švelniai patempti odą, bet ir ją skaistina bei sumažina mažas raukšleles. Tačiau būkite atsargios bandydamos šį produktą namie savarankiškai. Atkreipiamas dėmesys, kad žaliuose kiaušinių baltymuose gali būti salmoneliozės bakterijų, kurios gali sukelti sunkų apsinuodijimą. Todėl naudodamos kiaušinių baltymų kaukes, stenkitės jų nepraryti, kad nekiltų problemų su jūsų skrandžiu.
5. Obuolių acto naudojimas vietoj dezodoranto
Beveik visus žmones kamuoja kūno prakaitavimas, tačiau yra tokių žmonių, kuriems įprastų dezodorantų neužtenka ir jiems tenka naudoti ypač stiprius dezodorantus. Dalis jų nesiryžta naudoti stiprių dezodorantų dėl galimo ryšio tarp dezodorantų sudėtyje esančios didelės aliuminio chlorido koncentracijos ir krūties vėžio. Ir nors nėra konkrečių duomenų, įrodančių šį ryšį, naminių dezodoruojamų priemonių populiarumas vis labiau auga. Populiariausia priemone tampa obuolių actas, kadangi jis žudo mieles ir bakterijas, sukeliančias nemalonų kūno kvapą bei puikiai neutralizuoja prakaito kvapą.
Obuoliu actas nėra žalingas žmogaus odai, tačiau nerimą kelia jo keliamas kvapas, kuris nėra malonus. Net jei į obuolių actą įlašinsite savo mėgstamo eterinio aliejaus, deja jo natūralaus kvapo lengvai neužmaskuosite. Taigi pamąstykite, ar tikrai norite kvepėti kaip salotos su levandų aromatu? Be to, anot Dr. R. Tung, jis nėra puiki priemone siekiant sustabdyti prakaitavimą.
6. Cinamono naudojimas veidui šveisti
Iš tiesų cinamonas yra puiki priemonė, jei norite paskaninti savo kepamas bandeles. Tačiau jis gali labai pažeisti veido odą: ją sudirginti, iššaukti pūsleles, kai kuriais atvejais net ją nudeginti. Galima teigti, kad veido šveitimas cinamonu jums padės pasiekti tokį patį rezultatą, kaip šveičiant jį juodaisiais pipirais.
Tačiau, ar šveistumėte odą juodaisiais pipirais?
7. Odos gydymas vandenilio peroksidu
Vandenilio peroksidas yra plačiai naudojamas siekiant išlyginti odos nelygumus, atsiradusius po įvairių įbrėžimų ir nedidelių odos pažeidimų. Ir nors jis puikiai išlygina odos nelygumus, deja jį galima naudoti tik veną kartą. Iš tiesų jis yra kenksmingas odai, todėl jei jūs jį naudosite dažnai – labai pakenksite jai.
8. Sodos naudojimas veidui atnaujinti
Savo namuose jūs galite rasti daug puikių produktų, kurie bus dvigubai pigesni, nei specializuotose parduotuvėse parduodamos veido odos atnaujinimo kosmetikos priemonės (pavyzdžiui, siekiant švytinčios odos puikus pagalbininkas cukrus sumaišytas su šlakeliu vandens). Bet nepaisant didelės gausos naminių grožio priemonių receptų, siūlomų interneto platybėse, atkreipkite dėmesį, kad soda nėra ta priemonė, kurią jūs galėtumėte naudoti ant savo odos. Sodos pH yra daug didesnis ir netinka sveikai veido odai išlaikyti.
Todėl jei nenorite, kad jūsų odą išbertų, naudokite šį produktą kitais tikslais.
9. Spuogų gydymas dantų pasta
Dantų pasta nuo senų senovės žinoma kaip pagrindinė naminė priemonė gelbėjanti nuo nepageidaujamų spuogų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jos pagrindinės sudėtinės dalys – vandenilio peroksidas ir soda (mūsų sąrašo 7 ir 8 numeriai), kurie nėra tinkami odai gydyti. Ir net jei dantų pasta padeda greitai atsikratyti spuogų, deja tai laikinas išsigelbėjimas, nes ilgainiui ji sukelia odos pažeidimus. Dar blogiau, anot Denverio dermatologės Adrienne Stewart, naudodami šią priemonę jūs galbūt sumažinsite inkštirus, tačiau rizikuojate, kad visam gyvenimui liks gilūs odos pažeidimai bei pigmentinės dėmės.
Apibendrinant, net jei ingredientai atrodo nekenksmingi ir natūralūs, netinkami jų deriniai gali palikti randus visam gyvenimui. Savo namuose jūs galite pasigaminti įvairias grožio priemones, jas išbandyti ant odos, tik, moterys, būkit protingos – darykite tai tik tuomet, kai jums tai pataria daryti patikimas šaltinis – jūsų dermatologo.
Būkime smalsios, protingos ir gražios!