39 savaitė nėštumo

Jūsų kūdikis jau pilnai susiformavęs. Tai reiškia, kad jis visiškai išsivysčius ir pasirengęs sutikti pasaulį.

Išlaikykite aktyvumą

Lengvas pratimas dabar tinka, jei neturite tam tikrų komplikacijų. Siekite 20 minučių kasdien vaikščioti, plaukti arba temptis, jei galite.

Ar jau laikas skatinti gimdymą?

Jei jūsų nėštumas sveikas, gydytojas gali pasiūlyti skatinti gimdymą 39 savaitę. Pasitarkite su savo gydytoju ar akušere, jei esate suinteresuoti – bet venkite vadinamųjų natūralių gimdymo skatinimo būdų. Jie neturi mokslinės įrodymų bazės ir gali sukelti nemalonių šalutinių poveikių.

Kūdikio vystymasis per 39 savaites

Vis dar priaugina svorio

Jūsų mažylis toliau priaugina riebalų sluoksnį, kuris padės reguliuoti kūno temperatūrą po gimimo. Greičiausiai jūsų kūdikis jau yra apie 51 centimetrų ir sveria šiek tiek daugiau nei 3,2 kilogramo.

Pasiruošęs susipažinti su jumis

Jūsų kūdikis turi stiprų rankos suspaudimą, kurį galėsite netrukus išbandyti, laikydami jo ranką pirmą kartą! Jūsų kūdikis taip pat turi suderintus refleksus, gali pasukti galvą ir gebės matyti jūsų veidą nuo gimimo. Naujagimiai gali matyti apie 15-25 centimetrų atstumu.

  • Viršutinės odos ląstelės lupasi, nes po jomis formuojasi naujos
  • Nagų ilgis gali reikėti koreguoti po gimimo
  • Jūsų kūdikio organai pasirengę gyvenimui už gimdos ribų

Nėštumo simptomai 39 savaitę

Kūdikio judesiai

Atkreipkite dėmesį į kūdikio judesius ir pasakykite savo gydytojui arba akušerei, jei jie atrodo mažiau aktyvūs. Jūsų kūdikis turėtų išlikti aktyvus iki pat gimimo, o pastebimai sumažėjęs aktyvumas gali signalizuoti apie problemą.

Gimdos kaklelio pokyčiai

Prenatalinės patikros metu jūsų gydytojas gali atlikti gimdos kaklelio patikrą, norėdamas nustatyti, ar jis pradėjo minkštėti, plonėti ar atsiverti. Bet net ir turint šią informaciją, vis tiek neįmanoma tiksliai prognozuoti, kada jūsų kūdikis ateis. Kai kurioms moterims gimdymas prasideda greitai, net jei prieš tai gimdos kaklelis nepradėjo atsiverti. Kitoms gali tekti laukti dienų ar savaičių, kol gimdymas prasidės po to, kai gimdos kaklelis pradėjo atsidaryti.

Skysčių tekėjimas

Skambinkite savo gydytojui, jei manote, kad jums prakiuro vandenys. Kai amniotinis maišelis, kuris yra aplink jūsų kūdikį, trūksta, kartais pasirodo daug skysčio, bet dažnai tai būna tik nedidelis srautas ar lėtas tekėjimas. Net jei esate tik apsidraudę ar spėjate apie nuotėkį, pasitarkite su gydytoju. Jei vandenys prakiūra, bet sąrėmiai neprasideda iš karto, galima indukuoti gimdymą, nes tam, kad prakiurus vandenims jūs ir jūsų kūdikis yra didesnėje infekcijos rizikoje.

39 savaitę galite pastebėti, kad jūsų krūtys pradeda tekėti nedideliais gelsvo skysčio lašais. Jūsų kūnas gamina priešpienį, labai maistingą „skystą auksą”, kuris bus pirmasis jūsų kūdikio maistas.

Viduriavimas

Mažai malonus simptomas, kurį galite patirti 39 savaitę: viduriavimas. Kai kurie žmonės mano, kad viduriavimas gali būti ankstyvojo gimdymo ženklas ir kad tai reiškia, jog gimdymas prasidės per 24-48 valandas.

Teorija teigia, kad, bereguliuodamas gimdymui, organizmas išskiria hormonus, vadinamus prostaglandinais. Šie cheminiai signalai sako gimdai susitraukti, bet jie gali turėti ir tą patį poveikį jūsų virškinimo trakte. Susitraukimai priverčia išmatas judėti greičiau, todėl atsiranda viduriavimas. (Tai yra dėl tos pačios priežasties, kodėl kai kurios moterys patiria viduriavimą per savo mėnesines).

Nėra įrodymų, kad viduriavimas reiškia gimdymo artėjimą. Jei patiriate tai, užtikrinkite, kad gautumėte pakankamai skysčių, ir prieš vartodami bet kokius antidiarėjos vaistus, pasikalbėkite su savo gydytoju. Susisiekite su gydytoju arba akušere, jei pastebite papildomus simptomus, viduriavimas trunka ilgiau nei porą dienų, arba manote, kad galėjote užsikrėsti maisto infekcija.

Dubens skausmas

Šiuo etapu galite gerai pažinoti dubens skausmą, kuris pasireiškia vienai iš keturių moterų nėštumo metu. Su kūdikiu, kuris dabar yra tokio dydžio kaip melionas, jūsų simptomai gali būti dar sunkesni. Kai kurios moterys jaučia sunkumų vaikščiodamos 39 savaitę.

Poilsiaukite ir venkite skausmingų veiklų gali padėti. Tai yra sunku, kai turite pasiruošti kūdikiui ir, galbūt, prižiūrėti kitus vaikus, bet tai svarbu. Venkite veiksmų, kurie sukelia diskomfortą, pavyzdžiui, sunkaus kėlimosi, ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo ir intensyvių pratimų. Raskite naujų būdų daryti tai, kas jums sukelia skausmą (kai kurios moterys randa lengviau išeiti iš lovos lėtai sukant į šoną ir stumiantis į viršų). Priimkite pagalbą, kai ji siūloma, ir nebijokite prašyti pagalbos.

Jeigu jaučiate skausmą nėštumo metu, pasikalbėkite su savo gydytoju ar akušere. Jie norės įsitikinti, kad tai nėra dėl kitų sveikatos problemų, ir jie siūlys priemonių skausmui sumažinti. Pradėjus atlikti fizinę terapiją, nešioti nėštumo diržą, vartoti paracetamolį ar daryti lengvus pratimus, jūsų kūnas gali jaustis geriau.

Nuotaikos svyravimai

Nėštumo pabaiga gali bandyti net ir pati ramesniausią būsimą mamą. Nenuostabu, kad nuotaikos svyravimai gali intensyvėti iki 39 savaitės. Jūs galite jausti hormonus siautėjant ir ieškoti savyje komforto.

Leiskite sau atsipalaiduoti ir pasirūpinkite savimi, nes greitai to laiko nebeliks. Nesvarbu, ar tai yra lėtas pasivaikščiojimas, pasimatymas su partneriu, rytas lovoje ar priešgimdyminis masažas, darykite tai, kas jums tinka šiuo metu.

Galbūt norėsite susitelkti į proto pasiruošimą tėvystei be išorinių trikdžių. Normalu, kad atsitrauksite nuo socialinių tinklų arba ignoruosite skambučius ir žinutes, klausiantys, ar jau atsirado jūsų kūdikis.

Nuotaikos svyravimai kartais gali signalizuoti apie nėštumo depresiją – ypač jei kasdien jaučiate liūdesį, nusivylimą ar tuštumą. Jei manote, kad galite būti prislėgta, negalite valdyti kasdienių pareigų arba turite minčių pakenkti sau, nedelsiant susisiekite su gydytoju. Jie gali nukreipti į specialistą psichikos sveikatos srityje.

Skirtingi išskyros

Artėjant jūsų kūdikio gimtadieniui, galite pastebėti pokyčius savo makšties išskyrų – daugiau išskyrų, gleivinės išskyros ar rudos spalvos išskyras, pavyzdžiui.

Jeigu matote rudos spalvos išskyras, ruda spalva atsiranda iš išdžiūvusio kraujo ir greičiausiai nėra nieko nerimą keliančio. Tas pats galioja ryškiai raudonoms arba rožinėms išskyroms, vadinamoms „kraujuotu įspėjimu”, kuris reiškia, kad gimdymas greitai artėja. Gleivinės išskyros yra požymis, kad jūsų gleivių kamštis pradeda atsiskirti – ir tai yra dar vienas įprastas ženklas, kad gimdymas artėja.

  • Jeigu manote, kad jums prakiuro vandenys, skubiai informuokite savo gydytoją
  • Jūsų gimdos kaklelis gali pradėti plonėti ir atsiversti

Nėštumo patikrinimo sąrašas 39 savaitę

Sužinokite apie savo kūną po gimdymo

Normalu, kad po gimdymo vis dar atrodysite nėščia. (Juk reikėjo devynių mėnesių tam pasiekti!) Sužinokite, ko tikėtis iš savo kūno per pogimdyminio atsigavimo laikotarpį.

Atsargų pramogos

Sudarykite sąrašą laidų, kurias norite transliuoti, nusipirkite arba pasiskolinkite žurnalų ir knygų arba prenumeruokite naujų tinklalaidžių. Galite reikėti išsiblaškymo ilgomis ankstyvojo gimdymo valandomis.

Apsipirkite po gimdymo reikmenimis

Nuo peršviečiamų butelių iki žiedinių pagalvių ir hemorojaus servetų – yra daugybė dalykų, kuriuos galbūt naudosite po gimdymo. Jei dar to nepadarėte, apsirūpinkite būtiniausiais po gimdymo daiktais. Pastaba: Jei pagimdote ligoninėje, seselės suteiks jums naudingų pogimdingos priežiūros priemonių, tokių kaip purškalai ir vienkartinės kelnaitės. Bet jums reikės savo:

  • Maksimalios absorbcijos paketai. Po gimdymo kraujavimo (lohija) truks kelias savaites po gimdymo. Ligoninė duos jums didelius paketus naudoti pirmosiomis dienomis ir dar keletą paimti su savimi, bet jūs norėsite turėti atitinkančių absorbcijos lygių paketus namuose. (Srautas per laiką sumažėja.)
  • Pogimdyminiai apatiniai. Kai nebereikės didelių maksimalių paketų ir vienkartinių apatinių iš ligoninės, jūs norėsite kažko labiau panašaus į savo įprastus apatinius. Bet norėsite, kad jie būtų dideli ir patogūs (pagalvokite „senelės kelnaitės”).
  • Maitinimo liemenėlės. Atsineškite jas į ligoninę – jos bus reikalingos patogumui ir palaikymui.

Užrašykite savo nėštumo prisiminimus

Nėštumo pabaiga yra emocinga daugeliui būsimų tėvų. Jei susiduriate su dideliais jausmais, arba tiesiog norite užfiksuoti šią unikalią akimirką, dienoraščio rašymas yra puikus būdas tai padaryti. Nesvarbu, ar rašote savo kūdikiui, ar tiesiog sau, jums patiks žvelgti atgal į šiuos prisiminimus.

39 savaičių nėščios moters pilvai

Šiuo metu greičiausiai esate dar labiau besimeldžianti, kad galėtumėte laikyti savo kūdikį rankose. Tai visiškai suprantama. Tačiau svarbu prisiminti, kad daugeliui mamų, ypač pirmą kartą gimdančių, praleidžia savo gimimo datą.

Tai gali atrodyti nesąžininga, nes daug kas nėštumo metu skaičiuoja laiką iki 40 savaičių. Tačiau jūsų kūdikis negavo tos žinios. Nėštumas gali trukti iki 42 savaičių, nors dauguma kūdikių gimsta anksčiau.

Gydytojas gali pasiūlyti greitai skatinti jūsų gimdymą. Jei taip, nesijaudinkite – indukcijos yra atliekamos saugiai ir patogiai. Kai kurie gydytojai rekomenduoja indukciją 39 savaitę, siekiant išvengti tam tikrų komplikacijų, kiti laukia ilgiau.

Po 40 savaičių jūsų gydytojas arba akušerė atidžiau stebės jūsų nėštumą. Galbūt turėsite susitikimus kas dvi savaites ir testus (pvz., streso testą), kad patikrintumėte savo kūdikio sveikatą.

By Ernesta Rakštelytė

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.