34 nėštumo savaitė

34 nėštumo savaitė

Jūsų sveikatos priežiūros specialistas kiekvieno apsilankymo metu matuos jūsų gimdos dugno aukštį – atstumą nuo gaktikaulio iki gimdos viršaus – kad įvertintų jūsų kūdikio dydį. Jei esate aukštos rizikos nėščioji, vietoje to bus naudojama ultragarsas.

Pavargote nuo nėštumo?

Kūdikio nešiojimas nėra lengvas, ypač artėjant nėštumo pabaigai. Jei jaučiatės nuobodu ar pavargę nuo nėštumo, žinokite, kad jūsų jausmai yra visiškai normalūs.

Pasiruošimas motinystės atostogoms

Jei dirbate, suderinkite su savo bendrovės personalo departamentu dėl motinystės atostogų, užpildykite reikalingus dokumentus ir sukurkite pereinamojo laikotarpio planą.

Kūdikio vystymasis 34 savaitę

Augančios nagai

34 savaitę jūsų kūdikio rankų nagai jau pasiekė pirštų galus. Kojų nagai pasieks pirštų galiukus 38 savaitę. Paruoškite kūdikio nagų žirklutes!

Putlūs galūnės

Jūsų kūdikis storėja visur, o jų rankos ir kojos gražiai užsipildo.

Jūsų kūdikio pojūčiai

Jūsų kūdikis gali reaguoti į garsus, šviesą ir prisilietimą. Kitą savaitę jo ausys jau bus visiškai suformuotos.

  • Riebalų sluoksniai padės reguliuoti jūsų kūdikio kūno temperatūrą po gimimo
  • Klausos pojūtis vis dar tobulinamas
  • Jūsų kūdikis išskiria lanuginą, smulkius plaukus, kurie dengia kūną

Jūsų kūdikis yra apie meliono dydžio

ilgis 45,3 cm nuo galvos iki kojų, svoris 2,38 kg

Nėštumo simptomai per 34 savaitę

Skausmai ir skausmai

34 savaitę skausmai ir diskomfortas yra dažni. Dauguma nėščiųjų patiria dubens skausmą ir nugaros skausmus. Papildomas kūdikio svoris padidina sąnarių apkrovą, todėl gali atsirasti skausmas dubens srityje, kirkšnyse, kojose ir sėdmenyse. Be to, pilvas traukia jūsų gravitacijos centrą į priekį, ištempdamas ir silpnindamas pilvo raumenis, palaikančius stuburą ir nugarą.

Hormonai taip pat gali turėti įtakos didėjantiems dubens skausmams, kadangi hormoniniai pokyčiai sukelia sąnarių atsipalaidavimą ir silpnėjimą. Skausmas dubens srityje gali būti labai nepatogus ir net apriboti jūsų judumą.

Nėštumas dažnai sukelia ir apvalkalo raiščio skausmą. Šis trumpalaikis, aštrus, duriantis skausmas arba ilgalaikis, nuobodus skausmas atsiranda apatiniame pilve ar kirkšnyje. Paprastai jis nekenksmingas. Kadangi jūsų gimda auga, kad tilptų jūsų kūdikis, raiščiai, jungiantys ją su pilvo siena, tempiasi.

Išialgija yra kita dažna skausmo būklė nėštumo metu. Tai atsitinka, kai gimdos ir kūdikio svoris spaudžia jūsų išialginį nervą ir sukelia aštrų, šaudantį skausmą, prasidedantį sėdmenyse ir keliaujantį žemyn užpakalinėje kojos dalyje.

Pasikalbėkite su gydytoju arba akušere, jei nėštumo metu patiriate skausmą – jie gali padėti rasti būdų, kaip palengvinti ar valdyti jį. Ir būtinai skambinkite, jei staigiai sustiprėja nugaros skausmai: tai gali būti priešlaikinio gimdymo požymis, ypač jei anksčiau neturėjote intensyvaus nugaros skausmo.

Vidurių užkietėjimas

Apie pusė moterų nėštumo metu kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Kai esate nėščia, jūsų organizmas gamina daugiau hormono progesterono. Tai lemia, kad raumenys atsipalaiduoja, įskaitant ir virškinamojo trakto raumenis. Kadangi maistas lėčiau juda virškinamojo trakto, dėl to gali sustoti.

Gali tekti gerti daugiau vandens, kad palaikytumėte reguliarumą. Dėl didėjančio kraujo kiekio ir tendencijos sulaikyti vandenį sunkiau yra išlikti gerai hidratuotai, kai nėštumas progresuoja.

Be to, kai didėjate ir jaučiatės labiau nepatogiai, galite mažiau judėti. Kai jūsų veiklos lygis sumažėja, vidurių užkietėjimas dažniausiai greitai atsiranda. Norėdami to išvengti, būkite aktyvūs kiek įmanoma, gerkite daug vandens ir padidinkite skaidulų kiekį. Nebijokite vartoti nereceptinių išmatų minkštiklių, tačiau venkite vidurius laisvinančių preparatų. Proaktyviai valdydami vidurių užkietėjimą, galite jaustis geriau ir išvengti hemorojaus nėštumo metu.

Braxton Hicks

Nereguliarios gimdos susitraukimai, vadinami Braxton Hicks, prasidėjo anksčiau nėštumo metu. Iš pradžių jie yra nepastebimi. Dabar, kai esate trečiame trimestre, jie greičiausiai tampa labiau pastebimi. Nors jie dažniausiai nėra skausmingi, šie „praktikos susitraukimai“ gali būti intensyvesni ir dažnesni nei anksčiau nėštumo metu.

Braxton Hicks nesukelia pastebimų pokyčių jūsų gimdos kaklelyje ir nėra gimdymo ženklas. Jie gali atrodyti intensyvesni, kai esate dehidratuota ar itin pavargusi. Poilsis, stovėjimas ir vanduo gali padėti.

Tol, kol Braxton Hicks susitraukimai išlieka nereguliarūs, nėra priežasties nerimauti, kad prasideda gimdymas. Tačiau kartais sunku atskirti ankstyvą gimdymą ir Braxton Hicks. Jei nerimaujate, ypač jei jūsų susitraukimai pradeda jaustis labiau reguliarūs, kreipkitės į savo gydytoją.

Nuovargis

34 savaitę greičiausiai vėl atsiranda nuovargis, nors galbūt ne su pirmojo trimestro „miego koma“. Jūsų nuovargis yra visiškai suprantamas, atsižvelgiant į fizinį krūvį, kurį patiriate, ir neramius naktis dažnai lankantis tualete bei bandant rasti patogią miego poziciją.

Miego problemos yra įprastos vėlai nėštumo metu, tačiau jei jūs stengiatės pakankamai pailsėti, kad galėtumėte funkcionuoti, pasitarkite su gydytoju. Jie gali padėti jums pasirinkti strategiją ir, jei reikia, rekomenduoti saugiu miegoti preparatu. Be to, nėštumo nuovargis kartais nurodo į didesnes problemas, kurioms gali prireikti pagalbos, pvz., geležies trūkumo anemiją ar depresiją.

Makšties išskyros

Normali makšties išskyra, mediciniškai žinoma kaip leukorėja, baltos ar skaidrios spalvos, malonaus kvapo ir gali būti plona arba tiršta.

Kitos išskyros nėštumo metu taip pat yra normalios – įskaitant rudas išskyras. Ruda spalva yra dėl šiek tiek senos kraujo.

Kai kurios makšties išskyros gali rodyti problemą. Neišskiriamos makšties išskyros, kurios yra žalios, blogo kvapo, sukelia skausmą ar niežėjimą, arba atrodo neįprastos kitais būdais, gali būti infekcijos ar kitos problemos požymis.

Gimusio pabaigoje galite prarasti gleivinę kamštį. Jei taip atsitinka, kelias dienas pastebėsite padidėjusį makšties išskyrų kiekį arba gelinių gleivių gabalą, kuris yra skaidrus, rožinis, rudas arba su šiek tiek kraujo.

Galite paklausti, kaip atskirti makšties išskyras nuo vaisiaus vandenų, jei jūsų vandenys trūktų. Štai pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: vaisiaus vandenys nuolat lašėja (o ne periodiškai), jie dažniausiai yra skaidrūs arba šiek tiek gelsvi, skysti ir bekvapiai arba švelniai saldžiai kvapo.

Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu dėl bet kokių pastebimų makšties išskyrų pokyčių. Ir kreipkitės nedelsiant, jei manote, kad jūsų vandenys trūko. Jie gali nurodyti, kokių veiksmų imtis toliau, ar reikėtų stebėti dėl priešlaikinio gimdymo ar paskirti antibiotikų bakterinei infekcijai gydyti.

Nutekančios krūtys

Jūsų kūnas ruošiasi kūdikio gimimui, ir tai apima pasiruošimą jį maitinti. Kai kurioms nėščioms moterims tai reiškia, kad pastarosiomis nėštumo savaitėmis krūtys pradeda nutekėti.

Šį nutekėjimą sukelia hormoniniai pokyčiai, reguliuojantys pieno gamybą. Nors ne visoms nėščioms moterims prieš gimdymą nuteka krūtys, tai yra normalu ir neturėtų kelti nerimo.

Skystis, kurį galite matyti nėštumo metu, nėra subrendintas motinos pienas – tai iš tikrųjų yra priešpienis, pirmasis jūsų kūdikio maistas. Dažnai vadinamas skystu auksu, priešpienis yra labai maistingas, pilnas baltymų ir turtingas antikūnais, kurie stiprins jūsų kūdikio imuninę sistemą.

Nėra reikalo pumpuoti, jei nutekėjate, ar bandyti sustabdyti nutekėjimą. Tačiau jei tai sukelia nepatogumų, galite įdėti maitinimo įklotus į liemenėlę, kad sugertumėte skystį.

  • Niežėjanti oda yra dažna, tačiau pasakykite gydytojui, jei ji yra intensyvi
  • Gali būti sunkiau miegoti dėl dažnų apsilankymų tualete

Nėštumo kontrolinis sąrašas 34 savaitę

Apsvarstykite pogimdyminę dūlą

Pogimdyminė dūla gali padėti prisitaikyti prie gyvenimo su naujagimiu. Jos yra apmokytos teikti pagalbą ir patarimus pirmosiomis dienomis ar savaitėmis po gimdymo. Pogimdyminės dūlos taip pat gamina maistą, rūpinasi vyresniais vaikais, atlieka pirkinius ir namų ruošos darbus – iš esmės, jos palaiko jūs taip, kaip jums reikia.

Norėdami rasti pogimdyminę dūlą, paprašykite savo sveikatos priežiūros specialisto, gimdymo instruktoriaus ar bendruomenės rekomendacijos arba eikite per Šiaurės Amerikos doulų asociaciją (DONA). Įsitikinkite, kad paklausėte potencialių doulų apie jų mokymus ir patirtį, mokesčius ir ką jie apima, bei jų grafiką. Taip pat gaukite rekomendacijas iš kitų šeimų, su kuriomis jos dirbo.

Nusipirkite batus

Tai nėra jūsų vaizduotė – jūsų kojos iš tikrųjų gali būti padidėjusios nėštumo metu. Edema (skysčių kaupimas) laikinai išplečia jūsų kojas ir kulkšnis. Išlaisvinti sąnariai, kuriuos sukelia nėštumo hormonai, galėtų lemti nuolatinį jūsų bato dydžio pasikeitimą. Pokyčiai jūsų kojose, kartu su bet kokiu kojų skausmu, kuriuos patiriate, yra pakankama priežastis eiti į batų parduotuvę. Peržiūrėkite geriausius nėštumo batus, kad sužinotumėte, kuriuos pasirinkti.

Išbandykite perinealinį masažą

Prieš jūsų gimdymo dieną apsvarstykite perinealinį masažą. Jis minkština ir tempia dubens dugno raumenis, ruošdamasis natūraliam gimdymui. Rekomenduojama atlikti perinealinį masažą du kartus per savaitę paskutinėmis nėštumo savaitėmis.

Tai galite atlikti patys arba galite paprašyti savo partnerio pagalbos. Sekite šias perinealinio masažo instrukcijas arba paprašykite savo akušerės ar gydytojo, kaip tai atlikti.

Masažuodami dubens dugno raumenis, galite sumažinti jų plyšimo, randų susidarymo ar susiuvimo tarp makšties ir išangės riziką.

Reguliarus perinealinio masažo atlikimas taip pat gali sumažinti pogimdyminio dubens skausmą ir sumažinti šlapimo nelaikymo po gimdymo tikimybę.

Persvarstykite suvenyrinius ultragarsus

Suvenyriniai 3D ultragarsai iš privačių klinikų yra populiarūs, tačiau daugelis sveikatos priežiūros specialistų jų nepataria. Nors ultragarsai laikomi saugiais, ekspertai nežino pakankamai apie jų poveikį, kad galėtų pasakyti, jog jie yra visai be rizikos. Maisto ir vaistų administracija, reguliuojanti medicinos prietaisus, griežtai neskatina 3D ir 4D ultragarsų vaizdų ir vaizdo įrašų suvenyrams.

Jei domitės 3D ultragarso vaizdais, pabandykite paklausti savo gydytojo kabinete. Jei jie turi įrangą, jie gali suteikti jums keletą nuotraukų per reguliarią apžiūrą arba suderinti papildomą už nedidelį mokestį. Tokiu būdu žinosite, kad jūsų ultragarsą atlieka apmokytas, licencijuotas specialistas.

Žinokite preeklampsijos požymius

Preeklampsija – rimtas kraujospūdžio sutrikimas – dažniausiai pasireiškia po 37 savaičių, tačiau gali atsirasti anksčiau, todėl svarbu atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Paskambinkite savo sveikatos priežiūros specialistui, jei jūsų veido patinimas ar akių apylinkės yra patinę, daugiau nei šiek tiek patinusios jūsų rankos, per didelis ar staigus jūsų kojų ar kulkšnių patinimas arba greitas svorio padidėjimas.

34 savaičių nėštumo pilvai

Pastebėjote odos pokyčius nėštumo metu? Vienas iš mažiausiai laukiamų yra nėštumo aknė, kurią gali sukelti hormoniniai pokyčiai.

Spuogai gali būti varginantys, ir kai kurie aknės gydymo būdai yra uždrausti nėštumo metu. Oralines suchas izotretinoiną (Accutane), spironolaktoną (Aldactone) ir kai kuriuos antibiotikus nėra saugūs naudojant nėštumo metu. Daugelyje vietinių aknės gydymo priemonių ir oralinių antibiotikų yra saugios naudoti, tačiau pirmiausia pasitarkite su gydytoju ar akušere.

Jei norite gauti veido procedūrą nėštumo metu, turėsite būti nudžiuginti, kad dauguma gydymo būdų yra tinkami, kai laukiatės. Tačiau praneškite savo kosmetologei, kad laukiatės, ir paprašykite, kad neleiktų retinoidų ar hidrochinono ant jūsų odos. Taip pat venkite cheminių šveitimo procedūrų ir mikrodermabrazijos, nes jūsų oda nėštumo metu ypač jautri.