Šiuo metu gali atrodyti, kad jūsų gydytojas ar dula turi rotuojantį durų režimą, nes trečiojo trimestro prenataliniai vizitai yra dažni. Jei esate nėščia rizikingai, galimai susidursite su dar dažnesniais vizitais.
Ką tikėtis po gimdymo
Sužinokite, kas laukia per pirmąsias minutes ir valandas po to, kai gimsta jūsų kūdikis.
Ar tai buvo šlapimas?
Daugumai moterų vaisiaus vandenų pūslė nesuskamba iki pat prasidėjus gimdymui arba per patį gimdymą. Sužinokite, kaip tai jausis ir kaip tai atrodys.
Kūdikio vystymasis 33 savaitę
Kaukolės lankstumas
Jūsų kūdikio kaukolės kaulai dar nesuyra, tai leidžia judėti ir truputį persidengti. Tai padeda kūdikiui praeiti per gimdymo kanalą. Galvos spaudimas gimdymo metu yra toks intensyvus, kad daugelis kūdikių gimsta su pakumpusia galva. Kaukolės kaulai visiškai suauga tik ankstyvame suaugusiojo amžiuje, kadangi turi augti kartu su kūdikio smegenimis ir kitais audiniais ankstyvoje vaikystėje.
Jūsų kūdikio oda
Jūsų mažylio oda greitai praranda raukšlėtą išvaizdą. Jūsų kūdikio oda tampa mažiau raudona ir permatoma – ji tampa minkšta ir lygi, kai ruošiasi gimimui.
Kūdikio judesiai
Jūsų gimdoje tampa ankšta, todėl kūdikis nebedaro tiek daug smegenų judesių, tačiau jausite panašią judesių apimtį. Po to, kai jūsų kūdikis pasiruošimo gimimui metu pereis į galvos nuleistą poziciją, galite pajusti smūgius naujose vietose, pavyzdžiui, po savo šonkauliais vienoje ar kitoje pusėje.
- Kūdikio smegenys šio trimestro metu padidės trigubai.
- Kūdikio kaukolės kaulai gali judėti ir truputį persidengti.
- Kūdikio oda tampa lygesnė ir mažiau raudona bei permatoma.
Kūdikis yra apie ananaso dydį
Ilgis: 44 cm nuo galvos iki kojų.
Svoris: 2,16 kg.
Nėštumo simptomai 33 savaitę
Mieguistumas
Kelių sėdėjimo ir miego pozicijų radimas tampa vis didesniu iššūkiu. Jei mažiau miegate arba kenčiate nuo nemigos nėštumo metu, nesate vienintelė. Miglumas yra dažnai pasitaikantis skundas paskutiniaisiais mėnesiais prieš gimdymą.
Fizinis diskomfortas yra viena iš pagrindinių prastai miego priežasčių vėlyvo nėštumo laikotarpiu. Jūsų pilvas didelis, ir jūsų kūnas gali skaudėti nuo padidėjusio svorio, tempimo raiščių ir tinimų. Jei dar nesinaudojate nėštumo pagalvėmis, jų įsigijimas gali padėti geriau išsimiegoti.
Taip pat nerimas gali trukdyti miegoti. Jei dėl kūdikio gimimo ar kitų priežasčių jums neramu naktį, pasikalbėkite su savo gydytoju. Jie galbūt pasiūlys terapiją arba kitas priemones, kad galėtumėte pakankamai pailsėti.
Rankų skausmas
Jei jaučiate pirštų, riešų ir rankų skausmą ar net nejautrumą, galite turėti riešo kanalo sindromą. Tai atsiranda, kai medianinis nervas, keliaujantis per ranką , yra suspaustas. Jūs esate labiau linkusi tai patirti nėštumo metu dėl tinimo rankose ir riešuose.
Riešo kanalo sindromas gali pasireikšti bet kuriuo metu, tačiau jis dažniausiai prasideda arba paūmėja antrą arba trečią trimestrą, kai paprastai vystosi tinimas.
Jei norite sumažinti diskomfortą, stenkitės nustatyti veiklas, kurios sukelia ar paūmina riešo kanalo sindromą, ir ribokite jas kiek galite, ypač tose, kur jūsų riešas ilgai yra toje pačioje padėtyje.
Patinęs lytinių lūpų srityje
Patinimas lytinių lūpų srityje nėštumo metu yra normalus simptominis reiškinys. Padidėjusi kraujo tėkmė, kartu su papildomu spaudimu iš augančios gimdos ir hormonų pokyčiais, prisideda prie šio patinimo. Nors patinimas nebūtinai bus skausmingas, jis gali sukelti niežulį ir jautrumą. Lytinių lūpų oda taip pat gali tapti tamsesnė.
Šį patinimą yra sunku išvengti, bet galite sumažinti diskomfortą, nepasilikdamos sėdėti ar stovėti per ilgai. Vietoj to, keiskite padėtį dažnai per dieną. Pailsėkite, bet taip pat įsiterpkite ir šiek tiek judėjimo. Taip pat galite dėvėti palaikančius apatinius su kompresija, kad sulaikytumėte patinimą. Jei ypač diskomfortuoti, dėkite šaltų paketą, apklotą audeklu, į tą vietą.
Dažnas šlapinimasis
Dauguma moterų patiria dažną šlapinimąsi nėštumo metu. Šis normalus simptomas intensyvėja trečiąją trimestrą, kai jūsų auganti gimda spaudžia pūslę.
Dažnas šlapinimasis nėra pavojingas, tačiau jis gali būti nemalonus – ir nelabai patogu dažnai vaikščioti į vonios kambarį. Be to, sunku tinkamai pailsėti, kai dažnai prabundate šlapinantis.
Norint palengvėti, vėliausiomis valandomis prieš miegą sumažinkite skysčių vartojimą. Be to, vengti kavos ir gazuotų gėrimų gali padėti sumažinti poreikį šlapintis. Šlapinantis atidžiai ištuštinkite šlapimo pūslę – lėtai pakreipkite į priekį, kad pasiektumėte maksimalų ištuštinimą.
Dusulys
Gimdo spaudžiant diapragmai ir plaučiams, dusulys nėštumo pabaigoje būdingas. Jei kraujospūdis padidėjęs arba vaisiaus vandenų per daug, tai taip pat gali sukelti dusulį.
Lengvas ar vidutinis dusulys laikomas normaliu, tačiau jei simptomai labai paaštrėja, kreipkitės į gydytoją. Jei turite problemų kvepuoti ar ilginantį kosulį arba greitą pulsą, tai gali reikšti rimtesnę sveikatos būklę, kurią reikia ištirti.
Nėštumo protas
Jei jaučiatės išsiblaškiusi, tai gali būti susiję su daugybe minčių ir prastu miegu. Stresas ir nuovargis gali trukdyti koncentracijai.
Nors „nėštumo protas“ nėra įrodytas nėštumo šalutinis poveikis, daugelis besilaukiančių motinų praneša jausdamosi labiau miglotumo jausmo pabaigoje nėštumo.
Dabar laikas būti malonesnei sau, todėl nekaltinkite savęs, jei pamiršite susitikimus ar užduotis. Vietoj to, galite daryti keli pakeitimai: nustačius aliarmus kaip priminimus, paprašius partnerio prisiimti didesnę dalį mentalinio krūvio ir užsirašinėti svarbią informaciją. Maksimalus poilsis ir užduočių sąrašo supaprastinimas gali padėti sumažinti vadinamojo nėštumo smegenų simptomus.
Nėštumo kontrolės sąrašas 33 savaitę
Apmąstykite senelių vardus
Galite tiesiog naudotis „Močiutė“ ir „Senelis“ vardais, bet yra daugybė kitų vardų seneliams, kuriuos jūsų tėvai ir uošviai gali norėti naudoti. Renkantis senelių vardus reikėtų apsvarstyti kultūrines tradicijas ir šeimos papročius.
Pasikalbėkite su seneliais, nes jie gali turėti savo nuomonę, kokiais vardais jūsų vaikas turėtų juos vadinti. Jei jūs ir seneliai neturite idėjų, visada galite atidėti šį sprendimą ir leisti savo vaikui sugalvoti savo slapyvardį močiutei ir seneliui, kai jie bus pasiruošę.
Stebėkite kūdikio judesius
Pasirinkite laiką, kai jūsų kūdikis linkęs būti aktyvus. Norint įvertinti judesius, ramiai sėdėkite arba gulėkite ant šono ir skaičiuokite, kiek laiko jums reikia pajusti 10 aiškių vaisiaus judesių (spyriai, trūkčiojimai ir riedėjimai skaičiuojami). Jei per dvi valandas nejaučiate bent 10 judesių, skambinkite gydytojui. Tai gali būti ne problema, bet gydytojas gali norėti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad įsitikintų.
Užtikrinkite, kad turėsite pakankamai kūdikių drabužių
Naujagimiai nedaro daug, bet jie dažnai keičia drabužius dėl atspjovimų ir vystyklų nuotėkio, todėl reikės daug patogių miegotojų, suknelių ir pižamų, taip pat keletą paprastų drabužėlių ir aksesuarų.
Funkcionalūs ir kasdieniai rūbeliai, kurie atlaiko bet kokią netvarką, yra būtini. Suknelės, kurios nesigaili keičiant vystyklą, yra geros. Praleiskite apdarus be spaustukų ties šakumi!
Pasirūpinkite kūdikio kambario apsauga
Vaikas nesikels iš karto, bet niekada ne per anksti pasirūpinti kūdikio kambario apsauga. Pirmieji kūdikio gyvenimo mėnesiai bus užimti, todėl džiaugsitės, kad pradėjote šią svarbią užduotį iš anksto.
33 savaičių nėščias pilvas
Dėl hormoninių pokyčių jūsų plaukai gali pasirodyti storesni arba greičiau augti nėštumo metu. Nors tai puikiai tinka galvos plaukams, kai kurios būsimos motinos pastebi nepageidaujamą kūno ir veido plaukų padidėjimą.
Jums nereikia skutimosi ar vaško, jei nenorite, nes galite norėti mažiau plaukų ant kūno ir galite svarstyti, ar nėštumo metu saugu gauti bikini vašką.
Skutimas ar vaškavimas yra saugus nėštumo metu, bet jūsų oda gali būti jautresnė nei įprastai. Norėdami sumažinti dirginimą, palaukite, kol jūsų plaukai užaugs iki 0,6-1,8 cm ilgio, kruopščiai išvalykite plotą prieš vašką, ir laikykite vaško temperatūrą saugioje temperatūroje.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.