19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė

  • Kūdikio vystymasis 19 savaitę
  • Nėštumo simptomai 19 savaitę
  • Nėštumo kontrolinis sąrašas 19 savaitę
  • 19 nėštumo savaitės pilvai

Šios savaitės akcentai

Vaivorykštiniai kūdikiai

Jei esate nėščia po netekties, galite susidurti su įvairiomis emocijomis, tokiomis kaip nerimas, džiaugsmas, baimė, ir laimė. Štai kaip pagerbti savo patirtį ir švęsti savo vaivorykštinį kūdikį.

Kūdikio šventės planavimas

Planuojate kūdikio šventę? Dar nėra per anksti aptarti su šeimininku temą ir kviestinių asmenų sąrašą.

Kūdikio vardų idėjos

Pasikvieskite įkvėpimo iš gamtos, kosminės erdvės ir meilės įkvėptų kūdikio vardų.

Kūdikio vystymasis 19 savaitę

Pirštų atspaudai

Jūsų kūdikio pirštų ir kojų pirštų oda yra suformavusi unikalias piešines. Šie pirštų (ir kojų) atspaudai dabar yra pastovūs ir neatkartojami – net tarp identiškų dvynių!

Jūsų kūdikio pojūčiai

Jūsų kūdikio pojūčių vystymasis šiuo metu aktyviai vyksta. Jo smegenys skiria specializuotas sritis kvapui, skoniui, klausai, regėjimui ir lietimui.

Verniksas

Ant jūsų kūdikio odos formuojasi balta, vaško pavidalo danga, vadinama vernix caseosa. Verniksas turi daug privalumų: jis apsaugo ir drėkina jūsų kūdikio odą, saugo nuo kenksmingų bakterijų ir padeda vystytis plaučių bei virškinamojo trakto.

  • Formuojasi vernix – vaško pavidalo danga – ant jūsų kūdikio odos
  • Jūsų kūdikis gali girdėti jūsų širdies plakimą
  • Smegenų sritys, atsakingos už regėjimą, klausą, lytėjimą ir kvapą, plečiasi

Jūsų kūdikis yra apytikriai granato dydžio

Ilgis: 24 cm (nuo galvos iki kojų), svoris: 265 g

Nėštumo simptomai 19 savaitę

Apvaliųjų raiščių skausmas

Kai jūsų gimda auga, raiščiai, kurie ją jungia prie dubens, tempiami ir gali storėti. Tai gali sukelti staigų, aštrų skausmą, vadinamą apvaliųjų raiščių skausmu. Jausmas gali prasidėti giliai kirkšnyse ir judėti aukštyn bei į išorę abiejose pusėse iki klubų viršaus. Jei jaučiate apvaliųjų raiščių skausmą, sustokite ir pailsėkite, jei galite, ir venkite pozų ar judesių, kurie jį sukelia. Apvaliųjų raiščių skausmas trumpalaikis ir turėtų praeiti greitai.

Pilvaplėvės skausmas

Jei patiriate pilvaplėvės spazmus, kurie nepraeina per poilsį, kreipkitės į gydytoją ar akušerį. Taip pat pasitarkite, jei spazmai sukelia stiprų skausmą ar yra lydimi kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas ar svaigimas. Kitas įspėjamasis ženklas: skausmas viršutiniame pilve ar ypatingas pilvo jautrumas prisilietimui, ypač išlaisvinus spaudimą (tai gali reikšti pilvinę infekciją).

Odos pokyčiai

Ar jūsų delnai raudoni? Tai dėl papildomo estrogeno. Taip pat galite turėti tamsesnes odos vietas viršutinėje lūpoje, skruostuose, ir kaktos – tai melasma, arba vadinamas „nėštumo kauke”. Nėštumo hormonai veikia ląsteles, turinčias melaniną, dėl ko taip pat gali tamsėti jūsų speneliai, strazdanos, randai, pažastys, vidinė šlaunų dalis ir lytinės lūpos. Be to, tikriausiai matysite tamsiąją liniją nuo jūsų bambos iki gaktos kaulo – tai linea nigra, arba „tamsioji linija”. Visi šie pigmentacijos pokyčiai turėtų išnykti po nėštumo.

Nosis

Viena iš penkių nėščių moterų patiria nosies kraujavimus. Dėl padidėjusios kraujo tūrimo nėštumo metu, kraujagyslės jūsų nosyje plečiasi, kas gali sukelti jų plyšimą ir kraujavimą dažniau. Tai labiau tikėtina, jei turite peršalimą ar alergijų ar esate ypač sausame ore. Jei nėštumo metu jus kamuoja nosies kraujavimas, atsisėskite ir pasilenkite į priekį laikydami galvą aukščiau nei širdį. Spaudykite nosies apatinę dalį nykščiu ir rodomuoju pirštu 10–15 minučių, kvėpuokite per burną. Taip pat galite šaldyti nosies tiltelį, kad susiaurintumėte kraujagysles ir sulėtintumėte kraujavimą.

Pasunkėjęs kvėpavimas

Jaučiatės pastaruoju metu apsunkęs kvėpavimas? Tai ne jūsų vaizduotė – nėštumo metu jums reikia daugiau deguonies, tad jūsų kūnas prisitaiko įkvėpdamas ir iškvėpdamas daugiau oro su kiekvienu kvėpavimu. Be to, vėlesniame nėštumo etape jūsų kvėpavimas gali atrodyti sunkesnis, kai auganti gimda spaudžia diafragmą. Jei jaučiatės uždususi, sustokite ir pailsėkite. Bet jei jūsų pasunkėjęs kvėpavimas yra staigus ar stiprus ar turite kitus nerimą keliančius simptomus, tokius kaip greitas ar nereguliarus širdies ritmas, pasikonsultuokite su gydytoju. Jei negalite jo pasiekti, skambinkite 911 arba vykite į skubią pagalbą.

  • Jums gali pavykti priaugti apie pusę kilogramo per savaitę
  • Raiščiams, palaikantiems jūsų gimdą, plečiantis galite jausti trumpus, aštrius skausmus

Nėštumo kontrolinis sąrašas 19 nėštumo savaitėje

Priimkite savo nėštumo kūno tipą

Galima rasti gražių nėščiosioms skirtų rūbų, kurie tinka jūsų kūno tipui, nesvarbu, ar esate žemaūgė, putli ar nešiojate aukštai ar žemai. Svarbiausias patarimas: būkite patogūs ir pasitikėkite savimi.

Apsvarstykite vaikų priežiūrą

Protinga jau dabar ieškoti vaikų priežiūros galimybių, jei jums reikės nuolatinės vaiko priežiūros. Paklauskite vietos tėvų rekomendacijų ir paieškokite internetu. Jei gyvenate vietovėje, kur vaikų priežiūros centrai yra labai paklausoje, aplankykite kelis ir užsirašykite į laukimo sąrašus. Atminkite, kad gali užtrukti rasti tinkamą variantą. Turbūt sutiksite ir kitų nėštukų jūsų apžvalgose!

Planuokite kažką smagaus

Skirkite laiko pasimėgauti šiuo laikotarpiu be kūdikio. Kai kurios idėjos: nusipirkite bilietus į spektaklį ar koncertą, eikite į vėlyvą kino seansą, palaukite eilėje prie mėgstamo sekmadienio ryto pusryčių restorano arba padarykite vienos dienos išvyką į netoliese esantį miestelį. Arba planuokite didelę kelionę, vadinamą kūdikymoon.

Pagerinkite savo miegą

Nesvarbu, kaip ryžtingai esate pasiruošusi išsimiegoti prieš kūdikio atėjimą, jūsų kūnas gali turėti kitų planų. Nesvarbu, ar nuolat reikia eiti į tualetą, jaučiatės nerami, negalite patogiai įsitaisyti lovoje, pabudinate alkana ar kenčiate nuo rėmens, kojų mėšlungių ar nemigos – pakankamas miegas nėštumo metu gali būti iššūkis. Tai nereiškia, kad neturėtumėte stengtis! Yra daugybė būdų, kaip pagerinti miegą šiąnakt: keisti, ką ir kada valgote ar geriate, praktikuoti gero miego higieną ir turėti tinkamą pagalvę. Sužinokite pagrindinius patarimus, kaip gausiai išsimiegoti nėštumo metu, ir nebijokite kreiptis į gydytoją ar akušerį dėl asmeninės konsultacijos.

19 nėštumo savaitės pilvai

Kartais besilaukiančios motinos nerimauja, kad jos atrodo labiau ar mažiau nėščios, nei iš tikrųjų yra. Tačiau nėra nustatyto formulės, kada ir kaip pasirodys jūsų pilvukas. Jei jūsų sveikatos priežiūros specialistas sako, kad jūsų kūdikis gerai vystosi ir jūs tinkamai prisiaugote svorio, nėra jokios priežasties nerimauti.

Yra daug priežasčių, kodėl tuo metu galite turėti didesnį pilvuką:

  • Tai nėra jūsų pirmasis nėštumas. Moterys, kurios laukiantės antro ar trečio vaiko, gali pradėti matytis anksčiau, nes jų raumenys jau buvo tempiasi nuo ankstesnio nėštumo.
  • Jūsų kūno aukštis yra nedidelis. Žemos moterys ar moterys su trumpu liemeniu gali pradėti matytis anksčiau ar turėti didesnį pilvuką, nes joms yra mažiau vietos kūdikiui išsiplėsti ilgiu.
  • Jūsų kūdikis gimdoje yra pozicijoje, kuri padidina jūsų pilvuką.
  • Laukiatės dvynių ar kelių vaikų.
  • Per nėštumą priaugote papildomo svorio.

O priežastys, kodėl galite turėti mažesnį pilvuką:

  • Tai jūsų pirmasis nėštumas.
  • Jūs esate aukšta. Aukštos moterys ar moterys, turinčios ilgas torsus, gali turėti mažesnį pilvuką, nes jos turi daugiau vietos kūdikiui išsiplėsti ilgiu.
  • Jūsų kūdikis gimdoje yra pozicijoje, kuri sumažina jūsų pilvuką.
  • Turi stiprius šerdies raumenis. Moteris, turinčios stipresnes šerdies raumenis, linkusios matytis vėliau.
  • Esate didesnio dydžio. Gali užtrukti ilgiau, kol pasirodys tikras nėštumo pilvukas.