Jūs jau esate pusiaukelėje savo nėštumo kelyje – galbūt šiek tiek daugiau arba mažiau. Dauguma moterų negimdo tiksliai numatytą dieną. Labai tikėtina, kad gimdymas prasidės bet kurią dieną per dvi savaites prieš arba po numatytos datos.
Gimdos aukštis
Nuo šiol kiekvieno prenatalinės apžiūros metu jūsų gydytojas arba akušerė matuos pilvą nuo gaktos kaulo iki gimdos viršaus. Šis matavimas parodo, kaip auga jūsų kūdikis. Pradedant maždaug nuo 24 savaitės, aukštis centimetrais yra apytiksliai lygus nėštumo savaičių skaičiui.
Kūdikių registracijos sąrašai
Pasiruošę sukurti savo kūdikių registracijos sąrašus? Mūsų Registracijos kūrėjas suteiks galimybę atlikti šį procesą kuo mažiau streso.
Kūdikio vystymasis 20 savaitę
Kūdikio žagsėjimai
Jeigu pastebite kūdikio judesius, kurie atrodo kaip subtilus ritmiškas trūkčiojimas, nesijaudinkite – kūdikio žagsėjimai gimdoje yra visiškai normalu. Daugelis būsimų mamų pradeda jausti kūdikio žagsulius maždaug tuo pačiu metu, kai pradeda jausti ir kitus vaisiaus judesius, paprastai tarp 16 ir 22 savaičių.
Jūsų kūdikis gali jausti skonį
Daugelis jūsų kūdikio skonio pumpurų dabar gali perduoti skonio signalus į smegenis, ir jūsų kūdikis priima jūsų valgomo maisto molekules, kurios pasiekia jūsų amniono skystį per kraują. Mokslininkai nėra visiškai tikri, ar kūdikiai gali jausti šias molekules. Tačiau kai kurie tyrimai rodo, kad tai, ką jūs valgote nėštumo metu, gali daryti įtaką tam, ką jūsų kūdikis mėgsta valgyti vėliau.
Turi dvynukus?
Sužinokite daugiau apie 20 savaičių nėštumą su dvyniais.
- Jūsų kūdikis gali čiulpti pirštus
- Mekonijus – atliekos – formuojasi jūsų kūdikio žarnyne
- Pas mergaites kūdikio gimda jau susiformavo
- Jūsų kūdikis intensyviai juda, ir turbūt galite tai jausti
Jūsų kūdikis yra apie banano dydžio
Ilgis: maždaug 25,7 cm nuo galvos iki kojų, svoris: apie 331 g.
Nėštumo simptomai per 20 savaitę
Niežtinanti oda
Jūs galbūt jaučiate niežulį aplink pilvą ir krūtis dėl odos išsitempimo, kad atitiktų augančio kūdikio poreikius. Daugelis būsimų mamų patiria niežtinčią odą. Naudokite šaltus kompresus ir daug kremų, kad palengvintumėte pojūčius. (Kasymas gali pabloginti situaciją!) Sužinokite daugiau patarimų, kaip sumažinti niežulį, ir kada tai gali būti ženklas apie problemą.
Sutrikęs miegas
Ar visą naktį ieškote patogios miegojimo padėties? Šie patarimai gali padėti: gulėkite ant šono, sulenkite kelius ir užsidėkite pagalvę tarp kojų. Dėl papildomo patogumo ir prilaikymo, išdėstykite kitas pagalves po pilvu ir už nugaros. Taip pat galite išbandyti nėštumo pagalvę.
Plaukų ir nagų pokyčiai
Pagaliau kai kurie malonūs nėštumo simptomai! Galbūt pastebėsite, kad jūsų nagai tapo ilgesni, o plaukai – tankesni šiuo metu. Plaukai neretai tampa storesni nėštumo metu – ne todėl, kad jie daugiau auga, bet todėl, kad estrogenas prailgina augimo fazę. Iš esmės jūs prarandate mažiau plaukų. Visus plaukus, kurių nepraradote nėštumo metu, pradėsite šalinti apie tris–penkis mėnesius po gimdymo. Tai yra normalu, tačiau plaukų praradimas po gimdymo gali nustebinti. Taip pat jūsų nagai dabar auga greičiau nei įprastai ir gali atrodyti kitaip. Kai kurios būsimos mamos pastebi, kad jų nagai yra kietesni, o kiti – minkštesni ar trapūs.
Apatinės nugaros dalies skausmas
Tikriausiai jaučiate apatinės nugaros dalies skausmą nėštumo metu. Auganti gimda daro spaudimą jūsų nugarai, o papildomas svoris reikalauja daugiau raumenų darbo. Be to, dėl hormonų jūsų sąnariai ir raiščiai tampa mažiau stabilūs. Tam tikras mankštinimasis gali padėti kovoti su nugaros skausmu: svorių kilnojimas stiprina pagrindo raumenis, tempimas padidina lankstumą raumenyse, palaikančiuose nugarą ir kojas, o plaukimas ne tik stiprina kūną, bet ir sumažina sąnarių bei raiščių įtampą. Norėdami sumažinti apatinės nugaros dalies skausmą, pabandykite pasidaryti prenatalinį masažą, naudoti šilumos arba šaltumo terapiją ir išmokti atsipalaidavimo technikų.
Vidurių užkietėjimas
Vidurių užkietėjimas nėštumo metu yra dažnas reiškinys, kurį sukelia hormonų pokyčiai, sumažėjęs aktyvumas ir auganti gimda. Vidurių užkietėjimas gali sukelti ir kitas problemas. Viena iš dažniausių yra hemorojus, tai yra išsiplėtusios venos tiesiojoje žarnoje ir išange. Norėdami palengvinti vidurių užkietėjimą, gerkite daug vandens, valgykite daug skaidulų turinčių maisto produktų, kaip pilno grūdo produktai, reguliariai mankštinkitės ir pasikalbėkite su savo gydytoju. Jis gali patarti vartoti išmatų minkštiklius, magneziją arba pakeisti prenatalinį vitaminų kompleksą, turintį mažiau geležies.
- Jūsų gimdos viršus yra maždaug ties juosmens linija
- Auganti gimda gali daryti spaudimą jūsų nugarai
Nėštumo kontrolinis sąrašas 20 savaitę
Ieškokite pediatro
Jūsų baby’s gydytoją matysite dažnai pirmaisiais gyvenimo metais. Pateikiami patarimai, kaip pasirinkti gydytoją savo kūdikiui, ir būtinai rinkitės ką nors, su kuo galite turėti ryšį. Galite prašyti rekomendacijų iš savo ginekologo, draugų ar giminaičių, tada patikrinkite, kas yra jūsų draudimo sąraše ir patogiai pasiekiamas. Pažiūrėkite, ar galite susitikti su pagrindiniais kandidatais asmeniškai – gali būti mokestis, tačiau draudimas gali padengti.
Pasilepinkite
Jūs esate pusiaukelėje nėštumo, tad švęskite! Galbūt norėsite pasidaryti veido valymą, prenatalinį masažą arba nėštumo fotosesiją šiai progai pažymėti. Jei nenorite leisti pinigų, darykite ką nors malonaus sau, pavyzdžiui, pasiimkite knygų iš bibliotekos, pasivaikščiokite gražioje aplinkoje arba pasilepinkite burbuline vonia.
Eksperimentuokite lovoje
20 savaitę nėštumo kai kurios būsimos mamos jaučiasi turinčios didesnę sekso trokimo jėgą ir geresnius orgazmus dėl padidėjusios kraujotakos ir drėgmės. Daugumai moterų seksas nėštumo metu yra visiškai saugus ir naudingas – jis padeda išlaikyti aktyvų gyvenimą, išskiria hormonus, kurie leidžia jums jaustis laimingesnei ir atsipalaidavusiai, ir stiprina artimą ryšį su partneriu. Jei jūsų pilvas pradeda trukdyti, išbandykite sekso pozicijas nėštumo metu, kurios pritaikytos jūsų pilvui.
Protampos pagalba įveikiant protinę įtampą
Jeigu jaučiate stresą ar sunkiai užmiegate dėl minčių pilnos galvos, pabandykite užrašyti visas jus neraminančias mintis į dienoraštį. Nesijaudinkite dėl tvarkingumo. Svarbiausia – išlaisvinti protą nuo minčių.
20 savaitės nėštumo pilvai
Jūsų gimdos viršus šiuo metu maždaug sutampa su jūsų bambos aukščiu, dėl to jūsų pilvas atrodo apvalesnis nei anksčiau. Kadangi gimda vis dar auga ir apspaudžia pilvo ertmę, gali būti, kad jūsų bamba išsipūstų arba pakiltų, paverčiant „vidinį“ bamba į „išorinį“.
Daugelis būsimų mamų sako, kad jų bamba tampa keista arba nemaloni. Jūsų bamba yra ploniausia pilvo sienos dalis, ir kai pilvas auga, bamba gali tapti jautresnė. Net rūbams trinantis apie tai gali sukelti nemalonų pojūtį. (Vis dėlto, tikras skausmas bamboje nėštumo metu yra neįprastas ir galėtų reikšti bambos išvaržą.)
Po gimdymo jūsų bamba tikriausiai grįš į įprastą dydį ir formą, tačiau gali atrodyti šiek tiek ištempta. Nėštumas keičia daugelį mūsų kūno dalių, kartais laikinai, kartais visam laikui.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.