Daugeliui mamų tai yra mėgstamiausias nėštumo etapas. Galėsite jausti, kaip juda jūsų kūdikis, pamatyti jį ultragarso nuotraukoje ir atsikvėpti nuo kai kurių nemalonių ankstyvo ir vėlyvo nėštumo simptomų.
Fotosesijos idėjos
Jeigu svarstote apie specialią nėštumo fotosesiją, pateikiame patarimus apie tai, kada, kur ir kaip geriausiai įamžinti nėštumo akimirkas.
Svorio priaugimas?
Patikrinkite mūsų mediciniškai patikrintą diagramą, kad sužinotumėte, koks turėtų būti jūsų nėštumo metu priaugtas svoris, atsižvelgiant į jūsų prieš nėštumą buvusį svorį ir tai, ar laukiatės vieno vaiko, ar dvynių.
Kūdikio vystymasis 14 savaitę
Veido mimikos
Dėl smegenų impulsų jūsų kūdikio veido raumenys jau pradeda veikti. Mažytės veido dalelės gali raukytis, susiraukšlėti, grimzuoti. Jūsų kūdikis taip pat daro siurbimo ir kramtymo judesius.
Plaukų augimas
Švelnūs kūdikio plaukai pradeda formuotis: plaukų folikulai ėmė formuotis jūsų kūdikio odoje. Maždaug po 20 savaičių iš šių folikulų išaugs plona pūkų danga ant kūdikio antakių, viršutinės lūpos ir smakro.
Aktyvus kūdikis
Nors dar nejaučiate mažų spyrimų ir smūgių, jūsų kūdikis yra gana aktyvus ir turi lankstesnes rankas bei kojas.
Jie auga taip greitai!
Galbūt svarstote, kodėl šios savaitės vaisiaus ilgio matavimai (žemiau) yra žymiai didesni nei praėjusios savaitės. Jūsų kūdikis nepadvigubėjo per savaitę – tiesiog pasikeitė matavimo būdas 14 savaitę (iš galvos iki sėdmenų į galvos iki kojų).
- Ploni plaukai, vadinami lanugo, pradės augti per artimiausią mėnesį ar ilgiau
- Jūsų kūdikis gali raukytis, grimzuoti, raukšlintis
- Jūsų kūdikis pradeda daryti siurbimo ir kramtymo judesius
- Kepenyse gaminasi tulžis, bet ji nebus reikalinga iki po gimdymo
Jūsų kūdikio dydis yra apie citrinos dydį
Ilgis: 14,7 cm, svoris: 93 gramai
Nėštumo simptomai 14 savaitę
Jau nebe rytinis pykinimas?
Greičiausiai jūsų energija sugrįžta, ir pykinimas jau galėjo pasitraukti. Jei dar ne, nenusiminkite – didelė tikimybė, kad rytinis pykinimas netrukus taps praeitimi, jei dar nėra. Nors tai neįprasta, kai kurios besilaukiančios mamos turės pykinimo dar ilgiau. Jei vis dar jaučiate pykinimą ar vėmimą, pasakykite savo gydytojui kitame apsilankymo metu.
Pradeda matytis?
Jūsų gimda dabar yra šiek tiek aukščiau, nei gaktos kaulas, kas gali pakelti pilvą šiek tiek. Pradėti matytis gali būti gana malonu, suteikdama jums ir jūsų partneriui matomą įrodymą apie kūdikį, kurio laukiate. Jei smalsu pamatyti, kaip atrodo kitos moterys 14 savaitę, apsilankykite mūsų nėščiųjų pilvukų nuotraukų galerijoje.
Kraujuojančios dantenos
Apie pusė nėščiųjų patiria patinusių, raudonų, jautrių dantenų, kurios kraujuoja valant. Šis dantenų uždegimas, vadinamas nėštumo gingivitu, iš dalies atsiranda dėl hormoninių pokyčių, kurie daro jūsų dantenas jautresnes bakterijoms esantys apnašas. Būtinai valykite dantis du kartus per dieną ir naudokite siūlą kasdien.
Apvalios raištės skausmas
Abipus jūsų gimdos yra dvi raištės, kurios tamposi ir storėja dėl augančio pilvo. Šie pokyčiai gali sukelti raiščių skausmą. Tai gali būti jaučiamas kaip trumpas, veriantis skausmas judant arba bukas skausmas po ypač aktyvios dienos. Jei susiduriate su raiščio skausmu, stenkitės pailsėti, atkreipti dėmesį į laikyseną, keisti padėtį, švelniai masažuoti vietą arba pailsėti šiltoje vonioje. Kai kurios moterys pastebi, kad, esant papildomai atramai, nėštumo diržas padeda sumažinti skausmą.
Padidėjęs apetitas
Nėštumo apetitas prasideda ir pasiekia savo aukštį antrame trimestre. Jūsų kūnas dirba sunkiai, kad palaikytų jūsų kūdikį, ir tai reikalauja nemažai energijos. Jūsų maistas taip pat padeda jūsų kūno nėštumo pokyčiams – įskaitant gerokai padidėjusį kraujo tūrį, augančias krūtis ir gimdą bei padidėjusias riebalų atsargas.
Nėštumo kontrolinis sąrašas 14 savaitę
Pasidarykite dantų valymą
Ne tik saugu eiti į odontologo kabinetą nėštumo metu, bet tai ir labai rekomenduojama. Nėščios moterys yra jautresnės dantenų uždegimui, kuris gali sukelti periodontito ligą. Būtinai praneškite savo odontologui ir dantų higienistui, kad laukiatės, prieš pradedant valymą.
Raskite nėštumo jogos pamoką
Jei jūsų energija vėl sugrįžo, pasinaudokite ja ir pradėkite judėti. Nėštumo pratimas gali pagerinti jūsų nuotaiką, padėti geriau miegoti, sumažinti nėštumo komplikacijų riziką, sumažinti stresą ir fizinį diskomfortą bei netgi padėti pasiruošti gimdymui. Jei jums sunku save motyvuoti sportui vienumoje, pamėginkite prisijungti prie tokios pamokos kaip nėštumo joga ar vandens mankšta. Nėštumo pratimų pamokos taip pat yra puikus būdas susitikti su kitomis būsimomis mamomis.
Sugalvokite kūdikio vardą
Ar esate pasirinkusi slaptą vardą jau nuo mokyklos laikų ar dar apie tai negalvojote, niekada per anksti pradėti apsvarstyti kūdikio vardus. Ieškokite kūdikių vardų reikšmių, istorijų ir populiarumo mūsų kūdikių vardų paieškoje. Taip pat galite pamatyti mūsų kūdikių vardų įkvėpimo sąrašus ir pamatyti populiariausius kūdikių vardus kiekvienais metais nuo 1880 metų iki dabar.
Geresnis miegas
Yra nemažai priežasčių, kodėl sunku gerai išsimiegoti, kai esate nėščia, tačiau taip pat yra nemažai priemonių, kurias galite išbandyti. Sumažinkite kofeino kiekį, kurį vis tiek reikės riboti nėštumo metu, išbandykite atsipalaidavimo technikas ir eksperimentuokite su tinkama nėštumo pagalvė. Įpraskite eiti miegoti tvarka ir pabandykite prieš miegą išgerti šilto pieno ar lengvą užkandį.
Investuokite į gerą drėkinantį kremą
Kremo ir losjonų tepimas gali nesutrukdyti strijų atsiradimui, tačiau tai sumažins niežėjimą. Sužinokite daugiau apie strijų ir niežtinčios odos atsiradimą nėštumo metu.
Prašykite pagalbos darbe
Dirbti, kai esi nėščia, ne visada lengva. Jei jūsų darbas yra reikalaujantis fizinės jėgos, esate aplink pavojingas medžiagas ar turite tam tikrų nėštumo komplikacijų, gali reikėti keisti užduotis ar nutraukti darbą. Yra įstatymų, kurie saugo nuo diskriminacijos dėl nėštumo, ir jūs galite gauti neįgalumo išmokas. Jei dirbate labai fiziškai darbą – visą laiką stovite ant kojų ar kilnojate sunkumus – pasitarkite su savo gydytoju ar akušere ir tada kreipkitės į savo vadovą dėl darbų pakeitimų.
14 savaičių nėščios pilvai
Nėra teisingo ar neteisingo, kaip turėtų atrodyti nėščiosios pilvas. Kai kurios moterys nerimauja, kad jų pilvas yra per mažas, kitos nerimauja, kad atrodo labiau nėščios, nei iš tikrųjų yra. Daug tai gali paskatinti įvairūs komentarai iš draugų, šeimos narių ir net nepažįstamų žmonių – daugelis žmonių mano, kad nėščiosios kūnas yra atviras pokalbio objektas. Gali būti, kad girdėsite „Net neatrodo, kad esi nėščia!” arba „Vau, ar tu jau greitai gimdysi?”. Stenkitės nesivelti į tai. Kol jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas sako, kad jūsų kūdikis vystosi gerai ir turite sveiką nėštumą, viskas gerai.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.