8 nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitė

Kūdikio rankos ir kojos, kurios dabar panašios į atviro ventiliatoriaus formą, pradeda augti tinklinius pirštus ir kojų pirštus. Viduje kūdikio mažų galūnių vystosi nervai, kaulai ir raumenys.

Krūtų pokyčiai

Galimas krūtų jautrumas ir patinimas. Jei senojo dydžio liemenėlės tapo per siauros, įsigykite kelias geras liemenėles nėštumo metu, kurios suteiks reikiamą atramą.

Nėštumas ir darbas

Jei dirbate kartu su kitais laukiančiaisiais arba su mažamečiais vaikais, verta pasikonsultuoti ir pasitarti su jais dėl darbo nėščiai moteriai subtilumų.

Kūdikio registracijos sąrašas

Neblogai jau šiuo metu pasitikrinti registracijų sudarymo įrankį, kuris padės rasti geriausius registracijos sąrašus kūdikiui ir juos tvarkyti vienoje vietoje.

Kūdikio vystymasis 8 savaitę

Kūdikio judesiai

Jūsų kūdikis juda! Šie pirmieji judesiai primena spontaniškus trūktelėjimus ir išsitiesimus. Jie prasideda apie 7-8 savaitę ir gali būti matomi ultragarsu. Tačiau šių judesių nejusite, kol nesulauksite 16-22 savaitės, nes dabar šių judesių stiprumo nepajusite.

Pasirengimas kvėpuoti

Vystosi jūsų kūdikio kvėpavimo sistema. Kvėpavimo takai plečiasi nuo kūdikio gerklės iki besivystančių plaučių šakų.

Nervų tinklas

Nervų tinklas išsiplečia kūdikio kūne, sudaro ryšius ne tik tarpusavyje, bet ir su raumenimis, audiniais bei organais, kaip akys ir ausys.

Ar laukiatės dvynių?

Sužinokite daugiau apie 8-ąją savaitę laukimo su dvyniais.

  • Išorinė ausis įgauna formą, o vidinėje dalyje vystosi vidaus struktūros
  • Akys tampa tamsesnės, nes formuojasi naujos pigmentinės ląstelės
  • Kojos ir pėdos vystosi lėčiau nei rankos ir delnai

Jūsų kūdikio dydis panašus į avietės

Ilgis: 1,57 cm nuo galvos iki sėdynės

Svoris: 20 gramų

Nėštumo simptomai 8 savaitę

Baltosios išskyros

Netrukus pastebėsite baltą, kreminę išskyras dėl padidėjusio estrogeno lygio. Baltosios išskyros (vadinamos leucorėja) nėra priežastis nerimauti: šios išskyros yra normalios ir gali būti nuo aiškių iki pieno baltų, plonos arba tirštos, lengvo ar be kvapo. Bet jei išskyros tampa žalsvos, turi nemalonų kvapą, sukelia skausmą ar niežulį, arba atrodo neįprastos, tai gali būti infekcijos ar kitokios problemos ženklas.

Augančios krūtys

Aukštesnis hormonų lygis sukelia krūtų augimą, ruošiantis laktacijai. Nenuostabu, jei padidinsite savo dydį viena ar dviem dydžiais, ypač jei tai pirmas vaikas. Kiti krūtų pokyčiai gali būti matomos venos, tamsesni speneliai ir ryškesni areolos gumbeliai.

Pilvo pūtimas

Hormonų pokyčiai ankstyvosiose nėštumo stadijose gali sukelti pilvo pūtimą, panašų į tą, kurį kai kurios moterys jaučia prieš menstruacijas. Tai gali būti priežastis, kodėl jūsų drabužiai tampa šiek tiek ankštesni per juosmenį, net kai gimdos dydis dar nėra labai padidėjęs.

Padidėjęs kvapo jutimas

Galimas pojūtis, kad dabar turite itin aštrų kvapo jutimą. Deja, dauguma kvapų gali sukelti pykinimą. Padidėjęs kvapo jutimas dažnai siejamas su maisto atmetimu – abu šiuos reiškinius sukelia nėštumo hormonų lygio padidėjimas, o abu paprastai mažėja antrąjį trimestrą.

Keisti nėštumo sapnai

Pirma, pagimdote savo partnerį. Tada greitai pabėgate mokykliniu autobusu. Galiausiai jus pagauna potvynio banga. Nėštumo sapnai gali būti itin įvairūs ir atspindėti ne tik jūsų jaudulį, bet ir baimes bei nerimą dėl tėvystės ateityje.

Galvos skausmai

Galvos skausmai yra dažni nėštumo metu dėl padidėjusio kraujo tekėjimo ir nuovargio. Nors kofeino vartojimo sumažinimas nėštumo metu yra svarbus, tai taip pat gali sukelti galvos skausmą. Prieš vartodami bet kokį vaistą nuo skausmo, pasitarkite su gydytoju. Bendrai, acetaminofenas yra saugus vartoti pagal nurodymus nėštumo metu, tačiau aspirinas, ibuprofenas ir dauguma receptinių migrenos vaistų – ne. Galvos skausmui malšinti galite pabandyti natūralias priemones, tokias kaip masažas, kompreso naudojimas, atsipalaidavimo metodai, mankšta ir dušas.

Stiprus pykinimas rytais

Daugelis moterų nėštumo metu jaučia pykinimą, o apie pusė jų vemia. Tačiau nelaiminga 3 proc. nėštukių patiria hiperemezę gravidarum (HG) – ekstremalią ankstyvo ryto pykinimo formą, kuri gali sukelti dehidrataciją, svorio netekimą ir kitų komplikacijų. Jei nieko negalite išlaikyti skrandyje (įskaitant skysčius); vemiate krauju; praradote daugiau nei 2,2 kg; jaučiatės silpna, alpstate arba svaiga galva; turite padidėjusią kūno temperatūrą arba pilvo skausmą; ar šlapimas yra tamsus ir stipraus kvapo, kreipkitės į gydytoją.

  • Jūsų krūtys auga, gali prireikti labiau prilaikančios liemenėlės
  • Jūsų kūdikis juda, bet jūs dar nejaučiate jo judesių

Nėštumo kontrolinis sąrašas 8 savaitę nėštumo

Užfiksuokite savo ataugą

Kurkite linksmą laiko perėjimą, fotografuodama savo augančią pilvą kiekvieną savaitę arba kas dvi savaites. Pasižiūrėkite šiuos patarimus, kaip gauti geriausias pilvo nuotraukas savaitė po savaitės. Net jei dar nematote aiškaus pilvo, pradėkite dabar, kad turėtumėte pradinį tašką palyginimui.

Pasirūpinkite savo emocine sveikata

Nėštumo metu dažnai kyla nuotaikų kaitos. Bet jei jaučiatės labiau nei truputį liūdna, arba šie pojūčiai tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, užpildykite mūsų pradinės depresijos klausimyną ir aptarkite rezultatus su savo gydytoju.

Sutelkti dėmesį į gerą nėštumo miegą

Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu galite būti daug labiau pavargusios nei įsivaizdavote. Juk naujo gyvenimo kūrimas reikalauja daug energijos! Nėštumas taip pat sukelia įvairių miego sutrikimų, tokių kaip dažnai šlapinimasis, pykinimas, rūgštingumas, kojų mėšlungis ir knarkimas. Gaukite daugiau poilsio anksti nuėjus miegoti – būsite dėkinga, pabudusi gaiviai ryte. Praktikuokite geros miego taisykles nėštumo metu, stebėdamos, ką ir kada valgote, naudodamos tinkamas pagalves, mokydamosi atsipalaiduoti ir laikydamosi gero „miego higienos“. Miego higiena reiškia laikytis miego grafiko, sukurti miego rutiną, blokuoti šviesą ir triukšmą jūsų miegamajame.

Naudokite apsaugą nuo saulės

Visada svarbu naudoti apsaugą nuo saulės, tačiau nėštumo metu tai padės išvengti būklės, vadinamos chloazma arba melasmos – tamsesnių odos dėmių ant veido ar kūno, kurias gali sukelti hormonų pokyčiai. Moterims su tamsesne oda yra didesnė tikimybė susidurti su melasma, bet tai gali atsitikti bet kuriai nėštukei. Melasma kartais vadinama nėštumo kauke, nes dėmės paprastai formuojasi aplink viršutinę lūpą, nosį, skruostikaulius ir kaktą, primenant kaukę. Šios tamsios dėmės laikui bėgant po nėštumo išnyks. Geriausias būdas išvengti melasmos yra nebūti saulėje ir kasdien naudoti plataus spektro apsaugą nuo saulės su SPF 30 arba aukštesniu (nepriklausomai nuo to, ar saulėta, ar ne).

Sužinokite apie nėštumo svorio priaugį

Galvojate, kiek svorio priaugti per nėštumą? Tai priklauso nuo jūsų kūno masės indekso prieš nėštumą ir ar laukiatės dvynių ar daugiau. Jei turite sveiką svorį, siekite priaugti nuo 450 gramų iki 2,3 kilogramo per pirmąjį trimestrą ir apie 450 gramų per savaitę po to. Pasinaudokite mūsų nėštumo svorio priaugio skaičiuokle, kad surastumėte savo tikslinį svorio diapazoną.

8 savaitės nėščios pilvai

Daugeliui besilaukiančių moterų vis dar per anksti turėti tikrą nėštumo pilvą. Tačiau gali tapti sunkiau paslėpti kūno pokyčius. Jei nesate pasiruošusi dalytis naujienomis, galite būti kūrybinga su laisvais drabužiais, kurie slepia krūtinę ir pilvą. Dabar gali praversti didelį kardiganą, palaidinę su sagomis arba džemperį dėvėti su klasikiniais leginsais.

Pirmasis trimestras paprastai nėra grožio pagerintojas. Dėl nuovargio ir pykinimo galite turėti tamsius ratilus po akimis ir blyškų arba žalsvą atspalvį odoje. (Ankstyvas nėštumas gali suteikti naują reikšmę posakiui „žalias apie burną”). Tačiau nesijaudinkite, netrukus turėsite dailų pilvą, tankesnius plaukus ir švytinčią odą. Nėštumas veikia moteris skirtingai, bet daugelis besilaukiančiųjų jaučiasi (ir atrodo) puikiai antrojo trimestro metu, tad laikykitės.