Pasiruoškite pamatyti savo kūdikį! Nuo 18 iki 22 savaičių jums bus atliktas ultragarsinis tyrimas, siekiant patikrinti kūdikio sveikatą ir vystymąsi. Tai trunka nuo 20 iki 45 minučių.
Kūdikio judėjimas
Ar jau jaučiate kūdikio judesius? Jei ne, tai gali nutikti netrukus. Pirmosios judesių saviraiškos dažnai jaučiamos kaip lengvi plazdenimai, pilvo pūtimas arba kukurūzų sprogimas. Laikui bėgant jie stiprės ir dažnės.
Puikūs nėštumo užkandžiai
Antrajame trimestre specialistai rekomenduoja gauti apie 340 papildomų kalorijų per dieną. Sveikų užkandžių vartojimas tarp valgymų padeda pasiekti šį tikslą ir palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje, kad neatrodytumėte nuolat alkani.
Kūdikio vystymasis 18 nėštumo savaitę
Kūdikio veidas
Ultragarse jau aiškiai matyti jūsų kūdikio ausys, nosis ir lūpos. Formuojasi vokai, antakiai, blakstienos, nagai ir plaukai!
Plaučiai šakojasi
Kūdikių plaučiuose pradeda formuotis mažiausi vamzdeliai (bronchiolės). Jų pabaigoje atsiranda respiratorinės pūslelės. Kūdikio gimimo metu šios pūslelės susijungs su smulkiais kraujagyslėmis, leidžiančiomis deguoniui ir anglies dvideginiui laisvai tekėti.
Mergaičių ir berniukų dalys
Jei laukiatės mergaitės, jos gimda ir kiaušintakiai jau susiformavę ir vietoje. Jei laukiatės berniuko, jau matomi jo lytiniai organai.
- Ausys jau galutinėje savo vietoje
- Apsauginis jų mielino sluoksnis pradeda formuotis aplink nervus
- Pradeda išnykti nosies ertmės odos kamščiai
- Ultragarso tyrimas gali atskleisti jūsų kūdikio lytį
Kūdikis yra maždaug kaip paprikos dydžio
Ilgis: 22,2 cm nuo galvos iki kojų, svoris: 223 gramai
Nėštumo simptomai per 18 savaitę
Padidėjęs apetitas
Jaučiatės alkani? Padidėjęs apetitas ir ypatingi maisto potraukiai yra dažni 18 nėštumo savaitę. Padidėjęs alkis yra natūralus, nes jūsų kūnas dirba sunkiai, kad palaikytų kūdikį, ir tam reikia daug energijos. Valgykite nedidelę maisto porciją ar užkandžius kas tris valandas ir įtraukite maisto produktus, suteikiančius baltymų, skaidulų ir naudingųjų (nesotieji) riebalų.
Svaigulys
Jūsų kūnui šiuo metu vyksta daug pokyčių, o kartais jūsų širdies ir nervų sistemos neatsako į juos pakankamai greitai. Tai gali sukelti svaigulį, galvos svaigimą ar net alpimą. Tai gali nutikti, jei per greitai atsikeliate iš gulimos arba sėdimos padėties. Jei stipriai jaučiatės svaigulio būsenoje arba tai kartojasi dažnai, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.
Tinimas
Normalu, jei nėštumo metu atsiranda kojų ir čiurnų tinimas, taip pat lengvas rankų ir pirštų tinimas. Kai kuriais atvejais staigus ir stiprus patinimas gali reikšti rimtesnę problemą. Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų tinimas yra staigus ar pernelyg didelis, jei turite daugiau nei vidutinį rankų ar veido tinimą arba turite kitų preeklampsijos simptomų. Taip pat kreipkitės, jei pastebite tromboz mažiose venose (DVT) požymius.
Makšties išskyros
Nėštumo metu galite pastebėti žymiai daugiau makšties išskyrų nei įprastai. Tai vyksta, nes organizmas gamina daugiau estrogenų, kurie skatina makštį gaminti daugiau išskyrų. Sveikos išskyros paprastai būna nuo skaidrios iki pieniškai baltos, nuo plonos iki tirštos ir gleivinės konsistencijos, turėtų būti švelnaus kvapo ar bekvapės. Sužinokite apie skirtingų rūšių išskyras nėštumo metu.
Kojų mėšlungis
Kojų mėšlungiai nėštumo metu yra šiek tiek mistika, nors manoma, kad jie susiję su tinimu ir papildomu svoriu, kuriam palaikyti reikia kad raumenys daugiau dirbtų. Kai patiriate kojų mėšlungį, ištieskite blauzdos raumenis ir traukite koją link savo kaktos. Po tempimo masažuokite raumenį ar uždėkite šilumos, pavyzdžiui, šildomą pakuotę ar karšto vandens buteliuką. Kad išvengtumėte mėšlungio, nestovėkite ar nesėdėkite sukryžiavę kojas ilgai; kasdien pasivaikščiokite; gerkite pakankamai vandens; išsimaudykite šiltoje vonioje prieš miegą; per dieną tempkite blauzdų raumenis, judinkite kulkšnis ir pirštus. Kai kurios moterys randa, kad magnio papildai padeda.
- Gali jausti pirmuosius švelnius kūdikio judesius
- Maisto potraukiai ir alkis gali pastebimai sustiprėti
Nėštumo užduotys 18 savaitę
Galvokite apie motinystės atostogas
Dar nevėlu pasirengti motinystės atostogoms. Sužinokite, kokios naudos jums priklauso, ir užpildykite visus dokumentus iš anksto. Taip pat galite paskatinti savo partnerį tyrinėti jų galimybes dėl tėvystės ar tėvų atostogų.
Pasiruoškite vyresniems vaikams
Jei jau turite vaiką, naujas kūdikis gali jų pasaulį pakeisti net labiau nei jūsų. Laimei, yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad paruoštumėte savo vaiką seserimi ar broliuku, priklausomai nuo jų amžiaus ir susidomėjimo. Svarbiausia, įsitikinkite, kad praleidžiate vieną su vienu laiką su būsima vyresniąja sese ar broliu prieš atvykstant naujai šeimos narei.
Užsiregistruokite gimdymo kursams
Gimdymo kursai, kurie trunka nuo dienos iki mėnesio ar ilgiau, yra labai rekomenduojami, kad padėtų pasiruošti gimdymui. Mokėsite, ko tikėtis prieš, per ir po gimdymo, taip pat sužinosite technikas, kurios padės valdyti gimdymo skausmą. Kursus galite rasti ligoninėse, per nepriklausomus gimdymo dėstytojus ir internete.
Įveikite stresą
Be būtinybės kurti naują žmogų, jūs tikriausiai susiduriate su daugybe fizinių simptomų ir gyvenimo pokyčių dabar. Kas gi nesijaustų stresuotas? Bet nors nėštumo stresas yra normalus, jis gali sukelti problemų, jei tampa per galingas. Sužinokite gerus būdus, kaip tvarkytis su nėštumo stresu, taip pat kada gauti pagalbą.
Valgykite geležimi turtingus maisto produktus
Jums reikia daugiau geležies nėštumo metu (27 mg per dieną, o ne 18 mg), ypač antrajame ir trečiajame trimestruose. Dabar turite daug daugiau kraujo nei įprasta, ir jums reikia geležies kraujyje, kad gamintųsi baltymai, pernešantys deguonį po organizmą. Geležis taip pat padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą. Puikūs geležies šaltiniai apima mėsą, paukštieną, tuną, praturtintą grūdą, edamame, ankštinius augalus, tofu ir špinatais. Kiti būdai įsitikinti, kad gaunate pakankamai geležies: gaminkite su ketaus keptuve ir valgykite vitamino C turinčius maisto produktus su valgiu (tai padeda absorbti geležį).
18 savaičių nėštumo pilveliai
Nors galite jaustis, kad nėštumas tęsiasi amžinai, jūs esate beveik pusiaukelėje! Jūsų pilvas greitai apvalėja ir auga didesnis. Jei norite parodyti savo nėštumą, ieškokite marškinėlių ir motinystės suknelių su elastine vieta šonuose, jaukančiomis pilvuką.
Gali būti, kad jaučiate pirmuosius kūdikio judesius dabar, ir jūs tikriausiai priaugate svorio lėtai ir stabiliai, apie pusę kilogramo per savaitę. Pasikalbėkite su gydytoju, jei pastebėsite bet kokius drastiškus svorio pokyčius, kurie gali reikšti problemą.
Ypač jei anksčiau kėlėte problemų su svoriu arba turėjote valgymo sutrikimų, jums gali būti sunku priimti, kad dabar gerai priaugti svorio. Normalu jausti nerimą, kai skaičiai ant svarstyklių kyla. Stenkitės atsiminti, kad svorio priaugimas yra svarbus sveikam nėštumui ir kreipkitės į savo draugus, šeimą, gydytoją ar akušerį dėl paramos.

Šilta, atvira ir rūpestingas balsas visoms, kurios keliauja per laukimo stebuklą. Rašydama apie nėštumo savaites, ji siekia derinti aiškią medicininę informaciją su žmogiška, gyva patirtimi. Savo tekstuose ji nevengia humoro, jautrumo ir realistiškų pastebėjimų apie kasdienybę, kurią patiria būsimos mamos. Kiekvienas jos įrašas – tai mažas priminimas, kad laukimas yra unikalus, o svarbiausia – išmokti klausytis savęs.